Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Jānis Ikaunieks sniegputenī debitē “Ligue 1”

31.01.2015 23:05

Pirmo spēli Francijas futbola čempionātā aizvadījis Latvijas izlases pussargs Jānis Ikaunieks, kurš izgāja uz maiņu 86. minūtē. “Metz” pēdējās 17 minūtes spēlēja vairākumā, taču savā laukumā ekstremālos laika apstākļos nespēja izraut uzvaru pret “Nice” (0:0).

“Metz” vidējā līnijā palīdzēt nevarēja savainotais Florāns Maludā, toties ierindā atgriezās Sergejs Krivecs un Romēns Roki. Galvenais treneris Albērs Kartjē kārtējo reizi mainīja shēmu, šoreiz priekšroku dodot 4-4-2 un Krivecu atstājot rezervē. Malā palika arī kolumbiešu uzbrucējs Huans Falkons. Jau kopš paša mača sākuma Mecā sniga, toties pirmā puslaika beigu daļā tas pārvērtās pamatīgā putenī. Spēlētāji sūdzējās par milzīgām redzamības problēmām, un laukuma uzkopšanas un līniju krāsošanas dēļ ievilkās otrā puslaika sākums.

Lai arī “Nice” piederēja teritoriāls pārsvars, bīstamāk uzbruka “Metz”, kas pirmajā puslaikā neizmantoja spīdošu izdevību. 72. minūtē viesi palika mazākumā – Nīlam Mopē neizturēja nervi, taču tiesnesis arī uzķērās uz Silvēna Maršala tēlojumu un parādīja sarkano kartīti. Kā jau varēja prognozēt, otrajā puslaikā “Metz” rindās uzbrukuma pastiprināšanai kā pirmie laukumā izgāja Falkons (66. minūtē) un Krivecs (75.), toties mača izskaņā, kad mājinieku spiediens bija kļuvis nomācošs, kā pēdējais laukumā devās Jānis Ikaunieks.

Viņš nomainīja malējo pussargu Kevinu Leženu un spēlēja labajā flangā. Ikaunieks sev atvēlētajās dažās minūtēs paguva izdarīt trīs piespēles (divas precīzas) un zaudēja vienu bumbu. 19 gadu vecumā Ikaunieks kļuva par piekto Latvijas futbolistu, kurš spēlējis Francijas augstākajā līgā. Neilgi pēc Otrā pasaules kara Francijā spēlēja arī Aleksandrs Vanags, Kārlis Ārens, Jānis Bebris un Harijs Gailis. Nākamo spēli “Metz” aizvadīs 7. februārī, kad viesosies pie savas tiešās konkurentes “Bastia”.