Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Dāvim vārti Čehijā, Jānis uzvar Grieķijā

28.02.2017 07:02

Dāvis Ikaunieks Čehijas futbola čempionāta augstākās līgas spēlē guva divus vārtus, bet viņa klubs “Vysočina” svarīgā spēlē ar 3:1 pārspēja komandu “Hradec Kralove”. Februāra izskaņā nozīmīgā mačā uzvarēja arī Jāņa Ikaunieka Grieķijas superlīgas klubs “AE Larissa”.

Dāvis Jihlavā notikušajā mačā ar precīziem sitieniem atzīmējās 23. un 27. minūtē, izvirzot mājiniekus vadībā ar 2:0. Pirmo vārtu guvumā Kuldīgā dzimušajam liepājniekiem palīdzēja sāncenšu aizsarga kritiens, kas bumbai atbrīvoja ceļu uz vārtiem, bet otrajā rezultatīvajā epizodē viņš no nelielas distances skaisti trieca bumbu vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Šis panākums “Vysočina” vienībai ļāva izrāpties no izkrišanas zonas un ar 16 punktiem 18 spēlēs pakāpties uz 14. vietu 16 klubu konkurencē. Tāds pats punktu skaits ir gan 13. vietā esošajai vienībai “Slovan Liberec”, gan uz 15. vietu noslīdējušajai komandai “Hradec Kralove”.

Grieķijas čempionāta spēcīgākajā divīzijā Jāņa Ikaunieka “AE Larissa” ar 2:1 pārspēja “Levadiakos”. Jaunākais Ikaunieks vārtus neguva, bet laukumā pavadīja visu spēli. Abas komandas atrodas nedaudz virs izkrišanas zonas, un šis panākums Jāņa vienībai ļauj justies nedaudz drošāk par noturēšanos Grieķijas futbola elitē.

Nākamajā mačā Larisas klubs ar 0:3 kapitulēja vienam no čempionāta pirmā piecnieka klubiem Atēnu “AEK”. Jāni 73. minūtē nomainīja Hondurasas futbolists Djego Reijess.