Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Dobrecova dublis palīdz uzvarēt “Krasnodar” dublierus

14.02.2018 07:04

“Liepāja/Mogo” vakar Kipras treniņnometnes ceturtajā spēlē nedēļas laikā ar 3:2 (3:0) pārspēja Krievijas futbola premjerlīgas 4. vietā esošā kluba “Krasnodar” otro komandu. Divus vārtus guva Dēvids Dobrecovs, bet vienus Verners Apiņš.

Mačā pret gados jauno Krievijas komandu arī liepājnieku galvenais treneris Tamazs Pertija solījās laukumā laist lielākoties savus gados jaunos futbolistus, ļaujot viņiem spēlēt pa 90 minūtēm, ja vien nenotiks kas ārkārtējs. Tomēr mūsējiem pieredzes laukumā netrūka ne pirmajā, ne otrajā puslaikā.

Mača sākumā “Krasnodar 2” piedāvāja mūsējiem agresīvu un augstu presingu, spēlēja plaši, iespēlēja bumbu brīvajās zonās uzbrukumā un aktīvi centās atgūt liepājnieku aizsargu pārtvertās bumbas. Vienu sitienu liepājnieki bloķēja, bet vēl viens raidījums norībināja Sopota vārtu pārliktni.

Pamazām arī “Liepājai/Mogo” kaut kas sāka izdoties bumbas pieturēšanā uzbrukumā un bīstamu momentu veidošanā. Mūsējie nopelnīja pāris stūra sitienu, ļoti neprecīzi sita no distances, bet 25. minūtē Apiņa sitiens ar galvu vārtu tukšajā kreisajā stūrī noslēdza centrējumu no labā flanga – 1:0.

Turpinājumā mačs bija visai atklāts, komandām demonstrējot nevis dominējošu, bet tiešu futbolu. Ja sāncenšu soda laukumam bīstami pietuvojās Kurzemes klubs, tad arī Kubaņas novada vienība atbildēja ar strauju pāreju uzbrukumā. Liepājniekiem augļus turpināja dot standartsituācijas. Vēl pēc pāris stūra sitieniem Dobrecovam padevās precīzs raidījums cauri nelielai burzmai, bet 40. minūtē Dēvids panāca jau graujošu pārsvaru 3:0.

Otrais puslaiks izvērtās asāks un saraustītāks. Liepājnieki tā pirmajā pusē nopelnīja divus noraidījumus – laukumu bija spiesti pamest Grebis un Karašausks, tomēr, kā jau pārbaudes spēlēs ierasts, mazākumā mūsējie nepalika. Laukumā devās Negro un Krautmanis. Krievijas vienība divus vārtus atguva, taču liepājnieki nosargāja minimālu pārsvaru.

Šodien “Liepāja/Mogo” mērosies spēkiem ar Maskavas “Spartak” otro komandu.