Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Hmizs izrauj Liepājai neizšķirtu Daugavpilī pret “Daugavu”

21.04.2013 13:43

Šīs dienas pirmajā SMScredit.lv Virslīgas 4. kārtas spēlē Daugavpils “Daugava” savā laukumā izlaida uzvaru, nospēlējot 1:1 ar “Liepājas metalurgu”. Uz Ibrahima Babatundes vārtu guvumu 78. minūtē viesi atbildēja ar Dmitrija Hmiza vārtu guvumu kompensācijas laikā.

Čempione Daugavpils “Daugava” tikai pagājušajā kārtā izcīnīja pirmo uzvaru, ar 2:1 pārspējot “Jelgavu”. Latgaliešu treneris salīdzinājumā ar to maču sākumsastāvā veica vienu izmaiņu, Vladimira Volkova vietā uzlaižot japāni Koihiro Izuku. Arī Jānis Intenbergs pēc lieliski uzvarētā Kurzemes derbija ar 3:1 veica vienu rokādi, tiesa, piespiedu kārtā – Roberts Savaļnieks šodien nevarēja spēlēt un sākumsastāvā atgriezās Mareks Zuntners.

Pirmo vārtu gūšanas iespēju radīja “Daugava” 13. minūtē. Jurijs Sokolovs pieslēdzās uzbrukumam un pēc viņa centrējuma viens no liepājnieku aizsargiem ar galvu sita savos vārtos – glāba kapteinis Antons Jemeļins, arī ar galvu izsitot uz stūra sitienu. Pēc šī stūra sitiena izgājienā bumbu izlaida Pāvels Doroševs, un cits “Daugavas” nigērietis Daniels Ola steigā sita pāri vārtiem. Iestājās klusums, līdz 25. minūtē uz vārtiem rāvās Stenlijs Ibe, un vienīgi Doroševa laicīga vārtu pamešana likvidēja briesmas.

Labāko momentu “Daugava” noorganizēja 39. minūtē – pacietīga, ilga, skaista daudzu piespēļu kombinācija ar malu maiņu, kas beidzās ar bīstamu bumbas iemešanu soda laukumā – Doroševs tika apsteigts, tomēr Ibrahims Babatunde cīņā ar liepājnieku aizsargiem nespēja burtiski iestumt bumbu vārtos. Visai jūtams Daugavpils komandas pārsvars 1. puslaikā, izcils moments bija arī tā beigās – Babatunde ar krūtīm nometa bumbu pa sitienam lieliskā pozīcijā, no kuras Izuka sita, taču tika bloķēts. Liepāja acīmredzami spēlēja no aizsardzības, taču pārtraukumā vienības devās pie 0:0.

Arī 2. puslaiku aktīvā iesāka “Daugava”, tomēr pirmā iespēja radās tikai 60. minūtē, kad sitiena pozīcijā izgāja Mihails Ziziļevs – viņa sitienu Doroševs atvairīja. Liepājnieku prettriecieni bija reti, un Jevgeņijs Ņerugals “Daugavas” vārtos jutās visai vientuļš. Tikmēr pretējā pusē mājiniekiem itin regulāri nepadevās noslēdzošais sitiens – tā, piemēram, aktīvais Andrejs Kovaļovs lieliski tika labā pozīcijā, bet uzsita vāji. 74. minūtē tas pats Kovaļovs pēc ilgstošas izspēles un noslēdzošās Sokolova piespēles pārsita pāri. Un tomēr tieši Kovaļovs piedalījās pirmo vārtu gūšanā – šis pussargs no labās malas centrēja, un Babatunde ar galvu raidīja bumbu pret zemi un pašā vārtu stūrī (1:0)! Diemžēl šai epizodē, nesekmīgi mēģinot izvilkt patiešām grūtu bumbu, rokas savainojumu guva Doroševs. Viņš gan tomēr turpināja spēli.

“Liepājas metalurgam” bija jāmetas atspēlēties, tomēr uzbrukt turpināja “Daugava” un bija tuvu otram vārtu guvumam, tomēr tika fiksēts pārkāpums pret nelaimes putnu Doroševu, kurš atkal cieta. Tagad gan šķita, ka vārtsargs vairs nevarēs turpināt spēli un vārtos jau bija gatavs stāties Jurģis Kalns (visas maiņas jau bija veiktas…), tomēr Doroševs vīrišķīgi nolēma turpināt pats.

Līdzīgi kā mačā Ventspilī, arī šoreiz “Daugava” izlaida jau gandrīz iegūtus punktus. Kompensācijas laika 4. minūtē uz maiņu uznākušais Jānis Ikaunieks veica labu centrējumu, un tikpat labi uzbrukumu ar asu sitienu tālajā apakšējā stūrī noslēdza Dmitrijs Hmizs – 1:1! Pretējā galā ļoti bīstami paspēja uzsist Sokolovs, tomēr Doroševs lieliskā lēcienā atvairīja. Neizšķirts 1:1!

“Daugava” (D) – “Liepājas metalurgs” 1:1 (0:0)
Vārti: Babatunde 78′ – Hmizs 90′.
“Daugava” (D): Ņerugals, Sokolovs, Ševeļovs, Savčenkovs, Ola, Žapalau (Simonovs 62′), Ziziļevs, Kovaļovs, Izuka (Volkovs 68′), Babatunde (G.Silagailis 83′), Ibe.
“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Hmizs, I.Šlampe, Zirnis, Jemeļins, Kalns, Zuntners, Afanasjevs (Prohorenkovs 82′), Šadčins, Askerovs (J.Ikaunieks 64′), Soloņicins (Kiriļins 28′).
Brīdinājumi: Kovaļovs – Jemeļins.
Tiesnesis: Andris Treimanis.