Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Latviešiem vāja aizsardzība spēles ievadā un bezcerīgs zaudējums horvātiem

Latvijas valstsvienība 2024. gada Eiropas futbola meistarsacīkšu kvalifikācijas ciklu noslēdza ar zaudējumu (0:2) pret Horvātiju.

Luka Modričs spēlē pret Latvijas valstsvienību. (Foto: Romāns Kokšarovs/ AP/ Scanpix)
18.11.2023 21:14

Latvijas līdzjutēju [klusās] cerības par iespējamo cīņu par punktiem lielā mērā izplēnēja jau spēles sākumā, horvātiem pirmajās 16 minūtēs divreiz saplosot latviešu aizsardzību.

Septītajā minūtē pēc Lukas Modriča tālās piespēles soda laukuma stūrī bumbu uztvēra Luka Ivanušecs, kurš bumbu iespēlēja tuvāk vārtiem esošajam Lovro Majeram, “Wolfsburg” pussargam ar pirmo pieskārienu bumbu raidot vārtu tālajā stūrī (1:0).

Majera sitienu nepaguva kavēt pussargs Aleksejs Saveļjevs. 16. minūtē pēc Majera no labā flanga pa zemi veiktās piespēles Latvijas izlases aizsargi nespēja novērst ilggadējā “Hoffenheim” uzbrucēja Andreja Kramariča netraucētu sitienu (2:0).

Pirmā puslaika turpinājumā lielāko daļu no spēles laika horvāti meistarīgi kontrolēja bumbu, kaut viesiem neizdevās noorganizēt daudz vārtu gūšanas izdevību.

Latvijas futbolisti atbildēja ar nopelnītiem diviem stūra sitieniem, kurus neitralizēja horvātu aizsardzība.

Pēc pārtraukuma spilgtu momentu bija vēl mazāk, Horvātijas komandai pārliecinoši kontrolējot spēles ritējumu.

Latvijas valstsvienība pirmo sitienu veica vien 57. minūtē, kad tālsitienā neprecīzs bija Andrejs Cigaņiks.

Atlikušajā laikā Latvijas futbolisti vairākkārt mēģināja atrast caurumus horvātu aizsardzībā, tomēr neko bīstamāku par stūra sitieniem mājinieki neizveidoja.

Tuvāk vārtu gūšanai bija pēdējo divu pasaules meistarsacīkšu medaļniece Horvātija, kompensācijas laikā Bergamo “Atalanta” pussargam Mario Pašaličam bumbu raidot pa vārtu stabu.

89. minūtē debiju Latvijas lielajā valstsvienībā piedzīvoja 23 gadus vecais RFS pussargs Dmitrijs Zelenkovs. Horvātijas valstsvienībā debitēja “Rijeka” pussargs Marko Pašaličs un 20 gadīgais Zagrebas “Dinamo” pussargs Martins Baturina.

Latvijas valstsvienība laukumā parādīja blāvu sniegumu, turpretim mājinieku līdzjutēji gādāja par valsts svētkiem piederīgu atmosfēru, spēlei noritot spirgtā gaisotnē.

Latvijas izlasei pēdējā spēle šogad paredzēta otrdienas vakarā Varšavā, savukārt Horvātija kvalifikācijas cikla noslēgumā uzņems Armēniju.

Latvija – Horvātija 0:2 (0:2)

Vārti: Majers 7′, Kramaričs 16′.
Brīdinājumi: Tobers 31′, Saveļjevs 65′.
Latvija: Ozols – Černomordijs, Balodis, Savaļnieks, Cigaņiks – Tobers, Saveļjevs – Jaunzems (Jurkovskis 89′), Dašķevičs (Zelenkovs 89′), J. Ikaunieks – Uldriķis (Krollis 83′).
Horvātija: Livakovičs – Erličs, Šutalo, Stanišičs, Gvardiols – Brozovičs, Modričs (Baturina 86′), Kramaričs (Marko Pašaličs 80′) – Ivanušecs (Mario Pašaličs 61′), Majers, Budimirs.
Galvenais tiesnesis: Urss Šnīders (Šveice).