Divas kvalitatīvas pārbaudes

16.04.2019 07:02

Pagājušajā nedēļā Latvijas telpu futbola izlase Nīcā un Liepājā aizvadīja divas pārbaudes spēles pret spēcīgo Azerbaidžānas izlasi. Pirmajā mačā mūsējie piekāpās ar rezultātu 1:3, bet otrajā duelī izrāva neizšķirtu 2:2.

Latvijas Futbola federācijas pārstāvis Viktors Sopirins skaidro, ka viens no iemesliem šādu spēļu sarīkošanai mūsu reģionā ir telpu futbola popularizēšana, bet otrs – izlases spēļu jaunu norises vietu apzināšana. Šajā ziņā sevi teicami pieteica Nīca, kur ne tikai bija enerģisks un skaļš līdzjutēju atbalsts, kas veidoja lielisku atmosfēru, bet arī pati vietējā sporta halle ir izrādījusies labi piemērota šāda līmeņa spēļu aizvadīšanai.

Latvijas izlasei šīs bija pirmās spēles pēc sekmīgā pasaules kausa atlases pirmā posma. Līdz ar mačiem Kurzemē mūsējie sāka gatavošanos pasaules kausa atlases pamatturnīram, kas notiks rudenī. Valstsvienība Liepājā un Nīcā laukumā devās teju spēcīgākajā sastāvā, no kura veselības problēmu dēļ bija izkrituši tikai daži ierastie spēlētāji. Pasaules rangā abas komandas atrodas tālu viena no otras. Kaukāza pārstāvji ieņem augsto 11. vietu, kamēr mūsējie ir meklējami sestajā desmitniekā – 56. pozīcijā.

Azerbaidžāna Latvijā ieradās labākajā sastāvā, kurā ir iekļauta arī virkne naturalizēto Dienvidamerikas spēlētāju. Viņi veidoja pirmās maiņas kodolu un pirmā mača ievadā radīja milzīgu spiedienu uz mūsējo vārtiem, kurus teicami sargāja Aigars Bondars.

Izturējuši viesu starta ofensīvu, mūsējie sāka aizvien biežāk meklēt laimi uzbrukumā un pirmā puslaika vidū atklāja rezultātu pēc azerbaidžāņu kļūdas aizsardzībā. Ar precīzu sitienu atzīmējās izlases debitants Dmitrijs Borisovs.

Viesi atspēlējās pirmā puslaika izskaņā, otrā puslaika startā Azerbaidžāna pārņēma vadību, bet mača galotnē raidīja bumbu tukšos Latvijas izlases vārtos un uzvarēja ar 3:1. Par spēles galveno varoni kļuva azerbaidžānis Tjagu Telešs Martins.

Tomēr pirmās spēles gaita apliecināja, ka Latvijai ir gana daudz argumentu, lai cerētu uz labvēlīgāku iznākumu otrajā mačā, kas aizritēja līdzvērtīgākā cīņā. Mājiniekiem Liepājas Olimpiskajā centrā brīžiem bija pat neliels teritoriālais pārsvars, kas vainagojās ar lielāku darba apjomu pretinieku vārtsargam Rovšanam Huseinli.

Tomēr šoreiz vadībā divreiz izvirzījās viesi – abas reizes precīzs bija Žonatans Sezars.

Mūsējie atbildēja ar vēl viena izlases pagājušās nedēļas debitanta golu. Ričards Raščevskis ar skaistu sitienu panāca neizšķirtu, bet cīņas beigās mūsējo presings piespieda Azerbaidžānu kļūdīties savu vārtu tuvumā, un izlases kapteinis Maksims Seņs izrāva neizšķirtu 2:2.