Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Kurzemes derbijā neizšķirts

28.09.2014 13:51

Šodien SMScredit.lv Virslīgas 31.kārtas nozīmīgajā spēlē “Liepāja” savā laukumā nocīnījās neizšķirti 1:1 ar “Ventspili”. Pirmajās 45 minūtēs abām komandām bija pa momentam, taču vārti netika gūti, savukārt pēc pārtraukuma valdīja atklātāka spēle, un abas vienības apmainījās ar vārtu guvumiem – precīzi bija Simons Pauļus un Jānis Ikaunieks.

80.Kurzemes derbijs (ieskaitot Virslīgu, kā arī Latvijas un Baltijas kausa izcīņu) arī šoreiz bija ļoti nozīmīgs – Virslīgas līdere “Ventspils” pirms šīs kārtas tikai par punktu apsteidza “Skonto”, savukārt “Liepāja” vēl cerēja ieķerties cīņā par 3.vietu. Ņemot vērā, ka pirms Kurzemes derbija uzvarēja bronzas pozīcijā esošā Daugavpils “Daugava”, liepājniekiem šodien derēja tikai uzvara, jo tad atpalicība no daugavpiliešiem atkal būtu četri punkti, ko pēc tam varētu cerēt likvidēt atlikušajās piecās kārtās.

Plaši izreklamētajā Kurzemes derbijā Viktors Dobrecovs pārsteidzoši pamatsastāvā iekļāva mūsu futbola leģendu Māri Verpakovski. “Liepājas” prezidents Verpakovskis līdz šodienai, lielākais, bija nospēlējis 45 minūtes (2.puslaiku) 10.maijā pret “Jūrmalu” (3:2). Sākumsastāvā Māris vēl ne reizi nebija bijis. Tādējādi rezervē palika Dāvis Ikaunieks. Savukārt diskvalificēto Dmitriju Hmizu aizvietoja vienīgais leģionārs Kristians Toress, kurš iepriekšējo maču pret “Daugavpili” (5:0) izlaida. Rezervē “Liepājai” Roberts Savaļnieks un Kristaps Grebis. Tikmēr Jurģis Pučinsks pēc veiksmīgās spēles pret Rīgas “Daugavu” (3:0) palika uzticīgs tiem pašiem 11 vīriem.

Lai gan spēle sākās pietiekami labos tempos, līdz pirmajai vārtu gūšanas iespējai bija jāpagaida. Tas brīdis pienāca 15.minūtē, kad Jurija Žigajeva pie liepājnieku vārtiem nopelnītu bīstamu brīvsitienu tehniski izpildīja Antons Kurakins – vārtu pārliktnis! “Liepāja” uzreiz atbildēja un ne mazāk draudīgi! Toress ventspilnieku soda laukumā izspēlēja sieniņu ar Verpakovski un tika izcilā pozīcijā – argentīnieša sitiens bija nesekmīgs un atlika ar rokām ķert pie galvas. Turpinājumā vārtu gūšanas iespēju praktiski nebija – “Liepāja” pāris reizes skrēja pusātrajos uzbrukumos, vārtiem “piešāvās” Verpakovskis, bet pārtraukumā abu komandu vārtsargi devās “sausi”. Jāuzsver, ka “Liepāja” centās un uzbruka vairāk nekā “Ventspils”.

Dobrecovs pārtraukumā veica uzreiz divas maiņas, sūtot cīņā uzbrūkošos Savaļnieku un D.Ikaunieku. Lai gan neizšķirts nevarēja apmierināt nevienu no komandām, kādu laiku lielisku iespēju nebija. Tomēr tad pienāca izšķirošs brīdis. Vispirms “Liepājai” pretuzbrukums, J.Ikaunieka piespēle un Toresa sitiens gandrīz virsū Maksimam Uvarenko, bet gandrīz uzreiz pretējā pusē sekoja gūti vārti. Žigajevs ar izjustu piespēli atrada lietuvieti Simonu Pauļu, kurš bija precīzs, gūstot savus pirmos vārtus Kurzemes derbiju vēsturē – 59.minūtē “Ventspils” ieguva vadību. Žigajevs sarīkoja šovu, svinot iesistos vārtus, – novilka savu futbola buci un imitēja partneru kopbildes fotografēšanu. Oriģināli!

Oriģināla bija arī “Liepājas” atspēlēšanās. Deniss Ivanovs no kreisās malas piespēlēja soda laukumā, Grebis palaida bumbu garām, un no vārtu priekšas bija J.Ikaunieks, kuram jau trešie vārti Kurzemes derbijos (visi šogad) un kurš šī gada Virslīgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā panācis Vladislavu Gutkovski. Pie rezultāta 1:1 sākās atklātāka spēle, un pirmais reālais vārtu gūšanas moments bija Ndujem Mujeci, taču raidījums nebija pārāk labs. “Liepāja” atbildēja ar Savaļnieka bīstamu piespēli gar “Ventspils” vārtiem, bet J.Ikaunieks pie sišanas netika.

Pēdējās 15 minūtēs pārsvaru ieguva “Ventspils” – izskatījās, ka “Liepāja” nosēžas. Kādā epizodē Reinis Flaksis, atrodoties uz soda laukuma robežas, pats sev trāpīja ar bumbu pa roku, tomēr tiesnesis nesvilpa. Savukārt liels ugunsgrēks pie mājinieku vārtiem bija 89.minūtē – vispirms no dažiem metriem sita Žigajevs, tomēr pretī uzskriet paguva Artūrs Vaičulis, bet pēc mirkļa pa pārliktni trāpīja Ģirts Karlsons. Spēle noslēdzās neizšķirti 1:1. Šāds rezultāts laikam jau visvairāk apmierināja abas Kurzemes klubu konkurentes – “Skonto” ir iespēja rīt atkal atgūt vadību turnīrā, kamēr Daugavpils “Daugava” cīņā par 3.vietu apsteidz “Liepāju” par veseliem sešiem punktiem (liepājnieku neizšķirts ir ieguvums arī “Jelgavai”).

“Liepāja” – “Ventspils” 1:1 (0:0)
Vārti: J.Ikaunieks 66′ – Pauļus 59′.
Brīdinājumi: Verpakovskis, E.Šlampe, J.Ikaunieks, Grebis – Timofejevs, Dubra, Žigajevs, Rode.
“Liepāja”: Vaičulis, Tumanovs, Ivanovs, Mihadjuks, E.Šlampe, Flaksis, Toress, Šadčins (D.Ikaunieks 46′), J.Ikaunieks, Gucs (Savaļnieks 46′), Verpakovskis (Grebis 62′).
“Ventspils”: Uvarenko, Timofejevs, Dubra, Rode, Kurakins, Rečickis, Pauļus, Abdultaofiks (Tarhnišvili 74′), Žigajevs, Mujeci (Diaņs 74′), Karlsons.
Tiesnesis: Ivars Caune.