Kurzemes derbijā liepājnieki piedzīvo zaudējumu

07.10.2018 19:16

sportacentrs.com/ LETA

“Liepāja”/”Mogo” svētdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 24.kārtas ietvaros tradicionālajā Kurzemes derbijā ar 0:1 (0:1) piekāpās “Ventspils” komandai.

Vienīgos vārtus šajā mačā iesita ventspilnieku nigēriešu leģionārs Tosins Aijeguns. “Ventspils” virslīgā izcīnījusi jau piecas uzvaras pēc kārtas.

Laukums bija ļoti mitrs un tas spēles sākumā abām komandām apgrūtināja darbību. Pirmais bīstamais moments tika izveidots 22. minūtē, kad pēc Ritvara Rugina centrējuma bīstami ar galvu sita Tosins Ajeguns, kura raidījumu gan apturēja Arsens Beglarjans. Jau īsu brīdi vēlāk Verneram Apiņam bija ļoti draudīga iespēja liepājnieku izpildījumā, turklāt pēc tam sekojošajā uzbrukumā viesu vārtus glāba stabs pēc tā paša Apiņa sitiena.

Tiesa, rezultātu atklāja “Ventspils” – vienā no viesu uzbrukumiem izgājienā kļūdījās “Liepāja”/”Mogo” vārtsargs Arsens Beglarjans, bet pēc partnera piespēles bumba nonāca pie Ajeguna, kurš to 32.minūtē raidīja teju tukšos vārtos.

Pirmajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās, bet 57.minūtē ventspilnieku leģionārs Abduls Garafs Mamahs saņēma otro dzelteno kartīti, tādējādi tiekot noraidīts no laukuma. Līdz ar to “Liepāja”/”Mogo” vairāk nekā pusstundu varēja spēlēt vairākumā. Lai arī liepājniekiem cīņas izskaņā piederēja izteikts pārsvars, panākt vismaz neizšķirtu viņiem neizdevās, turklāt teicams “Ventspils” vārtos bija arī Vitālijs Meļņičenko.

Kurzemes komandas no Liepājas un Ventspils virslīgā kopš 1997.gada spēkojušās 85 reizes. Šajos mačos 31 uzvaras izcīnījuši liepājnieki, lielāko artavu dodot vēju pilsētas priekštecei “Liepājas metalurgam”, 27 panākumi tagad ir “Ventspils” kontā, bet 27 dueļi noslēgušies neizšķirti. Liepājas komandas šajos dueļos guvušas 106 vārtus, bet “Ventspils” – 95.

Pirmā apļa mačā aprīlī komandas Ventspilī cīnījās neizšķirti 1:1, maija beigās Liepājā uzvaru ar 4:1 svinēja ventspilnieki, bet augusta vidū mājās pārāki ar 1:0 bija “Ventspils” futbolisti.

Abas komandas tikās arī Latvijas kausa ceturtdaļfinālā, kur pagarinājumā ar 1:0 uzvarēja “Ventspils” komanda, uzvaras vārtus gūstot septembrī pilngadību sasniegušajam Raenam Tālbergam.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 56 punktiem 24 spēlēs ir “Riga”, kamēr 52 punkti ir “Ventspilij”, bet 49 punktus iekrājusi RFS. Ar 42 punktiem seko “Liepāja”/”Mogo”, kamēr 40 punkti ir iepriekšējo divu gadu valsts čempionei Jūrmalas “Spartaks”. Tikmēr 18 punktus iekrājusi “Jelgava”, pie 13 punktiem tikusi “Metta”/LU vienība, kamēr pēdējā ar pieciem punktiem ir “Valmiera Glass”/ViA komanda.

Liepāja/Mogo – Ventspils 0:1 (0:1)

Vārti: Ajeguns 33′
Brīdinājumi: Torress, Jurkovskis, Hmizs, Negro – Vomē, Žuļevs, Mamā
Noraidījums: Mamā
Liepāja/Mogo: Beglarjans, Apiņš, Negro, Gejs (Karlsons 66′), Jurkovskis, Torress, Stumrija, Tobers, Punculs (Ķigurs 57′), Keita, Hmizs (Kozlovs 81′)
Ventspils: Meļņičenko, Alfa, Tīdenbergs, Mordatenko, Mendešs (Batista 46′), Rugins (Tālbergs 85′), Mamā, Žuļevs, Jagodinskis, Vomē (Fiļimonovs 60′), Ajeguns.
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis