Latvijas futbolisti Baltijas kausa pusfinālā uzvar pēcspēles sitienos un iekļūst finālā

Baltijas kausa izcīņas finālu izdevies sasniegt Latvijas futbola valstsvienībai, kas šovakar Daugavas stadionā Rīgā ar 1:1, 5:4 11 metru sitienu sērijā pārspēja Igaunijas izlasi.

16.11.2022 22:20

LETA/sportacentrs.com

Latvijas futbolisti cīņu iesāka katastrofāli, Riharda Matrevica sargātajam cietoksnim tiekot ieņemtam jau 82. sekundē.

Pēc standartsituācijas nepiesegts palika Igaunijas izlases veterāns Konstantins Vasiļjevs, kurš veica precīzu centrējumu soda laukumā, kur tai rezultatīvi pieslēdzās cits pieredzējušais futbolists Sergejs Zenjovs.

Pirmajā puslaikā pārāki gan divcīņās, gan teritoriālajā spēlē bija igauņi, kuri nebija tālu, lai dubultotu savu pārsvaru. Rauno Sapinena tālsitienu atvairīja Matrevics, savukārt 23. minūtē Latvijas čempiones “Valmieras” vārtsargs izgājienā nospēlēja neveiksmīgi, Zenjovam sitienā ar galvu bumbu raidot garām Matrevicam, Latvijas komandu glābjot uz vārtu līnijas palikušajam debitantam Danielam Balodim.

Latvieši pirmo vārtu gūšanas iespēju izveidoja 12. minūtē, kad pēc Raimonda Kroļļa teicamas piespēles vārtu priekšā ar bumbu nokļuva Roberts Uldriķis, kuram sitiens neizdevās kā iecerēts, bumbu bez lielām grūtībām tverot Londonas “Arsenal” vārtsargam Karlam Heinam.

32. minūtē pēc Matiasa Keita diagonālās piespēles izrāvienā vienatnē pret Matrevicu uzbrukuma smailē izvirzījās bijušais “Riga” kluba futbolists Bogdans Vastšuks, kura sitienu vārtsargs atsita ar kāju.

Latviešiem kopumā neizteiksmīgo puslaiku izdevās veiksmīgi noslēgt, Artūram Zjuzinam filigrāni piespēlējot Krollim, kurš uzbrukuma smailē aiz aizsargu mugurām spēja veikt izrāvienu, ieraidot bumbu vārtu labajā augšējā stūrī (1:1).

Latvijas izlase apņēmīgi arī iesāka otro puslaiku, kad jau pirmajā uzbrukumā tajā bumbu garām vārtiem raidīja Krollis.

Turpinājumā iniciatīvu gan atkal pārņēma igauņi, kuri Latvijas valstsvienības futbolistus brīžiem pat iespieda soda laukumā. Matrevicam Latvijas izlasi nācās glābt pēc Sapinena un Keita sitieniem. Sapinens sitiena brīdī atradās nieka septiņu metru attālumā no vārtiem.

Kompensācijas laikā otro dzelteno kartīti nopelnīja Roberts Savaļnieks.

11 metru sitienu sērijā Latvijas izlases rindās precīzi bija Jānis Ikaunieks, Artūrs Zjuzins, Alvis Jaunzems, Dāvis Ikaunieks un Elvis Stuglis. Igaunijas komandā vienīgo kļūdu pieļāva pirmo vārtu autors Sergejs Zenjovs, kurš bumbu sita garām vārtiem.

Baltijas kausa finālspēlē turnīra 13-kārtējā čempione Latvija 19. novembrī cīnīsies pret Islandi.

Latvija – Igaunija 1:1, 5:4 11 m s. s. (1:1)

Vārti: Krollis 45’+2 – Zenjovs 2′.
Noraidījumi: Savaļnieks 90’+2.
Brīdinājumi: Savaļnieks 17′, 90’+2, J. Ikaunieks 80′ – Kallaste 83′.
Latvija: Matrevics – Černomordijs, Jurkovskis, Balodis, Savaļnieks – Zjuzins, Emsis – J. Ikaunieks, Cigaņiks (Jaunzems 63′) – Uldriķis (D. Ikaunieks 62′), Krollis (E. Stuglis 79′).
Igaunija: Heins – Kallaste (Līvaks 90’+1), Baranovs, Metss, Teniste (Sinjavskijs 82′), Kūsks – Keits, Vasiļjevs, Vastšuks (Millers 66′) – Sapinens (Sorga 66′), Zenjovs.
Galvenais tiesnesis: Roberts Vaļikonis (Lietuva).

