Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

Kausa ceļš aprāvās agri

02.07.2012 07:02

Latvijas kausa izcīņas trešajā kārtā Liepājas futbola komanda “Varavīksne” savā laukumā ar 1:2 (1:0) piekāpās vienai no pirmās līgas līdervienībām “Ilūkstes NSS”.

Sastāva ziņā ilūkstiešu potenciāls atbilst ieņemtajai vietai pirmās līgas kopvērtējuma augšgalā: šī komanda ir uzvarējusi septiņās no astoņām spēlēm. Vienības saspēli veido pieredzējušais Vladimirs Žavoronkovs, kurš savulaik aizsarga pozīcijā spēlēja “Ventspilī”, “Jūrmalā”, “Rīgā”, “Skonto”, kā arī Daugavpils “Dinaburgā” un “Daugavā”.

Viesu spēks uz papīra gan tā arī līdz galam nematerializējās reālā pārsvarā laukumā, un faktiski liepājnieki paši izlaida no rokām itin reālo uzvaru. Pietrūka pieredzes, aukstasinības un koncentrēšanās. Vienmuļajā pirmajā puslaikā viesi pāris reižu ne pārāk bīstami uzsita no tālienes, bet “Varavīksne” atbildēja ar dažiem standartiem, no kuriem viens puslaika beigās ļāva atklāt mača rezultātu. No burzmas vārtu priekšā pēc stūra sitiena bumbu pretinieku vārtos 44. minūtē raidīja Ģirts Džeriņš.

Otrais puslaiks aizritēja jau krietni jautrākā cīņā. “Varavīksnei” bija jāgūst otrie vārti, taču dažas neizmantotas pašu iespējas pārtapa vārtu zaudējumā. Viesi 1:1 panāca arī pēc stūra sitiena. Vēlāk ilūkstieši ar tālu piespēli uzbrukuma smailē izvirzīja savu uzbrucēju, “Varavīksnes” vārtsargs Edgars Potapenko devās tālu laukumā, lai novērstu briesmas, bumbu izsita dziļāk laukumā, tomēr nepaguva atgriezties vārtos, lai glābtu savu komandu pēc Žavoronkova tālsitiena – 1:2. Atlikušajā laikā mājinieku ievērojamais spiediens rezultātu nedeva.

Andris Sudmalis,

Mājinieki rezultātu atklāja no burzmas vārtu priekšā pirmā puslaika izskaņā. Precīzais sitiens ierakstīts Ģirta Džeriņa (15.) rēķinā.