Jēkabpils nepārkožamais rieksts

20.03.2018 07:02

Telpu futbola klubs “Liepāja” arī Latvijas čempionāta pirmās līgas pusfināla atbildes spēlē zaudēja “Jēkabpils lūšiem/Ošukalnam”. Izbraukumā liepājnieki piekāpās ar rezultātu 4:9 (2:4) un svētdien Rīgā sezonu noslēgs ar spēli pret “RSU/Dobeli-Miltiņkrogu” par 3. vietu pirmajā līgā.

Liepājnieki uz maču Jēkabpilī devās tikai ar sešiem laukuma spēlētājiem, no kuriem viens bija komandas galvenais treneris Egils Trušēlis. Viņš pastāstīja, ka, lai pacīnītos par mājas spēlē iegūtā 7 vārtu deficīta atspēlēšanu, Jēkabpilī pirmo puslaiku bija jānoslēdz ar 3 vārtu pārsvaru. Ja to izdotos paveikt, tad otrajā puslaikā “Liepāja” atlikušo 4 vārtu deficītu censtos likvidēt ar pieciem laukuma spēlētājiem.

Līdzvērtīgā cīņas sākuma 4. minūtē jēkabpilieši atklāja rezultātu, bet 12. minūtē panāca 2:0. Viesi tajā brīdī esot sapratuši, ka iecerētajā ritmā spēli neizdosies aizvadīt un ka “Liepājai” 9 vārtu deficīts divu spēļu summā nozīmē to, ka ir atlicis tikai izbaudīt spēli un ir jācenšas sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu, bet divu spēļu summā uzvarēt nav iespējams. Ierobežoto resursu dēļ nācies arī atmest domu par spēlēšanu ar pieciem laukuma spēlētājiem.

Liepājnieku pirmos vārtus 13. minūtē guva Emīls Jēkabsons, mājinieki 16. minūtē 21 sekundes laikā panāca 4:1 pārsvaru, bet Ralfa Džeriņa precīzais sitiens viesiem ļāva doties pārtraukumā ar divu vārtu deficītu. Otrajā puslaikā jēkabpilieši sekmīgāk izmantoja savus vārtu gūšanas momentus un palielināja pārsvaru, bet viesi atbildēja ar Naura Dobeļa un Ralfa Džeriņa vārtiem.

“Kopumā spēle bija daudz līdzīgāka nekā Liepājā. Otrā puslaika sākumā sākām spēlēt līdzīgi kā pretinieki – 4-0 sistēmā. Tas radīja dinamiskāku saspēli, bija vairāk piespēļu. Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs mēs dominējām ar ļoti lielu pārsvaru bumbas kontrolē un momentu veidošanā. Viena no lielākajām atšķirībām bija jēkabpiliešu momentu augstā realizācija. Mums bija daudz momentu, bet pietrūka vai nu pēdējās piespēles vai noslēguma,” spēli komentē E. Trušēlis.

Viņš secina, ka Jēkabpilij ir laba līmeņa komanda ar spilgtiem izpildītājiem, kuri labi saprot spēli: “Mums tas bija nepārkožams rieksts. Redzam, ka Austrumu konferences abas komandas pusfinālā diezgan pārliecinoši tika galā ar saviem pretiniekiem. Ja runājam par telpu futbola tradīcijām, austrumos tās ir senākas. Rietumos telpu futbols ir parādījies salīdzinoši nesen.”

Spēli par 3. vietu pret komandu “RSU/Dobele-Miltiņkrogs” liepājnieki aizvadīs svētdien, 25. martā, Rīgā, kur norisināsies telpu futbola diena ar pirmās līgas finālmaču un zvaigžņu spēli pret Latvijas 2004. gada izlases zvaigznēm.