Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Ikaunieks bombardē un ar lielisku spēli nokārto komandas uzvaru Čehijā

03.03.2018 20:00

Latvijas futbolists Dāvis Ikaunieks guvis divus vārtus Čehijas augstākās līgas mačā, kurā viņa komanda ”Vysocina” ar 3:1 pieveica ”Teplice” un kopvērtējumā pakāpās no 15. uz 12. vietu. Ikaunieks arī palaida garām iespēju nokārtot sev ”hat-trick”, pirmajā puslaikā nerealizējot pendeli.

Dāvis Ikaunieks savai komandai palīdzēja izvirzīties vadībā jau trešajā minūtē, kad viņš uzvarēja divcīņā pretinieku laukuma pusē un ar filigrānu piespēli skrējienā izkārtoja izgājienu viens pret vienu Jakubam Fulnekam, un čehu jaunais uzbrucējs savu iespēju, panākot 1:0 pret ”Teplica”, Čehijas līgas astotās vietas īpašnieci.

Pagāja tikai dažas minūtes, un ”Vysocina” pārsvars jau tika dubultots – šoreiz pēc partnera teicamas piespēles izgājienā viens pret vārtsargu tikai jau Ikaunieks pats, kurš neļāva aizsargam sevi nogrūst malā un raidīja bumbu vārtos. 15. minūtē Ikauniekam radās laba iespēja gūt vēl vienus vārtus, kad viņam tika uzticēta 11 metru soda sitiena izpilde, bet viņš to nerealizēja.

”Teplice” tikmēr savu pendeli, par kuru ar savu pārkāpumu atbildīgs bija tieši Ikaunieks, 27. minūtē trāpīja un samazināja starpību, taču puslaika pārtraukumā tomēr bija spiesta doties ar divu vārtu deficītu, un par to parūpējās Ikaunieks. 44. minūtē Latvijas uzbrucējs saņēma tālu piespēli pie pretinieku soda laukuma un ļoti efektīvi un efektīgi apturēja bumbu, ar vienu pieskārienu noliekot to sev pa sitienam. Kamēr aizsargs bija noķerts uz pretkustību, Ikaunieks ar ne pārāk spēcīgu, taču ļoti precīzu sitienu nogādāja bumbu tālajā vārtu devītniekā, panākot 3:1.

Otrajā puslaikā Ikauniekam bija pāris momenti, kurus tomēr neizdevās izmantot un savu pirmo ”hat-trick” Čehijā viņš nenoformēja, taču komanda arī neļāva pretiniekiem atspēlēties un izcīnīja svarīgu uzvaru ar 3:1. Tas ļāvis ”Vysocina” pakāpties uz 12. vietu kopvērtējumā, par trim punktiem attālinoties no izkrišanas zonas, turklāt Ikaunieka komandas rēķinā kopš sezonas atsākšanās trīs uzvaras trīs spēlēs.

Ikauniekam pašam šie ir pirmie vārti Čehijas līgā kopš 20. oktobra, bet kopumā šosezon 18 spēlēs viņš precīzi sitis septiņas reizes, kas ir dalīts trešais labākais rādītājs līgā. Ikaunieks šosezon guvis vairāk nekā trešdaļu no ”Vysocina” vārtiem (septiņus no 20).