Igauņi iztur 90 minūtes, Latvija uzvar pendelēs un iekļūst finālā

29.05.2014 22:38

Baltijas kausa izcīņas pusfinālā Liepājā Latvijas futbola izlase, lai gan izveidoja vairāk vārtu gūšanas iespēju, pamatlaiku pret Igauniju noslēdza ar bezvārtu neizšķirtu 0:0. Pēcspēles pendelēs veiksmīgāki bija mūsējie, uzvarot ar 4:2. Latvijas futbolisti realizēja visas četras pendeles, kamēr igauņi vienreiz trāpīja pa stabu, bet citā gadījumā atvairīja Andris Vaņins.

Lielākais notikums bija tas, ka karjeru Latvijas izlasē šodien noslēdza mūsu futbola leģenda Māris Verpakovskis. Izlases treneris Marians Pahars Verpakovski, kurš no izlases atvadījās dzimtās Liepājas skatītāju klātbūtnē, izlika jau sākumsastāvā. Mūsu komandas 4-5-1 taktiskajā izvietojumā Latvijas izlases visu laiku rezultatīvākais futbolists (29 vārti) Verpakovskis pildīja izvirzītā uzbrucēja pozīciju.

Debiju Latvijas izlases rindās piedzīvoja labās malas aizsargs Oļegs Timofejevs. Viņš jau ir ticis izsaukts uz lielo izlasi arī iepriekš, taču pēdējā laikā šai pozīcijā darbojies Vladislavs Gabovs, kurš šobrīd ir savainots. Arī otrajā aizsardzības malā bija “Ventspils” pārstāvis – Antons Kurakins (nevis Vitālijs Maksimenko). Vārtos Andris Vaņins, aizsardzības centru veidoja Nauris Bulvītis un komandas kapteinis Kaspars Gorkšs. Vidējā līnijā balsta pussargu funkcijas pildīja Aleksandrs Fertovs un Artis Lazdiņš, centra pussargu trijstūra augšā Artūrs Zjuzins, savukārt flangos spēlēja Ritvars Rugins un Andrejs Kovaļovs.

Pamatlaiks
Jau sākumā Verpakovskis nopelnīja cerīgu standartsituāciju, taču tā netika pienācīgi izmantota, un pamazām teritoriālu pārsvaru ieguva Igaunija. Tieši Verpakovskis turpināja būt aktīvs, pavisam izprovocējot trīs “sodus”, bet 13. minūtē Māris, aplausiem skanot, tika nomainīts – viņa vietā, kā paredzēts, izgāja Gauračs.

Spēlē cīņas bija vairāk nekā labu vārtu gūšanas iespēju un tikai 33. minūtē skatītāji redzēja pirmo nopietno momentu – Gauračs apsteidza pretinieku, izkārtoja sev sitiena pozīciju un sita mazliet virs vārtu konstrukcijas “krusta”. Igauņi atbildēja ar neprecīzu Konstantīna Vasiļjeva brīvsitienu pēc Timofejeva pārkāpuma. Puslaika izskaņā vēl viens moments Gauračam un atkal var apgalvot, ka Edgars to lielā mērā pats izveidoja – stūra sitiena izpildes brīdī Gauračs visai sarežģītā situācijā pamanījās uzsist, un Igaunijas izlases vārtsargs Sergejs Pareiko pa īstam savu komandu glāba. 0:0 pēc 45 minūtēm.

2. puslaiku ievērojami aktīvāk sāka mūsējie, un 50. minūtē vārtus apdraudēja Kovaļovs – bumbu tvēra Pareiko. Mūsu komandai brīžiem bija iespaidīgs teritoriāls pārsvars (dažās epizodēs visi mūsu laukuma spēlētāji bija pretinieka laukuma pusē) un igauņiem lielākoties nācās spēlēt aizsardzībā, cerot uz pretuzbrukumiem. 69. minūtē kārtējo reizi vārtus mēģināja apdraudēt Gauračs, taču tika nobloķēts.

Igaunija pirmo iespēju (ja neskaita neprecīzo brīvsitienu) radīja tikai 75. minūtē, taču tā reāli mūsu pretiniekiem varēja dot uzvaru. Ātrā uzbrukumā smailē nonāca Gerts Kams, apsteidza Bulvīti un sita – glāba Vaņins. Spēles 77. minūtē Timofejevam laukumā pievienojās vēl viens debitants no FK “Ventspils” – Kovaļova vietā uznāca Visvaldis Ignatāns. Tiesa, arī spēlētāju maiņas neko nemainīja – pamatlaikā 0:0, par ko noteikti priecīgāki varēja būt igauņi.

11m sitienu sērija
Pirmie mēģinājumi abām komandām bija veiksmīgi, bet Igaunijas (Martina Vunka) otro sitienu lieliski ar kreiso roku atvairīja Vaņins. Mūsējie savas pendeles izpildīja nekļūdīgi un uzvarēja jau pēc 4. sērijas, kurā vēlreiz neiesita igauņi (Karols Mets), bet punktu ar precīzu raidījumu pielika Aleksejs Višņakovs. Latvijai uzvara pendelēs ar 4:2 un nodrošināts fināls parīt Liepājā pret Lietuvu. Cīņā par 3. vietu Ventspilī spēkosies Somija un Igaunija.

Baltijas kausa pusfināls, 29, maijsLatvija – Igaunija 0:0, 11m 4:2
11m sitienu sērija: Vasiļjevs 0:1, Zjuzins 1:1, Vunks 1:1 (Vaņins atvairīja), O.Laizāns 2:1, Kallaste 2:2, Fertovs 3:2, Mets 3:2 (vārtu stabs), A.Višņakovs 4:2.
Brīdinājumi: Gauračs – Anjers, Mets.
Latvija: Vaņins, Timofejevs, Gorkšs, Bulvītis, Kurakins, Lazdiņš, Fertovs, Zjuzins (A.Višņakovs 65′), Rugins, Kovaļovs (Ignatāns 77′), Verpakovskis (Gauračs 13′ (O.Laizāns 90′)).
Igaunija: Pareiko, Jāgers (Kallaste 81′), Klavans, Rāns (Bārengrubs 46′), Teniste, Antonovs (Vunks 71′), Mets, Zeņjovs (Kams 37′), Puri (Luts 46′), Vasiļjevs, Anjers.
Tiesnesis: Sergejs Sļiva (Lietuva).
Skatītāji: 2 115.