Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Sieviešu futbola līgas devītās kārtas spēlē “Liepājas Futbola skola” stadiona “Daugava” rezerves laukumā ar 4:1 (2:1) uzvarēja “Rīgas Futbola skolu”. Raivja Varažinska trenētā komanda sezonu turpina bez zaudējumiem un joprojām ir viena no pretendentēm uz godalgām šajā turnīrā.

08.07.2023 17:18

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Paegle, Brigmane, Meijere (T. Čamane), Andersone, Reinfelde (Sudmale), Propošina, Saule, Smirnova, Šarija (S. Čamane), Dreimane (Vagule), Freidenfelde.

Pirmā apļa savstarpējā spēlē Rīgas 49. vidusskolas laukumā ar 7:0 pārliecinoši pārākas bija liepājnieces, un arī otrajā duelī cīņa aizritēja ar mājinieču pārsvaru.

Pirmajos liepājnieču uzbrukumos mūsējās vēl uztaustīja pretinieču vājās vietas, bet 14. minūtē tika iesists arī pirmais gols.

Evelīna Freidenfelde izrāvās pa labo flangu, atdeva precīzu piespēli vārtu priekšā Kirai Šarijai, un Liepājas uzbrucēja sita nekļūdīgi.

Rīdzinieces uzbruka reti, bet viņu prettriecieni bija visnotaļ kodīgi.

Laukuma saimnieces turpināja apšaudīt oponentu cietoksni, savukārt Annija Gabriela Andersone pēc tāla soda sitiena norībināja vārtu pārliktni.

Ko neizdarīja mūsējās, to nekavējās izmantot pretinieces – liepājnieces rupji kļūdījās laukuma vidusdaļā, un sekojošais izgājiens pret vārtsargu viešņām bija rezultatīvs.

Ar to puslaiks vēl nebeidzās, kompensācijas laikā soda laukumā tika nogāzta Šarija, bet Andersone realizēja 11 metru soda sitienu, atjaunojot mājiniecēm vadību.

Otrajā puslaikā kurzemnieču pārsvars kļuva vēl jūtamāks, bumbas kustība bija raitāka un trešie vārti brieda. Rīdzinieces vēlreiz glāba pārliktnis, vairākas reizes viešņas glāba vārtsardze, un pretiniecēm dažbrīd arī smaidīja veiksme.

Viss minētais rīdziniecēm nepalīdzēja 64. minūtē, kad individuālo meistarību soda laukumā nodemonstrēja Andersone, un rezultāts kļuva 3:1.

Vēl pēc mirkļa Emija Emīlija Saule ielika bumbu vārtu devītniekā, un sāncenšu pretestība tika salauzta.

Arī liepājnieces nedaudz samazināja apgriezienus, spēlēja akadēmiskāk, kā rezultātā apsīka vārtu gūšanas momenti. Bumba gan vēl reizi pabija rīdzinieču vārtos, tomēr pirms tam tika fiksēta aizmugure.

10. kārtas spēli “Liepājas Futbola skola” aizvadīs 29. jūlijā viesos pret SFK “Rīga”, bet 23. jūlijā Latvijas kausa ceturtdaļfinālā mūsējās izbraukumā spēkosies ar FS “Metta”.

KOMENTĀRS

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Pirmais puslaiks bija pavājš, mēs paši sevi vairāk mocījām, nekā to darīja pretinieks. Atvedām uz saviem vārtiem nevajadzīgu golu un kopumā izskatījāmies vājāk, nekā ierasts.

Puslaikā aprunājāmies, ieviesām izvietojumā un taktikā nelielas korekcijas, un domāju, ka arī pašas meitenes nebija apmierinātas ar savu sniegumu, un otro puslaiku jau nospēlējām salīdzinoši labi. Galvenais, ka pieturējāmies pie plāna un uzvarējām pārliecinoši.

Iepriekšējā savstarpējā spēlē pretinieces nospēlēja vājāk, bet šoreiz vismaz pirmajā puslaikā viņas bija motivētākas un krietni mobilizējušās.

Elza Renāte Strazdiņa šodien nevarēja mums palīdzēt, Elīza Zatoviča vēl ir savainota un kā glābšanas riņķis talkā nāca Laura Paegle, kura savos 14 gados augstākajā līgā ne pirmo reizi stājas vārtos.

Prieks arī par Tīnu Čamani, kura pēc savainojuma atgriezusies ierindā, un spēles gaita deva viņai iespēju iejusties mačā.