Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

“Grobiņa” revanšējas “Skanstei”, pietuvojoties ceļazīmei uz Virslīgu

Latvijas 1. līgas čempionāta sešu punktu mačā, kas notika starp galvenajiem virslīgas ceļazīmes pretendentiem “Grobiņas SC/LFS” un “Skanstes SK”, ar rezultātu 2:0 uzvarēja mūsējie. Ar vārtiem izceļoties Krautmanim un Dobrecovam, mājinieki spēruši milzu soli paaugstinājuma virzienā. Līdz sezonas beigām vēl četras kārtas.

08.10.2023 18:43

Roberts Džeriņš

“Grobiņas SC/LFS”: Šukste, Pirktiņš, Džeriņš, Tumanovs, Fjodorovs, Andersons, Krautmanis, Kurtišs, Krušatins (K), Meļķis, Dobrecovs.

Abas vienības svētdien tikās piekto reizi vēsturē: līdz šim divreiz bija uzvarējusi “Skanste”, vienu reizi spēlēts neizšķirti, un vienu panākumu guvuši grobiņnieki.

“Daugavas” stadionu plosīja vējš, lietainā nedēļa laukumu bija padarījusi mīkstu, un bija skaidrs, ka, lai gan tehnisku spēlētāju netrūkst abās blicēs, mačā būs vajadzīgs raksturs.

Mājiniekiem nācās iztikt bez pamatvārtsarga Mališa un Knapša laukuma viduslīnijā. Abiem sportistiem veselības likstas, taču sagaidāms, ka līdz sezonas beigām viņi atgriezīsies.

Dzērves izkārtojās 3-2-4-1 formācijā, Krautmanim un Meļķim pildot pusaizsarga funkcijas, bet Dobrecovam izvirzoties smailē.

Sastāva problēmu skarti, Liepājā ieradās arī viesi, kuriem nebija līdzi nedz kapteiņa Kangara, nedz centrālā uzbrucēja Stērninieka.

Līderu duelī bumba nereti iesprūda gaisā un daudz atradās ārpus spēles, virzīties uz priekšu ar saspēli vēja dēļ bija sarežģīti. Līdz ar to daudz divcīņu, noliktu korpusu un neliels volejbols laukuma vidusdaļā, – tas viss aizņēma prāvu daļu no noliktajām 90 minūtēm.

Pirmajā puslaikā vienības apmainījās ar pāris bīstamām situācijām pretinieku vārtu priekšā, taču tuvāk panākumam bija “Skanste”, sarīkojot gan rikošetu deju Šukstes priekšā, gan sitienu ar galvu pēc centrējuma, gan no brīvsitiena raidot bumbu vārtu četrstūrī, taču vārtsargs ikreiz bija savā vietā.

Kurzemnieku vārtu vīrs galvu saķert sanākušajiem lika puslaika izskaņā, kad nesekmīgi centās izspēlēt bumbu no vārtiem. Viņa piespēle atsitās pret zālāju zem paša kājām un, vēja sapurināta, ripoja tīkla virzienā. Šukste gan pie pašas līnijas bumbu panāca.

Otrā puslaika ievadā skaists uzbrukums mūsējiem. Epizodes sakne auga no Fjodorova spēles laukuma vidū, kur viņš atbruņoja pretspēlētāju un iespēlēja brīvā zonā esošajam Kurtišam.

Uzbrucējs no flanga ievilka bumbu soda laukumā, piespēlēja Dobrecovam uz 11 metru sitiena atzīmi, bet viņš nomānīja aizsardzību, nevis izpildot sitienu, bet izlaižot bumbu caur kājām un tādējādi pagarinot piespēli. Pie soda laukuma robežas to sagaidīja Krautmanis un ar tālsitienu ieraidīja bumbu vārtos (1:0).

“Skanste” atbildēja ar vairākām bīstamām epizodēm, tostarp trāpot pa stabu. Arī Šukste glāba vārtus pēc spēcīga raidījuma no distances, bet ar kolektīvām pūlēm izdevās noturēt rezultātu līdz cīņas izskaņai, kad dzērves jau vairs nekautrējās vilcināt laiku.

Kompensācijas laikā uz priekšu devās arī rīdzinieku vārtsargs, bet saminstinājās un palika, ne īsti izgājis, ne īsti palicis vārtos. To izmantoja mūsējie.

Pēc pārtvertas bumbas laukuma vidū Dobrecovs to no prāva attāluma raidīja neaizsargātā tīklā (2:0) un īstenoja savu 11. rezultatīvo sitienu šosezon.

“Grobiņai” līdz ar to līgas līderpozīcija un sperts plats solis virslīgas virzienā, ne vien ar trīs punktu pārsvaru, bet arī pozitīvu savstarpējo vārtu bilanci pret “Skansti” četras kārtas pirms sezonas finālsvilpes.

Nākamais mačs 21. oktobrī izbraukumā pret “Olaini” pēc izlašu pārtraukuma.