LFF atbild “Liepājas” vēstulei un piekrīt tiesneša lēmumam nenoraidīt Soisalo

Latvijas Futbola federācija nepiekrīt futbola kluba “Liepāja” viedoklim, ka “Rigas” spēlētājs Mikaels Soisalo 19.marta spēlē bija jānoraida no laukuma par sadursmi, kurā liepājnieku aizsargam Oļegam Veretilo divās vietās tika lauzts žoklis.

29.03.2021 14:37

Andris Sudmalis

Šī epizode notika spēles 27.minūtē un sekoja līdzīgai epizodei dažas minūtes iepriekš, kad Somijas futbolists Soisalo saņēma dzelteno kartīti par pārkāpumu pret Veretilo.

Baltkrievu aizsargs pēc nomainīšanas tika nogādāts slimnīcā, bet vēlāk viņam operēja žokli. Tiek prognozēts, ka futbolists laukumā nevarēs doties vismaz vienu mēnesi.

Šajā mačā Latvijas kausa ieguvēja “Liepāja” piekāpās čempionvienībai “Riga” ar rezultātu 0:2.

Šī epizode kļuva par iemeslu “Liepājas” vēstulei federācijas prezidentam Oļegam Ļašenko un Tiesnešu komitejas priekšsēdētājam Jānim Mežeckim.

Tajā pausts viedoklis: “Nekvalitatīva tiesāšana ne tikai sabojāja sportisko cīņu divu komandu starpā, bet arī noveda pie vidēji smagiem miesas bojājumiem mūsu komandas spēlētājam Oļegam Veretilo jau spēles 27. minūtē.”

Liepājas klubs vēstulē prasīja mača galveno tiesnesi Aleksandru Anufrijevu atstādināt no galvenā tiesneša pienākumiem visās kluba virslīgas spēlēs šajā sezonā.

Tāpat minēts, ka FK “Liepāja” vairākkārt lūdzis virslīgas centrālajām spēlēm, ka arī kausa izcīņas mačiem piesaistīt kvalificētus tiesnešus, tai skaitā ārzemju speciālistus.

“Gadījumā, ja LFF neveiks atbilstošus pasākumus, FK “Liepāja” patur tiesības informēt FIFA/UEFA par šādu tiesāšanas līmeni, kādā to veic FIFA licencēts tiesnesis Latvijas čempionāta spēlēs,” pauž Liepājas klubs.

Federācija epizodes skaidrojumā kategoriski nepiekrīt apgalvojumam par nekvalitatīvu tiesāšanu:

“Tiesāšanas aspektā samērā grūta spēle tika novadīta kvalificēti un gaidāmajā līmenī.

Kas attiecas uz minētās spēles situāciju 27.minūtē, kur, kā pauž klubs, jebkuram kvalificētam tiesnesim bija jābrīdina spēlētājs, informējam, ka spēles tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs pilnīgi pareizi interpretēja epizodi, nesaskatot neeksistējošu pārkāpumu nevienam no šīs divcīņas spēlētājiem un nozīmējot strīdus bumbu.

Turpinot minētās situācijas paskaidrošanu, vēršam uzmanību, ka FK “Liepāja” kluba spēlētājs Nr.11 (Artūrs Karašausks – aut.) pilnīgi pareizi tika brīdināts par tiesneša lēmuma apstrīdēšanu, tas ir, par nesportisku uzvedību.

Vēršam kluba uzmanību, ka FIFA un UEFA tiesnešu organizatoriskie noteikumi skaidri nosaka, ka klubi, līgas vai valdība nedrīkst iejaukties tiesāšanas jautājumos.

LFF arī turpmāk pilnībā ievēros šos noteikumus. Tādējādi tagad un turpmāk atstāsim bez uzmanības jebkādus lūgumus nozīmēt vai nenozīmēt konkrētus tiesnešus uz atsevišķām spēlēm.

Informējam, kā LFF nozīmēs ārzemju tiesnešus uz Virslīgas un Latvijas kausa izcīņas spēlēm tikai apmaiņas programmas ietvaros ar citu valstu federācijām kā daļu no pastāvīgas tiesnešu attīstības.

Diemžēl sakarā ar epidemioloģisko situāciju pasaulē pašlaik šis process ir apgrūtināts. Neskatoties uz to, pagājušajā gadā trīs ārzemju tiesnešu brigādes apkalpoja Virslīgas un Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēli ar FK “Liepāja” piedalīšanos.

Klubam nepastāv nekādi šķēršļi regulāri informēt FIFA un UEFA par jebkādiem jautājumiem. Lūdzam nepieciešamības gadījumā to darīt un vienmēr informēt LFF un sabiedrību par šo organizāciju nostāju, īpaši gadījumā, ja tā būs atšķirīga no LFF tiesnešu segmenta darba principiem.”

Federācija arī raksta: “Uzsveram, ka pēc spēles pretēji kluba rakstītajam A. Anufrijevs nekādā veidā neapsūdzēja kluba prezidentu. Uzskatām minēto apgalvojumu par mēģinājumu apzināti aizskart godu un celt neslavu personai. Mūsuprāt, šādas darbības nav pieņemamas, kā arī atgādinām, ka personas godu un cieņu aizsargā gan Latvijas likumi, gan starptautiski tiesību akti.”

FK “Liepāja” savā vēstulē raksta:

“A. Anufrijevs pēc spēles apsūdzēja kluba prezidentu Oļegu Hramovu mēģinājumā ietekmēt spēles tiesnesi, lai arī prezidents tikai norādīja, ka šāda tiesāšana nav pieļaujama.”

Šī epizode atspoguļota arī federācijas Disciplinārlietu komitejas 24. marta lēmumā, kurā futbola klubam “Liepāja” izteikts brīdinājums: “Par paviršu apsardzes darbību, ļaujot spēlei nepieteiktai personai (FK “Liepāja” prezidentam O. Hramovam) spēles pārtraukumā uziet uz laukuma un izteikt neapmierinātību ar tiesnešu darbību.”

FK “Liepāja” informē, ka federācijas atbildi pieņems zināšanai, bet nekāda turpmāka kluba rīcība nesekos.