Grebis ar fantastiskiem vārtiem mača galotnē izrauj Liepājas uzvaru pret “Riga”

24.07.2017 20:51

Šovakar ”SynotTip” futbola Virslīgas 15. kārtas mačā dramatisku uzvaru izcīnīja ”Liepāja/Mogo”, kas pēdējo 18 minūšu laikā guva divus vārtus un savās mājās pārspēja ”Riga” ar 2:1.

Pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošā ”Liepāja/Mogo” šovakar varēja mazliet uzlabot spēlētāju garastāvokli un uzvaras gadījumā dalīt otro vietu ar šīs dienas pretinieci ”Riga FC”. Pagājušās kārtas mačā Liepāja piekāpās ”Mettai/LU” 0:1, kā arī nesen kā izstājās no Eirokausiem, divu spēļu summā zaudējot Lietuvas komandai ”Sūduva” 1:2.

Liepājas komandu vasaras pāreju periodā pastiprinājis pierdzējušais Ģirts Karlsons, bet ”Riga” pievienojošies Melnkalnes čempions Milans Vušurovičs un Serbijas futbolisti Džordži Šušņars un Darko Lemajičs.

Jau no pirmajām spēles minūtēm bija vērojama ļoti aktīva cīņa. Pēc nospēlētas pusstundas ”Riga” izdevās panākt pārsvaru, kad pēc stūra sitiena bumbu ar galvu vārtos trieca Rīgas kluba šīs vasaras pāreju perioda papildinājums Darko Lemajičs – 0:1. Serbu uzbrucējs tādējādi guva savus debijas vārtus Virslīgā, kaut gan neoficiālā spēlē ”Riga” rindās jau bija atzīmējies ar precīzu sitienu (pārbaudes spēlē pret Kipras ”Paphos”).

Puslaika turpinājumā spēle joprojām bija līdzīga. 37. minūtē pirmo dzelteno kartīti mačā nopelnīja Liepājas kapteinis Leonels Strumija, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar nemainīgu rezultātu. Pēc pārtraukuma ”Riga” mēģināja spēlēt mierīgāk, par katru cenu necenšoties rauties uzbrukumos. Liepājai savukārt nekas cits neatlika kā aktīvi presingot aizsardzībā un mēģināt pārņemt iniciatīvu savās rokās.

Liepāja bumbu kontrolēja vairāk, taču nespēja izveidot nevienu nopietnu uzbrukumu. Pusmoments radās 65. minūtē, kad pēc Giorgi Eristravi centrējuma bumbu ar galvu pāri vārtiem sita Lamine Keitā. Rīgas aizsardzība darbojās ļoti labi, kā arī Liepājas uzbrukums īsti nefunkcionēja tā kā varbūt mājinieki vēlētos.

Daudzie Liepājas mēģinājumi 70. minūtē gan atmaksājās. ”Riga” laukuma pusē bumba veiksmīgi aizspurdza garām vairākiem viesu aizsargiem un nonāca pie Keitā, kurš pamanījās izskriet viens pret vienu ar Vladislavu Kurakinu. Liepājas komandas leģionārs savu iespēju nešķērdēja un precīzi sita tālajā stūrī – 1:1.

Pēc šāda notikumu pavērsiena varēja gaidīt, ka aktīvāka kļūs Rīgas komandas spēle, taču tā nenotika. Liepājnieki turpināja kontrolēt bumbu un ”Riga” joprojām pacietīgi aizsargājās. Šāda taktika Rīgai atnesa neveiksmi, jo kārtējā Liepājas uzbrukumā pēc precīza centrējuma no aptuveni 15 metriem bumbu ar galvu vārtos ļoti precīzi sita uz maiņu nākušais Kristaps Grebis un panāca 2:1!

Šāds notikumu pavērsiens pamatīgi satrieca viesus. ”Riga” vairs nebija kur atkāpties un nācās doties uz priekšu, kas gan Jevgēņija Perevertailo vadītajai komandai nesekmējās visai labi. Liepāja visus ”Riga” momentus veiksmīgi neitralizēja, un spēle noslēdzās ar kaujiniecisku Liepājas uzvaru.

Liepāja/Mogo – Riga FC 2:1 (0:1).

Vārti: Keitā 72′, Grebis 78′ – Lemajičs 32′.

Brīdinājumi: Strumija 37′, Hmizs 67′.

Liepāja: Raļkevičs, Kļava, El Hadži, Keita, Strumija, Lebamba, Afanasjevs, Karašausks, Tomičs, Karlsons, Hmizs.

Rīga: V. Kurakins, A. Kurakins, Šabala, Lemajičs, Sato, Bogdaškins, Laizāns, Jeņins, Gorkšs, Smirnovs, Kovaļovs.

Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere.