Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

“Jelgavai” bezierunu zaudējums Liepājā

26.04.2013 19:56

Šodien Liepājā notika SMScredit.lv Virslīgas piektās kārtas pirmā spēle. Tajā turnīra tabulas priekšpēdējās vietas īpašniece “Jelgava” nespēja sagādāt “Liepājas metalurgam” nopietnu pretestību un atzina zaudējumu ar rezultātu 0:3. Rezultātu 33.minūtē atklāja Vugars Askerovs, bet pēc tam divus vārtus pievienoja Jurģis Kalns.

Pagājušajā kārtā abas komandas cīnījās neizšķirti. Liepājnieki, pateicoties Dmitrija Hmiza vārtiem, kompensācijas laika ceturtajā minūtē izglābās no zaudējuma Daugavpilī (1:1). Savukārt “Jelgava”, mājas spēli aizvadot Rīgā, atspēlējās pret “Ilūksti” – 2:2. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem mačiem vienību pamatsastāvā bija dažas izmaiņas. Liepājniekiem Jānis Ikaunieks un Andrejs Prohorenkovs devās Mareka Zuntnera un Genādija Soloņicina vietā, bet jelgavniekiem Valērijs Redjko spēlēja Mārča Oša vietā.<>Liepājnieki vairāk kontrolēja bumbu un 21.minūtē norībināja vārtu konstrukciju – Valērijs Afanasjevs izpildīja standartsituāciju, bet “Liepājas metalurga” spēlētājs trāpīja pa stabu. Pēc deviņām minūtēm labu iespēju neizmantoja Jānis Ikaunieks, kurš pēc aptuveni 20 sekundēm atkal nonāca epizodes epicentrā – Ikaunieks krita soda laukumā, bet tiesneša svilpe klusēja. 33.minūtē “Liepājas metalurgs” beidzot atklāja rezultātu. “Jelgava” savā laukuma pusē zaudēja bumbu, un Hmizs teicamā pozīcijā izvirzīja Askerovu – 1:0. Pēc piecām minūtēm bumba vēlreiz ielidoja viesu vārtos, bet Ikauniekam tika fiksēts aizmugures stāvoklis.

Nākamajā minūtē gan liepājnieki dubultoja pārsvaru – Kalns ar sitienu no distances pārsteidza augumā nelielo “Jelgavas” vārtsargu Aleksandru Vlasovu (2:0). Puslaika pašā izskaņā mājiniekiem bija kārtējā iespēja – Ikaunieks sita no neliela attāluma, un Vlasovs sitienu atvairīja ar kāju. Otrā puslaika 11.minūtē atkal glāba Vlasovs – Andrejs Prohorenkovs pēc standartsituācijas centrēja soda laukumā, bet Vlasovs spēja noreaģēt uz Antona Jemeļina sitienu ar galvu. Pēc piecām minūtēm rezultāts kļuva 3:0 – atkal rezultatīvi izcēlās Kalns, kurš snaiperu sarakstā panāca savu komandas biedru Hmizu.

Pēc četrām minūtēm spīdoša iespēja bija “Jelgavas” uzbrucējam Maksimam Daņilovam, kurš nonāca aci pret aci ar Pāvelu Doroševu, bet no tuvas distances netrāpīja vārtu rāmī. Drīz pēc tam jelgavnieki radīja vēl vienu bīstamu momentu, bet 77.minūtē jau izdevību izšķērdēja Askerovs. “Liepājas metalurgs” svinēja pārliecinošu uzvaru un kļuva par turnīra pagaidu līderi. Nākamajā kārtā liepājnieki 15.maijā uzņems Jūrmalas “Spartaku”, bet “Jelgava” 11.maijā savā laukumā tiksies ar vienu no tiešajām konkurentēm “Mettu”/LU.

Liepājas metalurgs – Jelgava 3:0 (2:0)
Vārti: Askerovs 33′, Kalns 39′, 61′.
“Liepājas metalurgs”: Doroševs, Hmizs, I.Šlampe, Zirnis, Jemeļins, Šadčins, Kalns, Prohorenkovs (Mežs 90’+2), Afanasjevs (Zuntners 87′), J.Ikaunieks, Askerovs (Kiriļins 83′)
“Jelgava”: Vlasovs, Šiļuks, Redjko, Petrenko, Gubins, Medeckis (Trukšāns 73′), Bogdaškins (Grigaravičs 60′), Bespalovs, Daņilovs, Žuļevs, Paplavskis (Kamkins 73′)
Tiesnesis: V.Poļakovs