Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepāja” iekļūst UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā

“Liepāja” ceturtdien savā laukumā izcīnīja panākumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē un nodrošināja iekļūšanu nākamajā kārtā.

14.07.2022 19:06

“Liepāja” stadionā “Daugava” ceturtdien ar 3:1 (0:0) pārspēja Kosovas klubu “Gjilani”. Divu maču summā ar 3:2 pārāki bija liepājnieki.

Pirmajā puslaikā uzbrukumi abos virzienos sekoja cits citam, bet pa īstam bīstamu momentu vārtiem nebija pārāk daudz.

Tikai 27.minūtē viesu vārtsargam Eneam Koliki nācās iesaistīties spēlē pēc Žordi Soladio sitiena, tverot bumbu. Deviņas minūtes vēlāk Koliki vēlreiz neļāva Soladio sevi pārspēt, bet nākamajā minūtē Artūrs Karašausks nāca laukumā Nika Kapuna vietā.

Pirmajā puslaikā tiesnesis bagātīgi dalīja dzeltenās kartītes. Liepājniekiem pa dzeltenajam “plāksterim” savā priekšā ieraudzīja Ināsiu Migels, Leonels Strumija, Lukass Villela un Kapuns, bet viesiem vienīgo kartīti nopelnīja Keitā Azizs.

Otrajā puslaikā laukuma saimniekiem izdevās izvirzīties vadībā pēc četrām spēlētām minūtēm, kad 11 metru soda sitienu precīzi izpildīja Karašausks, taču liepājnieki vadībā bija tikai divas minūtes, 51.minūtē vārtus Kosovas komandas labā gūstot Besartam Krivanjevam.

63.minūtē Karašausks izdarīja tālu sitienu par pretinieku vārtiem, trāpot pa pārliktni, bet pie atlēkušās bumbas tika Nemanja Belakovičs, kuram izdevās pārspēt pretinieku vārtsargu, vēlreiz vadībā izvirzot liepājniekus.

Tuvojoties pamatlaika izskaņai, 11 metru soda sitienu laukuma saimniekiem nopelnīja Karašausks. Šoreiz “pendeli” izpildīja Dodo, kurš izmantoja iespēju un panāca rezultātu 3:1, nodrošinot “Liepājas” iekļūšanu UEFA Konferences līgas otrajā kārtā.

Pagājušajā nedēļā Prištinā notikušajā duelī liepājnieki zaudēja ar rezultātu 0:1.

Liepājnieki kvalifikācijas nākamajā kārtā tiksies ar spēcīgo Šveices komandu Bernes “Young Boys”.