Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Ikaunieks paliek rezervē

08.02.2015 01:01

Francijas futbola čempionātā neveiksmju sēriju turpina “Metz”, kas izbraukumā ar 0:2 cieta bezierunu zaudējumu pret tiešo konkurenti “Bastia”. Latvijas izlases pussargs Jānis Ikaunieks palika rezervē. Papildus “Metz” zaudējumam pie punktiem tika arī vairākas citas konkurentes. “Caen” un “Lorient” uzvarēja, bet “Lens” vakar cīnījās neizšķirti.

“Metz” galvenais treneris Albērs Kartjē pamatsastāvā veica četras izmaiņas, un starta vienpadsmitniekā atgriezās uzbrucēji Huans Falkons un Modibo Maigā, Sergejs Krivecs, kurš 4-4-2 formācijā šoreiz spēlēja kā malējais pussargs, un centra aizsargs Gvido Milans. Argentīniešu aizsargs, tikko izcietis divu spēļu diskvalifikāciju, otro maču pēc kārtas tika noraidīts un otrā puslaika sākumā par otro brīdinājumu atstāja komandu mazākumā.

Lai arī “Bastia” abus vārtus guva vairākumā, noraidījumu nevar saukt par lūzuma brīdi. Korsikāņiem jau pirmajā puslaikā piederēja milzīgs pārsvars (bumbas kontrole 70%), un “Metz” brīžiem glāba tikai veiksme. 65. minūtē “Bastia” neizmantoja kārtējo fantastisko izdevību, taču tajā pašā uzbrukumā kuriozā veidā atklāja rezultātu. Joana Karaso atvairītā bumba ārpus soda laukuma atleca pie Fransuā Kamano, un gvinejietis filigrāni trāpīja tālajā vārtu devītniekā (1:0). 79. minūtē Riads Budebūzs no 11 metru atzīmes pielika mačam punktu (2:0). “Metz” Francijas čempionātā nav uzvarējusi jau 12 spēlēs pēc kārtas (0-3-9).

Jānis Ikaunieks ceturto reizi tika iekļauts pieteikumā Francijas čempionāta spēlei, taču trešo reizi palika malā. Pirmo maiņu Kartjē nācās iztērēt noraidītā Milana aizvietošanai (tieši viņa dublieris Silvēns Maršals nopelnīja pendeli), bet 72. un 86. minūtē laukumā izgāja attiecīgi Janī Ngbakoto (malējais pussargs) un Kvame Nsors (uzbrucējs). Ceturtdien “Metz” mājās gaidāma kausa spēle pret “Brest”, bet svētdien savā laukumā tiks uzņemta “Guingamp”.