Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto: FK “Karosta” bez milzu ambīcijām, bet ar atbildību

Futbola klubs “Karosta” aizvadīto sezonu par veiksmīgu nosaukt nekādi nevar. Atminēsimies, ka vēl gadu iepriekš – 2022. gadā – mūsu 2. līgas vienība pat izcīnīja tiesības pārcelties vienu līgu augstāk, ko nepaveica neizpildītu formalitāšu un finansiālu iemeslu dēļ.

Foto: FK “Karosta” bez milzu ambīcijām, bet ar atbildību
Pie FK "Karosta" treneru štāba stūres rata nu ir 40 gadus vecais Ingus Lukovičs, kurš līdz šim audzinājis jauniešu vienības, tāpēc šī būs viņa debija, trenējot pieaugušo komandu. (Foto: Ģirts Gertsons)
Pie FK "Karosta" treneru štāba stūres rata nu ir 40 gadus vecais Ingus Lukovičs, kurš līdz šim audzinājis jauniešu vienības, tāpēc šī būs viņa debija, trenējot pieaugušo komandu. (Foto: Ģirts Gertsons)
22.02.2024 06:45

Pauls Pujāts

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Jauno cēlienu komanda sāks ar jaunu treneri un jaunām cerībām. Pirms briestošās sezonas iztaujājām divus cilvēkus, uz kuriem gulstas galvenā atbildība par to, kā aizritēs 2024. gads.

Izpilddirektors, kas gatavs darīt visu

Endijs Šlampe (29), FK “Karosta” izpilddirektors un futbolists.

Liepājnieku Endiju futbolā ieveda brālēns Ingus Šlampe:

“Dabiski, kā tas notiek, jaunākie seko līdzi saviem tā brīža elkiem.”

Vairāku treneru – Leona Valinska, vēlāk Rolanda Buldera, Aleksandra Stradiņa, Dmitrija Kalašņikova – vadībā Endijs vienmēr tika aicināts uz visām jauniešu izlasēm.

“Jaunieša gados futbolista karjera izvērtās diezgan labi. Nesanāca aizsniegties līdz nacionālajai izlasei, lai gan tuvu tam biju.”

Endijs savulaik pārstāvējis FK “Liepāja” komandu, atceroties to kā “vienu no talantīgākajām, kāda bijusi pēdējos gados Liepājai”. Viņš bija daļa no komandas kodola, kas izcīnīja virslīgas titulu 2015. gadā.

Vēlāk spēlējis arī “RFS” (Rīga) un FK “Jelgava” komandās. 2018. gadā atgriezās Liepājā, taču smagas traumas dēļ ilgi netika pie spēlēšanas un drīz vien sportista karjeru noslēdza.

“Jutu, ka vairs neesmu konkurētspējīgs. Paralēli futbolam ieguvu augstāko izglītību.

Es sapratu to, ka gribu palikt futbolā, tā teikt, ārpus laukuma, ja ne uz laukuma.”

Endijs pārslēdzās uz menedžera darbu, kad Latvijas futbola leģenda un tālaika FK “Liepāja” prezidents Māris Verpakovskis piedāvāja menedžēt un kļūt par daļu no jaunās FK “Karosta” vadības 2018. gadā.

Abi Liepājas klubi aktīvi sadarbojās, veidojot sava veida brālību – Karosta kļuva par Liepājas jauno futbolistu sagatavošanas punktu nākamajam līmenim.

“Tas likās ļoti saistoši un interesanti. Šobrīd paralēli kluba vadībai ikdienā strādāju arī algotu darbu citā sfērā, taču darbs futbolā ir tas, kas uzrunā visvairāk, – vieta, kur realizēt savas idejas un mērķus.”

“Līdz šim klubā esmu bijis praktiski viss – spēlētājs, treneris, menedžeris, apkopējs, izpilddirektors, tāds kā cilvēks orķestris,”

smejas Endijs.

Kamēr pārējie kluba vadītāji ir aizņemti un atrodas citur, Endijs organizē kluba ikdienas procesus.

“Oficiāli esmu izpilddirektors, bet jābūt gatavam uz visu.”

Endijs arī turpmāk vēlas strādāt futbola klubā – to motivē augstās emocijas, ko izraisa futbols:

“Tas viss ir kā narkotika.”

Diemžēl, kā atzīst Endijs, aizgājusī sezona sportiskā ziņā klubam bija izgāšanās. Tas novedis pie tā, ka Ingus Lukovičs pieņemts par kluba galveno treneri – bija vajadzīgs kāds, kas uzņemas sportisko atbildību.

Iepriekš to uzņēmās Endijs pats, taču tas neļāva koncentrēties uz pārējiem vadības darbiem, tādēļ atdeve nebija simtprocentīga.

