Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

FK “Karosta” izrauj uzvaru Ķekavā

Latvijas futbola 2. līgas Rietumu zonas pirmo maču aizvadīja FK “Karosta”. Liepājnieki viesos sacentās ar FK “Ķekava/Auda” un uzvarēja ar 1:0 (0:0).

24.04.2023 12:26

FK “Karosta” sastāvs: Lanka, Sāmietis, Svilis (Kovaļskis), Moseičenko, Šlampe (Urtāns), Kučma, Cvetkovs, Viļumsons, Rozenbergs (Attiķis), Kņūts, Vārpiņš (Grasis).

Sākoties spēlei, neliels teritoriāls pārsvars piederēja FK “Karosta” futbolistiem, taču reālās vārtu gūšanas iespējās pārsvaru pārvērst neizdevās.

Ņemot vērā, ka šī bija pirmā šīs sezonas spēle, karostnieku darbībās bija vērojama nervozitāte, kas rezultējās vairākas nepiespiestās kļūdās savā laukuma pusē un, tuvojoties puslaika beigām, mājinieki arvien vairāk pietuvojās “Karostas” futbolistu sargātajiem vārtiem, taču neko vairāk kā dažus puslīdz bīstamus sitienus no aptuveni 20 metriem neizveidoja.

Pašās puslaika beigās divās epizodēs spilgtu individuālo meistarību nodemonstrēja Sandis Vārpiņš, vienā no tām vārtu priekšā, atrodot Raivi Viļumsonu, taču viņa sitiens no aptuveni 10 metriem lidoja pāri vārtiem.

Kopumā gan laukuma kvalitāte, gan laikapstākļi, kas bija ļoti silti, vēl jo vairāk atrodoties uz mākslīgā seguma, neļāva abām komandām demonstrēt skatāmu futbolu un biežāk bija vērojama bezkompromisa cīņa, kurā epizodiski uzvarēja te viena, te otra komanda.

Otro puslaiku apņēmīgāk uzsāka mājinieku futbolisti, arvien agresīvāk dodoties uz priekšu, izmantojot daudz garo piespēļu, taču FK “Karostas” aizsardzības līnija bija uzdevumu augstumos un neko bīstamu izveidot pretiniekiem neļāva.

Taču otrā puslaika vidū un beigu daļā Ķekavas futbolistiem bija divas 100% vārtu gūšanas iespēja, no kurām vienā epizodē no vārtu līnijas bumbu “izcēla” karostnieku aizsardzības balsts Remirs Moseičenko. Pēcāk nostrādāja futbola nerakstītais likums – “neiesit tu, iesit tev”.

Pašās spēles izskaņā “Karostas” futbolisti pretuzbrukumā noķēra mājiniekus un pēc Kārļa Kņūta piespēles vienu pret pretinieku komandas aizsargu un vārtsargu izvadīja Raivi Viļumsonu, kurš viegli izrēķinājās gan ar aizsargu, gan vārtsargu un no vārtu priekšas 91. minūtē panāca vadību 1:0.

Mājnieki metās uz priekšu atspēlēties, bet tas rezultējās ar to, ka īsā laikā Raivis Viļumsons vēlreiz nonāca situācijā viens pret vienu ar vārtsargu, taču filigrāni ceļo bumbu pāri tam, tā tikai pavisam nedaudz lidoja garām vārtiem. Spēles beigu rezultāts 1:0 Karostas futbolistu labā.

Arī nākamo spēli FK “Karosta” aizvadīs viesos, kad 30. aprīlī sacentīsies ar “Mārupes SC”. Mārupieši jauno sezonu iesākuši ar vienu uzvaru divās spēlēs.