“Grobiņa” pēc otra zaudējuma pārspēlēs neiekļūst virslīgā

Astoto reizi pārspēļu cīņas pārvarēt izdevās “Mettai”, kas ar rezultātu 3:2 Liepājā uzveica “Grobiņu”, divu spēļu summā gūstot panākumu ar 5:2 un nodrošinot savu dalību Virslīgas čempionātā 12. gadu pēc kārtas.

27.11.2022 15:09

Pārspēļu atbildes cīņā Liepājā grobiņniekiem iesākās pavisam nelāgi. Pēc diagonālās piespēles Mohamets Korrea ar galvu nometa bumbu vārtu priekšā, kur pirmo spēli slimības dēļ izlaidušais Bruno Melnis bija veiklākais un raidīja bumbu mājinieku vārtos. Tā spēles rezultāts ātri kļuva 1:0, dodot zaļibaltajai komandai trīs vārtu pārsvaru pārspēļu summā.

“Grobiņas” uzbrukumu centieni bieži vien apstājās pirms nonākšanas līdz pretinieku soda laukumam. 37. minūtē Artjoms Puzirevskis apmuļķoja malējo aizsargu un devās uz mājinieku vārtiem. “Mettas” uzbrucējs no ļoti asa leņķa izdarīja sitienu, bet vārtsargs Gustavs Šukste netika galā ar bumbu, kura būtu jāspēj atsist. “Metta” pārsvars ar 2:0.

Piecas minūtes pirms puslaika beigām spēles soģis nefiksēja pārkāpumu viesu soda laukumā pret Robertu Meļķi un “Grobiņas” spēlētājiem un līdzjutējiem uzsita asas emocijas.

Netālu no “Grobiņas” soda laukuma mettieši tika pie brīvsitiena. Ingara Pūļa raidītā bumba nodrebināja mājinieku vārtu pārliktni, bet uzbrukums turpinājās un Puzirevskis sita bumbu pāri sev, atrodoties ar muguru pret vārtiem. Puzirevska sistā bumba lidoja garām “Grobiņas” vārtsargam un rezultāts pirms došanās atpūtā kļuva 3:0.

Divdesmit minūtes līdz spēles izskaņai “Grobiņa” vienus vārtus atguva. Reidu caur kreiso malu veica Viktors Ziemelis, kurš nogādāja bumbu soda laukuma vidū. Tur ašākais bija vakardien 17 dzimšanas dienu atzīmējušais Rodrigo Gaučis – 1:3. “Grobiņa” metās ātri savākt bumbu, lai atgrieztos spēlē, bet Jānis Beks centrās to kavēt, izceļoties nelielam konfliktam starp abu komandu spēlētājiem.

Pēdējās desmit minūtēs “Mettas” aizsardzība netika galā ar Marku Kurtišu, kurš gaisā pieņēma bumbu un adresēja piespēli uz tālo vārtu stabu Deividam Dobrecovam. “Grobiņas” galvenā trenera Viktora Dobrecova dēls izklupienā metās pēc bumbas, raidot to garām Bekam un spēlē panākot minimālu starpību – 2:3.

88. minūtē pēc stūra sitiena komandas ilgi bakstījās “Mettas” vārtu priekšā, tomēr nevienam no Kurzemes komandas spēlētājiem kārtīgi pa bumbu uzsist neizdevās. Skanot beigu signālam, “Grobiņa” piekāpās ar 2:3, ļaujot “Mettai” divu spēļu kopsummā uzvarēt ar 5:2.

Vēl pēc spēles beigu signāla daži no “Grobiņas” futbolistiem nespēja samierināties ar dueļa iznākumu, agresīvā manierē konfrontējot ar Kristapu Ratnieku, kuram no kabatas nācās vilkt ārā sarkano kartīti, meklējot aizsardzību starp Liepājas pašvaldības policijas pārstāvjiem.

Ar šo panākumu “Metta” nodrošinājusi dalību Virslīgas sezonā arī 12. sezonu pēc kārtas. Zaļibaltā komanda uzvarējusi savu astoto pārspēļu sēriju, kuru gaitā Andra Riherta trenētā komanda divu spēļu summā ne minūti nav bijusi iedzinējos.

Nu jau aizvadītās sezonas Nākotnes līgas bronzas medaļniece “Grobiņa” turpinās cīnīties valsts otrajā spēcīgākajā klubu turnīrā, kur kurzemniekiem pievienosies no Virslīgas izkritusī “Super Nova”.

“Grobiņa” – “Metta” 2:3 (0:3)

Vārti: R. Gaučis 68′, Dobrecovs 82′ – Melnis 1′, Puzirevskis 37′ 43′.
Brīdinājumi: Dobrecovs, Gaučis, Mikuļskis, Knapšis, Krušatins – Beks
Grobiņa: Šukste – V. Ziemelis, Družiņins, Mikuļskis, Meļķis – Krušatins, Džeriņš, Volkovs (Kurtišs 58′), Knapšis, – R. Gaučis, Dobrecovs.
Metta: Beks – Federovičs, Vilnis, Kirkils, Grīnbregs – Korrea, Rēķis, Čiņajevs, Melnis (Zants 56′) – Pūlis (Vasiļevskis 56′), Puzirevskis .
Galvenais tiesnesis: Kristaps Ratnieks.