Futbolisti ir labi, bet vajadzēja kādu, kas uz to paskatās no malas un ienāk ar jaunu enerģiju:

“Ingus ar savu harismu to simtprocentīgi panāks.”

Tikmēr Endijs ieņems asistenta lomu un joprojām turpinās dalību treniņos kā spēlētājs, taču netiek slēpta cerība par pilnīgu nodošanos administratīvajam darbam, lai uzlabotu kluba kvalitāti un atbalstītāju spēļu pieredzi.

Svārstoties starp vairākām atbildībām, kādai nākas ciest. Tāpēc Ingus atbildēs par sportisko pusi, sastāva izvēli, treniņu plāniem un visu citu, kas saistīts ar futbolu.

Turpretī Endija kompetence būs vērsta uz organizatoriskiem pienākumiem: “Es parūpēšos par to, lai spēļu organizācija ir labā līmenī, lai džeki ir apģērbti un lai mēs labi izskatāmies gan sociālajā vidē, gan laukumā.”

“Ja mēs darām, tad jādara no sirds un pareizi.”

Ingus klubā iekļauts arī, lai piesaistītu jaunus spēlētājus un uzlabotu futbolistu kvantitāti klubā – tas iepriekš liedzis dalību Latvijas futbola 1. līgā, lai gan vieta tajā bija izcīnīta. Proti, spēlētāju resursi to neļāva, un klubs izvēlējās “nelēkt augstāk par savu kaklu”.

Savukārt šobrīd konkrētus mērķus izvirzīt nav plānots un turpmākajā gadā gaidāms iepazīšanās un pielāgošanās process ar jauno treneri.

“Ilgtermiņā, trīs vai četru gadu laikā,

es ticu, ka mēs varam uztaisīt stipru 1. līgas komandu, nerunājot par virslīgu, kas gan kvalitātes, gan izmaksu ziņā pagaidām ir “kosmoss”.

Galvenais izaicinājums ir ilgtermiņā noturēt motivāciju un interesi. Jo, ja kaut ko darām, tad darām ar mērķi.”

Endijs izceļ, ka Karostas kluba mērķis ir dot iespēju jaunajiem liepājniekiem brīvajā laikā palikt futbolā un spēlēt labos apstākļos. Tā ir papildu iespēja konkurētspējīgam futbolam, ja FK “Liepāja” un virslīgas slieksnis izrādījies par augstu.

Atklātajā treniņā futbola manēžā, kas tika īpaši izziņots un aizvadīts šomēnes, ieradās gan rūdīti ”Karostas” vīri, gan jaunā paaudze, kas varētu mest izaicinājumu pieredzei. Foto: Ģirts Gertsons

“Reālie griesti un mērķis ir būt spēcīgai 1. līgas komandai bez absolūtiem uzstādījumiem.”

Tās ir reālistiskas gaidas gan finansiālajā, gan cilvēkresursu ziņā, jo šobrīd Liepāja ir par mazu divām virslīgas komandām, bet sapņot, protams, nav aizliegts: “Nekad nesaki nekad!”

FK “Karosta” pastāvēšanu palīdz nodrošināt tas, ka klubs atrodas diezgan pateicīgā vietā:

“Karostā pilsēta iegulda lielu naudu, lai attīstītu rūpniecību. Tad nu mēs esam visiem šiem uzņēmumiem pa vidu.”

Tādējādi klubs cenšas uzlabot sporta infrastruktūru bērniem tieši Karostas un “Laumas” rajonos – šo ideju realizēt lielākoties palīdz vietējie Karostas uzņēmumi “Jensen Metal” un “RT Metāls”, kas sniedz vislielāko atbalstu.

Bet pievienojušies arī citi – “AE Partner”, “NJ Pakalpojumi”, “WindUp” un “Yokohama TWS”.

“Mēs strādājam pēc vīzijas, ka labāk ir vairāki mazi, nevis viens liels finansiālais atbalstītājs” – tādējādi neprognozējamu izmaiņu gadījumā netiek apdraudēta kluba pastāvēšana.

Turklāt futbols, pēc bērnu pārstāvniecības, ir lielākais sporta veids Liepājā.

“Mēs, FK “Karosta”, gribam būt atbalsts tam visam. Gribam piesaistīt bērnus jau trīs vai četru gadu vecumā, attīstīt tiktāl, cik mūsu infrastruktūra atļauj, un uz draudzības pamata nodot Liepājas Futbola skolai.”

Pagājušogad klubs par saviem līdzekļiem renovēja futbola laukumu pie Liepājas 3. pamatskolas, lai Karostā bērniem būtu kvalitatīvs laukums, uz kura trenēties, – citādi jābraukā uz centru.

Tāpēc klubs priecājas, ka tā kolektīvu lielākoties veido bērni no Karostas, Tosmares, Zaļās birzes vai “Laumas” rajona, kas izvēlas FK “Karosta”.

Tas nozīmē, ka iniciatīva ir izdevusies un ka komanda spēj piesaistīt vietējos interesentus.

“Mums ir sava komūna, kas negrib konkurēt ar Liepājas Futbola skolu vai virslīgas komandām, bet sadarboties un nodrošināt labu vietu, kur būt un kur nodarboties ar futbolu.

Gribam parādīt, ka Karostā ir lieliski bērni, kas kādu dienu izaugs par labiem futbolistiem vai vienkārši labiem cilvēkiem.”

Turklāt kluba atbalstītāji ir gatavi investēt naudu, lai nodrošinātu bērniem futbola iespējas. Šobrīd FK “Karosta” veido četras bērnu grupas (3–4; 5–6; 7–8; 9–10 gadu vecumā) un pieaugušo pamatkomanda, kas startē Latvijas futbola 2. līgā.

“Mēs vienmēr esam nodrošinājuši iespējami labākos apstākļus amatieru sportā. Mums ir labs mikroklimats, labs ekipējums, lai būtu prieks šeit atrasties.”

Treneris nu apaudzis ar gudrībām

Ingus Lukovičs (40), FK “Karosta” galvenais treneris.

Arī liepājnieks, Ingus futbolam pievērsās jau kopš septiņu gadu vecuma (pirmajā klasē), kad Hārdijs Blūms uzaicināja pievienoties futbola treniņiem. Taču līdz vairākiem izsaukumiem Latvijas jauniešu izlasēs palīdzējis tikt Jānis Zuntners.

Izgājis Liepājas Futbola skolu, Ingus parakstīja līgumu ar Liepājas pirmo komandu, kas pārstāv pilsētu augstākajā Latvijas futbola līgā – virslīgā – un šodien zināma ar nosaukumu FK “Liepāja”.

Lai arī nesasniedzis valsts nacionālās izlases līmeni, Ingus pārstāvējis arī BFC “Daugavpils” un FC “Siauliai” (Šauļi, Lietuva) komandas.

“Vārtsargs ar mazu augumu, bet baigais spridzeklis biju.”

Taču smagas traumas dēļ futbola karjera beidzās jau 24 gadu vecumā. “Kad es spēlēju futbolu, es nedomāju, ka tik ātri beigšu. Bija jāiet un jāmeklē cits ceļš, lai futbolā attīstītos.”

Tomēr doma par trenera darbu nebija gluži tūlītēja – sportista karjeras noslēgumā Ingus vēl pusgadu nostrādāja Spānijā, taču saprata, ka “jāturpina tas, kas bija iemīļots un kas bija sirdslieta”.

Pēc treneru kursu pabeigšanas un pirmajām vadītajām futbolistu grupām trenera amats ļoti iepatikās; par pirmajiem panākumiem Ingus uzskata savus “zelta puišus”, kas nu jau parakstījuši līgumus ar virslīgas komandām – Niks Sliede, Kristers Volkovs, Klāvs Lauva (“Valmieras FC”), Ņikita Pinčuks, Rūdolfs Ziemelis (FK “Liepāja”), Markuss Alpēns (“RFS”) un citi 2004. gadā dzimušie, kuri ceļu futbolā sāka jau piecu gadu vecumā, nonākot Ingus rokās.

Nesen kļuvis par FK “Karosta” galveno treneri, Ingus vēlas palīdzēt esošajiem un turpmākajiem spēlētājiem dot atspērienu.

“Ja drūp, varbūt vēl nav par vēlu” izsisties futbolā un tikt ievērotam. Pirms tam bijis daudz darba, paralēli trenējot gan Liepājas Futbola skolas jauniešus, gan FK “Nīca” komandu.

“Tagad esmu apaudzis ar gudrībām, ir sakrājusies pieredze – gribas uzņemt jaunu izaicinājumu.”

Motivāciju veicina arī sadarbība ar Endiju – to uztur bieža savstarpējā komunikācija, kurā apmainās idejām un apspriež progresu.

“Treniņu ziņā uztaisīsim aptauju, lai visi spētu piedalīties un lai treniņi būtu kvalitatīvi. Netrenēsimies katru dienu, bet divreiz nedēļā [neieskaitot spēles] – tas ir maksimums.”

Mērķis ir nākt pretī spēlētājiem, pielāgojot laiku un atļaujot dalību arī citos turnīros.

Savukārt spēles ziņā nav plānotas krasas izmaiņas (citādi būtu ar regulāriem treniņiem) – Karostā ir ļoti labi un individuāli spēcīgi futbolisti, turklāt sastāvu papildinās jaunie talanti, kas nupat beiguši Futbola skolu.

