Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepāja”/”Mogo” izrauj neizšķirtu pret “Ventspili”, bet zaudē izredzes uz zeltu

22.10.2017 20:36

Pateicoties pieredzējušā Kristapa Grebja precīzajam sitienam, “Liepāja”/”Mogo” “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:1) ar “Ventspili”, līdz ar to, vairs nepretendējot uz zelta medaļām.

Kurzemes derbija sākums nedaudz aizkavējās, jo karstasinīgie līdzjutēji tribīnes sarīkoja nelielu pirotehnikas šovu, pēc kura laukumu klāja teju necaurredzami dūmi. Tas pašā sākumā nenesa veiksmi ”Ventspilij”, jo jau 19. minūtē piespiedu maiņu nācās veikt Simonam Pauļum. Vēl sliktāk, turpinājumā traumu guva arī vārtsargs Andrejs Pavlovs, kurš savukārt tika nomainīts pēc pirmā puslaika. Pamatīgu satraukumu ”Liepājas” rindās pirmajā puslaikā radīja komandas līdera Artūra Karašauska žests, ka arī viņam vajadzēs maiņu, taču pēc neilga laiciņa laukuma malā Karašausks tomēr bija gatavs turpināt spēli.

Nedēļas vidū Latvijas kausu ieguvusī ”Liepāja” šodien uzbrukumā sūtīja Kristapu Grebi, kamēr nemaz pieteikumā nebija Kristians Torress, un tā arī bija vienīgā izmaiņa Tamaza Pertijas vadītājā komandā. Savukārt ”Ventspilij” šī bija pirmā spēle oktobrī izlašu pārtraukuma un iepriekšējās kārtas izlaišanas dēļ. Salīdzinot ar iepriekšējo maču, ”Ventspils” sākumsastāvā bija divas izmaiņas – Žuļeva un Vaskova vietā laukumā devās Simons Pauļus un Nauris Bulvītis.

Patiešām bīstamu momentu pirmajā puslaikā gandrīz nebija līdz pašām beigām, kad Seidina Keitā aizķēra pretinieku un tika piespriests 11 metru soda sitiens uz ”Liepājas” vārtiem. Savu iespēju izmantoja ”Ventspils” kapteinis Vitālijs Rečickis, nostādot liepājniekus ļoti neparocīgā situācijā gan šajā mačā, gan Virslīgas kopvērtējumā.

Lai arī otrajā puslaikā “Liepāja”/”Mogo” futbolistiem piederēja teritoriāls pārsvars, viņiem nekādi nesekmējās ar pretinieku vārtu iekarošanu. Otrā puslaika sākumā ļoti asi nospēlēja Oskars Kļava, ar bīstamu izklupienu apturot ”Ventspils” pretuzbrukumu. Izcēlās nelieli asumi, bet Kļava saņēma brīdinājumu. ”Ventspils” jau 60. minūtē iztērēja savu trešo maiņu un centās neiesēsties aizsardzībā. Samērā haotiskajā spēlē ”Liepājas” vārtos vairākus sitienus atvairīja Valentīns Raļkevičs, bet uzbrukumā liepājniekiem nekas īpaši nesanāca. Nekas īpaši nesanāca līdz 81. minūtei, kad uz maiņu nākušais Dario Tomičs izpildīja tālu tiešo brīvsitienu un soda laukumā bumbu perfekti sagaidīja Kristaps Grebis, ar galvu to ievirzot vārtos. Diemžēl, pašās beigās Jānis Ikaunieks un Artūrs Karašausks neizmantoja izcilu iespēju izraut uzvaru.

Turpinājumā spēles rezultāts vairs nemainījās, bet divi zaudētie punkti liepājniekiem likuši atvadīties no izredzēm izcīnīt Latvijas čempionu titulu, ko teju jau ieguvusi Jūrmalas “Spartaks”. Teorētiski to pēc sestdienas mačiem var apsteigt tikai RFS.