Latvijas vīriešu futbola izlasei, ielaižot vārtus jau otrajā minūtē, padevās neveiksmīgs Baltijas kausa pusfināla mača sākums, pēc mača atzina valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

“Nebija vienkārši, jo pretinieks izskatījās kustīgāks un svaigāks. Liela nozīme bija raksturam un spēles disciplīnai. Šajā ziņā varu tikai atzīmēt mūsu komandu, kas, neskatoties uz pretinieku iniciatīvu, bija organizēta, savās vietās un pacietīga,” Latvijas Futbola federācija (LFF) citē trenera teikto pēc uzvaras. “Otrajā puslaikā gribējām kvalitatīvāku spēli, taču nespējām pretiniekam uzspiest pozicionālo bumbas kontroli viņu laukuma pusē. Neteiksim, ka šajā spēlē svarīgākais bija rezultāts, taču esmu apmierināts ar gala rezultātu.”

Kazakevičs neslēpa, ka jau pirms mača paredzēja, ka būs sīva cīņa.

“Redzot mūsu šībrīža funkcionālo kondīciju, paredzēju grūtu spēli,” teica treneris.

“Spēles sākums bija katastrofāls. Tur būs, ko analizēt, un būs jāizdara pareizie secinājumi. Pēc tam pirmajā puslaikā mums uzbrukumā daudz kas izdevās, lai arī kopumā, protams, ne viss mani apmierināja.

Daudz spēka paņēma mūsu vēlēšanās aktīvi presingot, un no tā cieta kompaktums starp vidējo līniju un aizsardzību.”

Viņš atklāja, ka pirms spēles šaubījies par dažu futbolistu fizisko sagatavotību, vai viņi spēs nospēlēt 90 minūtes, taču uzteica Riharda Matrevica un Daniela Baloža veiksmīgās debijas pieaugušo izlases rindās.

“Ir, bija un būs situācijas, kurās ne viss laukumā izdodas, un tādās reizē ir svarīgi, lai komanda paliek spēlē un saprot, ar ko var pretendēt uz pozitīvu rezultātu. Šovakar pacietība, raksturs un pašatdeve bija augstākajā līmenī. Tikās divas aptuveni līdzvērtīgas komandas, no kurām viena šoreiz izskatījās svaigāka,” piebilda Kazakevičs.

Latvijas izlases kandidāti Baltijas kausam:

Vārtsargi: Pāvels Šteinbors (RFS), Rihards Matrevics (“Valmiera”), Nils Toms Puriņš (“Riga”);

Aizsargi: Igors Tarasovs (“Ypsonas”, Kipra), Roberts Savaļnieks (“Liepāja”), Raivis Andris Jurkovskis, Antonijs Černomodijs (abi – “Riga”), Elvis Stuglis, Vladislavs Sorokins (abi – RFS), Daniels Balodis, Emīls Birka (abi – “Valmiera”), Ivo Minkevičs (“Auda”);

Pussargi: Iļja Korotkovs (“Riga”), Artūrs Zjuzins (RFS), Jānis Ikaunieks (Kuopio “Palloseura”, Somija), Andrejs Cigaņiks (“FC DAC 1904”, Slovākija), Alvis Jaunzems (“Valmiera”), Eduards Emsis (“Lahti”, Somija), Aleksejs Saveļjevs (“Auda”), Renārs Varslavāns (RFS), Maksims Toņiševs (“Valmiera”);

Uzbrucēji: Dāvis Ikaunieks (“Jablonec”, Čehija), Roberts Uldriķis (Leuvardenas “Cambuur”, Nīderlande), Raimonds Krollis (“Valmiera”).