Savas trenera spējas Ingus galvenokārt raksturo ar disciplīnu un pieturēšanos pie konkrēta “spēles zīmējuma”:

“Spēlēsim atklātu futbolu, lai skatītājiem būtu interesantāk – īsās piespēles pa zemi, nevis bumbas sišana uz priekšu. Jāgūst vairāk vārtu, lai būtu pilnākas tribīnes.”

Turklāt Ingus pēc pieredzes tic, ka savu taktisko pieeju nevajadzētu mainīt – tas, kas sarunāts, jānospēlē līdz galam.

Taču tas nenozīmē vienveidību: “Man patīk tas, ka spēlētāju pozīcijas rotē un ka ir futbolisti, kas spēj spēlēt vairākās pozīcijās.” Tas dod iespēju komandai mainīt izkārtojumu spēles laikā.

Vismaz tā tas darīts iepriekšējā pieredzē ar jauniešiem, taču, uzņemoties FK “Karosta” vadību, vispirms jāiepazīstas ar spēlētājiem, pirms tiek pieņemti šādi lēmumi.

“Ļoti svarīgi ir saprast, vai spēlētājiem ir raksturs. Vai viņi prot sevi mentāli pacelt un viens otru atbalstīt. Tas ir svarīgi.”

Turklāt pārejai no jauniešiem uz lielo futbolu ir savas nianses – pusaudžiem iespējams iemācīt pamatus, bet Karostas pamatkomandas futbolistiem šie pamati jau ir ielikti. Tāpēc

“lielajā komandā neko krasi nevarēs izmainīt, varēs tikai ieteikt.”

Šajā ziņā ļoti svarīga loma ir psiholoģijai attiecībā uz spēlētājiem. Cilvēki ir daudzveidīgi un pret visiem nevar attiekties vienādi – tāpēc visi spēlētāji ir jāiepazīst un jāizprot, kā viņi reaģē uz dažādām trenēšanas un komunikācijas pieejām.

“Cik tu esi psiholoģiski spēcīgs, kā tu ģērbtuvē atrodi zelta vārdus – tas ir svarīgāk nekā būt spēcīgam taktiķim. Komanda var uzvarēt pie jebkādas taktikas, ja treneris ir spēcīgs psihologs.”

Svarīgs faktors ir tas, ka amatieru līmenī treneris nedrīkst spēlētājus pārāk ierobežot, jo tiem netiek maksāta alga. Tāpēc no spēlētājiem jāgūst sapratne un cieņa pret to, ko klubs tiem piedāvā.

Ingus “Karostā” vēlas nodrošināt labus treniņus un platformu jauniešiem, kas sākuši mācības, studijas, atbraukuši no citas pilsētas vai vienkārši nonākuši situācijā, kurā futbolam virslīgā, Liepājas Futbola skolā vai kur citur neatliek laika vai trūkst kompetences.

Runājot par jauniešiem, Ingus izceļ: “Mūsu uzdevums ir audzēt labus un talantīgus futbolistus. Mēs palīdzēsim viņiem atsperties uz citu komandu, lai citas akadēmijas viņus paņem pie sevis.

Mēs būsim tikai priecīgi par to, ka varam sagatavot vai dot iespēju jauniešiem kaut kur tālāk izsisties.”

Savukārt jau pieredzējušiem futbolistiem klubs nodrošina vietu, kur uzturēt sevi formā un turpināt pierādīt spēju konkurēt Latvijas futbola sistēmā. Katrā ziņā komanda par futbolistiem parūpēsies – treniņi un aprīkojums būs sakārtots un noorganizēts jau iepriekš, spēlētājiem tikai jāierodas uz treniņiem.

“Uz visiem skatīšos vienādi un došu iespēju spēlēt tiem, kas to būs pelnījuši. Tas atkarīgs no katra paša.”

Uzziņai

 • Futbola klubs “Karosta” dibināts 2017. gadā.
 • Komanda piedalās Latvijas futbola 2. līgā (trešā pēc spēka līga Latvijas futbola sistēmā).
 • Klubs galvenokārt pastāv, pateicoties privāto uzņēmumu un Liepājas pilsētas atbalstam.
 • Dalības maksa futbola treniņos: 25 eiro mēnesī visām vecumu grupām.
 • FK “Karosta” realizē bērnu interešu izglītības programmu, kas šobrīd pulcē gandrīz 100 bērnus dažādās vecuma grupās no 3 līdz 11 gadu vecumam.
 • 7. februārī, uzsākot gatavošanos jaunajai sezonai, komanda rīkoja pirmo atvērto treniņu LOC futbola hallē.

Publikācija sagatavota sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz