Futbolistes pārsvaru materializēja galotnē

Sieviešu Futbola līgas piektās kārtas spēlē ”Liepājas Futbola skola” savā laukumā ar 3:0 (0:0) pārspēja SK ”Super Nova”. Mājinieces laukumā dominēja visu cīņas laiku, bet pārsvaru vārtu guvumos pārvērta tikai mača galotnē.

31.05.2023 06:00

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Paegle, Brigmane, Andersone, Reinfelde (Sudmale), Propošina, T. Čamane, Smirnova, Vagule, Šarija (Meijere), Freidenfelde, Saule.

Jau ar pirmajām minūtēm bumbas kontrole un iniciatīva nonāca liepājnieču pārziņā, bet pirmie draudi pie salaspiliešu vārtiem izveidojās 12. minūtē pēc izspēlēta stūra sitiena.

Arī nākamā lieliskā epizode radās pēc standarta situācijas, tomēr šoreiz bumba nedaudz paspurdza vārtiem secen.

Spiediens turpināja augt – aktīvai Kirai Šarijai nedaudz pietrūka, lai izmantotu divus izgājienus caur uzbrukuma centru, Annijas Gabrielas Andersones tālšāviens noglāstīja vārtu pārliktni, savukārt Helēna Reinfelde ”nenoticēja” Andersones centrējumam no kreisā flanga.

Otrajā puslaikā cīņas raksturs nemainījās, tomēr bumba spītīgi nelidoja vārtu rāmī. Mūsējās sāka spēlēt plašāk, no īsām piespēlēm pārgāja uz centrējumiem no laukuma dziļuma.

60. minūtē Andersones spēcīgu raidījumu atvairīja vārtu stabs, bet jau nākamajā uzbrukumā viešņas teju neievirzīja bumbu savos vārtos.

Liepājnieču pārsvars kļuva nomācošs, salaspilietes aizsargājās ar visu vienpadsmitnieku, bet vārtu gūšanas momentu mājiniecēm jau pietiktu vairākām spēlēm.

Ko neizdevās realizēt ar daudzpakāpju kombinācijām, to mūsējās paveica ar raidījumu no laukuma dziļuma – 72. minūtē elegants tālsitiens vārtu devītniekā padevās Taisijai Smirnovai. Savukārt pēc sešām minūtēm pēc ātra uzbrukuma no kreisā flanga un sekojošā centrējuma viešņas raidīja bumbu savos vārtos.

Panākušas 2:0, liepājnieces nedaudz nomierinājās, bet arī piezemētā kruīzu režīmā mūsējās iesita vēl vienu golu. Jau kompensācijas laikā punktu cīņai pielika līgas rezultatīvākā spēlētāja Andersone.

4. jūnijā Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā ”Liepājas Futbola skola” sacentīsies ar FS ”Metta”.

KOMENTĀRS

Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Pirmajā puslaikā bija liela dominance, bet sastrādājām daudz tehniskā brāķa. Šo aspektu izrunājām pārtraukumā, lai novērstu neprecizitātes.

Jau mača pirmajā nogrieznī izveidojām vismaz četras labas iespējas, lai atklātu rezultātu, bet pietrūka precizitātes uzbrukuma noslēgumos.

Uz otro puslaiku iznācām labā noskaņojumā ar psiholoģisku pārliecību, ka savas iespējas izmantosim. To arī izdevās panākt, savas iespējas atradām un guvām pārliecinošu rezultātu.