Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Ikaunieka “supergols” nenes laimīgas beigas RFS komandai

UEFA Konferences līgas otro kvalifikācijas kārtu atbildes spēlē Baku nespēja pārvarēt RFS komanda, kas pēc Artūra Zjuzina noraidījuma divas spēles laika trešdaļas pavadīja mazākumā. Lieliskus vārtus rīdzinieku labā guva Jānis Ikaunieks, bet spēle pret azerbaižāņu “Sabah” noslēdzās nesekmīgi ar 1:2.

03.08.2023 22:01

Baku pats spēles sākums iezīmējās ar asām epizodēm, kas Andrim Rihertam neliktu sūdzēties par RFS spēlētāju vēlmi “kauties”. Ceturtajā minūtē ar regbija cienīgu sadursmi Andrejs Iličs notrieca pretspēlētāju un saņēma dzelteno plāksteri.

Pirmajās 25 minūtēs risinājās fizikāla cīņa, nevienai no komandām līdz saviem vārtiem pretinieku centienus nelaižot. Pirmā patiesi bīstamā situācija radās pēc “Sabah” elegantām un īsām piespēlēm, kas ļāva Džojlansam Mickelam nonākt Jevgenija Nerugala vārtu priekšā.

Sitiena vietā vācu futbolists izvēlējās adresēt piespēli uz tālo vārtu stabu, tomēr Mārcis Ošs izklupienā spēja bumbas lidojumu patraucēt.

Jau tā sarežģītais uzdevums – atspēlēt divus vārtus, kļuva pavisam grūts pirmā puslaika otrajā pusē, kad Artūrs Zjuzins pagriezienā centās aizsniegties līdz augstu lidojošai bumbai. Zjuzina taisni izstieptā kājā ieskrēja Mickels.

Spēles soģis parādīja Zjuzinam sarkano kartīti, atstājot RFS skaitliskajā mazākumā. Par protestēšanu pret tiesneša lēmumu dzleteno plāksteri saņēma RFS kapteinis Žiga Lipuščeks, bet no komandas tehniskās zonas tika padzīts Viktors Morozs.

Sekojošajās epizodēs turpinājās cīņa kaulā un provokācijas, asini uzsitot Mārcim Ošam, kurš visnotaļ bija gatavs savam pretspēlētājam sadot pa bieti. Emocionālā spēles pirmā puslaika cīņa noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Arī mazākumā RFS, atrodoties Eirokausu bezdibeņa bedrē, centās doties uz priekšu un veidot uzbrukumus, tomēr šie centieni ātrus vārtus pēdējā sērijas puslaika nogrieznī nedeva. Pie stundas robežas uz brīdi nokdaunā tika noguldīts Petrs Marešs, kurš saņēma spēcīgu sitienu ar bumbu pa pakausi.

Spēles 67. minūtē supergolu guva Jānis Ikaunieks. Pēc Dragobuļa Saviča piespēles RFS uzbrūkošais pussargs ar augstu individuālo meistarību vienā pieskārienā pārmeta bumbu pats sev pāri un pēc pagrieziena sūtīja bumbu “Sabah” vārtu apakšējā stūrī – 1:0.

RFS nācās riskēt un šis risks 70. minūtē noveda pie ļoti draudīga Azerbaidžānas komandas prettrieciena. Mickels uzaicināja vakariņās Jevgeniju Nerugalu, tomēr divvientulībā palikušo futbolistu tikšanās līdz vārtiem nenoveda, jo vācietis bumbu raidīja pa RFS vārtu stabu.

Cerības uz RFS labvēlīga rezultāta panākšanu tika izkliedētas 78. minūtē, kad “Sabah” rindās pamanāmākais spēlētājs Mickels ātrajā pretuzbrukumā izmuļķoja Žigu Lipuščeku un Herdi Prengu.

Vācietis piebremzēja, apgriezās ap savu asi, atbrīvojoties no aizsargiem, un ieslidināja spēles apaļo priekšmetu aiz Pārdaugavas komandas vārtsarga muguras, izlīdzinot rezultātu – 1:1, kas summā atkal nolika RFS divu vārtu iedzinējos.

Kompensācijas laika izskaņā RFS sūtīja teju visus savus laukuma spēlētājus uz pretinieku soda laukumu. Taču standarta situācija netika izspēlēta veiksmīgi, “Sabah” pārtverot bumbu un dodoties pretuzbrukumā četri pret vienu RFS aizsargu.

Tādu iespēju Azerbaidžānas vicečempioni, protams, nelaida garām un Emanuels Apē nokārtoja “Sabah” uzvaru ar 2:1.

Lai gan pašas spēles kontekstā šādam iznākumam nav liela starpība, bet Latvijas futbolam kopumā tas var sāpīgi iegriezt, jo par neizšķirtu iegūtie ranga punkti būtu visai vērtīgi, bet šoreiz RFS ar diviem zaudējumiem otrajā kvalifikācijas kārtā atstāj Latviju “tukšā”.