Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Jānis Ikaunieks paliek rezervē

22.02.2015 22:32

Latvijas futbola izlases pussargs Jānis Ikaunieks pēc vienas spēles pārtraukuma atgriezās komandas pieteikumā, bet viņa pārstāvētā “Metz” izbraukumā cīnījās neizšķirti ar “Reims” (0:0). Kamēr “Metz” Francijas čempionātā neuzvarēja 14. spēli pēc kārtas un saglabā pēdējo vietu, līdere Lionas “Olympique” savā laukumā svinēja smagu uzvaru pār “Nantes” (1:0).

“Metz” galvenais treneris Albērs Kartjē turpina meklēt labāko sastāvu un arī spēlētāju izvietojumu, starta vienpadsmitniekā izdarot trīs maiņas un atgriežoties pie 4-3-3. Ja iepriekšējā spēlē Jāņa Ikaunieka vidējās līnijas labajā flangā spēlēja centra pussargs Šeiks Dukurē, šoreiz šī pozīcija tika uzticēta labās malas aizsargam Romēnam Metaniram. Savukārt malējais pussargs Kevins Ležens darbojās aizsardzības kreisajā flangā.

Bumbu vairāk kontrolēja “Reims” (55%-45%), taču izdarīto sitienu ziņā bija gandrīz līdzsvars – 13 pret 12 (četri pret sešiem vārtu rāmī). Neskatoties uz bezvārtu neizšķirtu un to, ka rezervē bija ne tikai Ikaunieks, bet arī tādi vīri kā Huans Falkons un Sergejs Krivecs, “Metz” galvenais treneirs neizdarīja nevienu spēlētāju maiņu. “Metz” līgas ietvaros neuzvarēja 14. spēli pēc kārtas (0-4-10) un, rēķinot visus turnīrus, jau 575 minūtes pēc kārtas nav guvusi vārtus. Pēc sešām dienām komandu gaida ļoti svarīga spēle – mājās pret tiešo konkurenti “Evian”. Ja uzvara izpaliks arī tad, situācija tabulas lejasgalā kļūs pavisam nepatīkama.