Jemeļina divas “pendeles” nodrošina “Metalurga” uzvaru pret “Ilūksti”

15.05.2013 18:02

Ceturto uzvaru SMScredit.lv virslīgā izcīnījuši “Liepājas metalurga” spēlētāji, kas savā laukumā, ar 2:1 pieveica “Ilūkstes NSS”, lai gan mača pēdējās 20 minūtes aizvadīja vien deviņu vīru sastāvā. Abus vārtus liepājniekiem ar 11 metru soda sitieniem guva komandas kapteinis Antons Jemeļins.

Potenciālie mača favorīti liepājnieki maču iesāka aktīvāk un vairāk bija ar bumbu, taču neko bīstamu izveidot mājiniekiem nesanāca. Ilūkste centās spēlēt ar tālām piespēlēm, pie pirmās iespējas raidot bumbu sāncenšu soda laukuma tuvumā, kur gan allaž veiklākie izrādījās Liepājas aizsargi vai vārtsargs Pāvels Doraševs. 13. minūtē pie sitiena no soda laukuma tika Mareks Zuntners, taču tas nekādas problēmas Georgijam Čižovam tas nesagādāja. Tālāks lēciens vārtsargam bija nepieciešams, lai līdz bumbai tiktu vēl pāris minūtes vēlāk, kad tieši pretī vārtiem metrus 18 no tiem sitienu izpildīja Valērijs Afanasjefs, taču arī šoreiz Čižovs bumbu savāca.

Ilūkste atbildēja ar stūra sitienu un bīstamu Mamukas Gongadzes izrāvienu, kas gan arī beidzās lielu grūtību sagādāšanas vārtsargam. Pamazām komandas iespēlējās, un, ja ne bīstami momenti, tad vismaz sitieni pa vārtiem jau sanāca biežāk. Turklāt abu komandu izpildījumā. 22.minūtē ”metalurgiem” padevās bīstams pretuzbrukums, kas beidzās ar Andreja Prohorenkova sitienu – spēcīgu, taču neprecīzu. Ja bumba būtu lidojusi vārtu četrstūrī, pilnīgi iespējams Čižovam nebūtu izredžu to notvert.

Jau 27.minūtē mājinieki veica pirmo maiņu, Vugera Askerova vietā laukumā sūtot Ingu Šlampi. Tūlīt pat Liepājas metalurgs arī noorganizēja momentu, kam gan bija maz kopīga ar veikto maiņu – Afanasjevs no soda laukuma stūra izdarīja piespēli apmēram uz 11 metru atzīmi, taču Zuntners netrāpīja pa lidojošo bumbu. Liepājnieki uzbruka arvien vairāk, taču 36. minūtē bija spiesti meklēt bumbu savos vārtos. Neviena netraucēts bumbu metrus 20 no vārtiem saņēma japānis Joki Kumada, tūlīt pat spēcīgi un precīzi raidot to vārtu virzienā – Doroševs nebija glābējs.
Tomēr jau divas minūtes vēlāk viesi uzdāvināja liepājniekiem iespēju panākt izlīdzinājumu. Pēc tāla soda sitienu bumbu soda laukumā saņēma Dmitrijs Hmizs, pret kuru neuzmanīgi nospēlēja Andrejs Bezhonovs, nopelnot 11 metru soda sitienu. To pārliecinoši realizēja Antons Jemeļins – 1:1.

Tūlīt pēc pārtraukuma lielu izmaiņu laukumā nebija. Bumbu vairāk kontrolēja Liepājas futbolisti, taču nedz spēles temps, nedz liepājnieku apdraudējums sāncenšu vārtiem nepieauga. Tiesa, 54. minūtē Jemeļins bija tuvu saviem otrajiem vārtiem mačā, taču, lai arī kritienā aizstiepās līdz bumbai, tomēr sita to pāri. Līdz 62. minūtei mājinieki jau bija veikuši visas spēlētāju maiņas, taču ļoti būtiski spēles gaitu tas nemainīja. Laiku pa laikam kaut kas padevās ”Liepājas metalurgam”, laiku pa laikam ”Ilūkstei”, taču bīstamu momentu joprojām bija maz.

Iespaidīgi notikumi risinājās minūtes 15 līdz mača beigām – vispirms Mežs nopelnīja otro brīdinājumu un bija spiests pamest laukumu, bet divas minūtes vēlāk vēlreiz savā soda laukumā noteikumus pārkāpa viesi, nopelnot “pendeli”, kuru atkal realizēja Jemeļins. Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām liepājnieki palika deviņu vīru sastāvā, jo īsā laikā divus brīdinājumus saņēma Jānis Ikaunieks, tā arī tiekot pie noraidījumu. Mājiniekiem tomēr izdevās nosargāt tik svarīgo uzvaru, izcīnot panākumu 2:1, kas ļauj liepājniekiem turēt līdzi līderu trio.

Liepājas metalurgs – Ilūkste 2:1 (1:1)
Vārti: Jemeļins 38’(no 11m), 77’ (no 11m); Kumada 36’
Brīdinājumi: Mežs 47’, 74’ , J. Ikaunieks 82’, 84’; Gongadze 73’
Noraidījumi: Mežs 74’, J. Ikaunieks 84’
Liepājas metalurgs: Doroševs, Zirnis (D. Ikaunieks 62’), Hmizs, Jemeļins, Mežs, Šadčins, Prohorenkovs, Kalns, Afanasjevs, Zuntners (J. Ikaunnieks 56’), Askerovs (Šlampe 27’)
Ilūkste NSS: Čižovs, Kuplovs-Oginskis, Radēvičs, Morozs, Sputajs, Ulimbaševs, Kumada, Kokins, Svārups, Bezhonovs, Gongadze