Ķigurs nodrošina Liepājai Eiropas līgu

04.11.2018 16:25

“Liepāja/Mogo” svētdien “SynotTip” Virslīgas 27. kārtas spēlē ar 1:0 pieveica “Spartaku”, nodrošinot ceturto vietu un ceļazīmi uz Eiropas līgu nākamgad.

Pirms spēles Liepājā tika svinīgi sveikts pieredzējušais liepājnieku uzbrucējs Kristaps Grebis, kuram šī bija pēdējā spēle karjerā. Tiesa, sākuma sastāvā Grebis nebija iekļauts. Pirmo sitienu ceturtajā minūtē, Aleksandram Prudņikovam no dažu metru attāluma sitot bumbu virsū liepājnieku vārtsargam Arsenam Beglarjanam.

Pamazām pārsvars pārgāja liepājnieku pusē, un 23. minūtē Mārtiņš Ķigurs atklāja spēles rezultātu. Uzbrūkošais pussargs pretinieku laukuma puses vidusdaļā apspēlēja Alekseju Višņakovu un Tomu Mikucki, un no metriem 20 sita bumbu vārtos, panākot 1:0 mājinieku labā. Kompensācijas laikā Ķigurs vēlreiz apspēlēja vairākus aizsargus un pietuvojās vārtiem, taču šoreiz bumba tika sista garām labajam vārtu stabam.

Uz otro puslaiku Ķigurs vairs neiznāca laukumā, jo bija guvis savainojumu, un viņa vietā laukumā tika sūtīts Verners Apiņš. 61. minūtē bīstams moments pie liepājnieku vārtiem, soda laukumā pēc saskares ar Negro krītot Prudņikovam, taču noteikumu pārkāpums netika fiksēts. 75. minūtē uz maiņu nākušajam Teidi bija lieliska iespēja gūt otros mājinieku vārtus, taču viens pats no vārtu priekšas iespēju neizmantoja. 83. minūtē tikko laukumā nākušajam “Spartaka” argentīnietim Agirrem bija lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu no soda laukuma pēc Smita piespēles, taču Jurkovskis bumbu atsita. 89. minūtē līdzjutēju aicinājumiem atbildēja Liepājas treneris – uz maiņu laukumā tika sūtīts Grebis, kurš savā pēdējā spēlē karjerā nomainīja Apiņu un uz laukuma piedzīvoja pēdējos mirkļus profesionāļa karjerā. Liepājnieki izcīnīja panākumu un vietu Eiropas līgas 1. kvalifikācijas kārtā nākamvasar.

Liepāja/Mogo – Spartaks 1:0 (1:0)

Vārti: Ķigurs 23′ – Prudņikovs 87′
Brīdinājumi: Torress 55′, Hmizs 80′ – Mikuckis 52′, Stuglis 68′
Noraidījums: Mikuckis 90’+3′
Liepāja/Mogo: Beglarjans, Kozlovs, Ķigurs (Apiņš 46′), Negro, Torress (Teidi 67′), Kamešs, Jurkovskis, Keitā, Tobers, Hmizs, Strumija.
Spartaks: Nerugals, Stuglis, Maļejevs, Šlampe, Kovaļovs (Svārups 60′), Kosoričs, Freimanis, Kobzars (Smits 71′), Višņakovs, Prudņikovs, Mikuckis.
Galvenais tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko