Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Ikaunieks izrāva uzvaru

12.09.2017 07:05

Liepājas futbola audzēknis Dāvis Ikaunieks mača kompensācijas laikā guva vārtus, kas viņa komandai “Vysočina” nodrošināja uzvaru ar 3:2 mājas mačā pret Prāgas vienību “Dukla”.

Dāvis spēli, kā ierasts, sāka pamatsastāvā un laukumā pavadīja visu cīņu. Tās pirmajās 15 minūtēs laukuma saimnieki neizmantoja trīs lieliskas iespējas atklāt rezultātu, un divās no šīm epizodēm uzbrukuma noslēgumā bija Dāvis. Ko nepaveica latvietis Ikaunieks un bosnietis Marins Popovičs, to 20. minūtē izdarīja čehs Jakubs Fulneks, bet viesiem bija vajadzīgas tikai dažas minūtes, lai izlīdzinātu rezultātu.

Turpinājumā abas vienības izšķērdēja labas vārtu gūšanas iespējas, bet 71. minūtē “Dukla” izvirzījās minimālā vadībā. Pamatlaika izskaņā un kompensācijas laikā mājinieki tomēr nopelnīja savu veiksmi un izrāva dramatisku uzvaru. Vispirms Dāvja divus raidījumus atvairīja Prāgas kluba vārtsargs Filips Rada, bet 88. minūtē Ikaunieks atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, savukārt kompensācijas laika otrajā minūtē Liepājas kuldīdznieks ar precīzu sitienu no aptuveni desmit metru attāluma panāca mača galarezultātu.

Jihlavas kluba šās sezonas pirmā uzvara tam ar 4 punktiem dod priekšpēdējo vietu 16 vienību konkurencē. Tāds pats punktu skaits ir vēl trim komandām.

Krievijas futbola čempionāta otrās spēcīgākās līgas aizvadītajā kārtā uzvarēja arī liepājnieka Vladimira Kameša klubs “Enisey”, kas savā laukumā ar 4:0 saplosīja Vladivostokas vienību “Luch”. Kamešs vārtus neguva, bet laukumā aizvadīja visu spēli. Krasnojarskas vienība ar 31 punktu atrodas līgas galvgalī, bet “Krylya Sovetov” ir par vienu spēli un 3 punktiem mazāk.