“Liepāja” sabrūk otrā puslaika pirmajās minūtēs un piedzīvo sakāvi pret RFS

Latvijas futbola Virslīgas 13. kārtā sakāvi piedzīvoja “Liepājas” komanda. RFS izbraukumā ar 3:0 pieveica “Liepāju”, nodrošinot ceturto uzvaru pēc kārtas. Kurzemnieki sabruka otrā puslaika pirmajās minūtēs, kad īsā laika sprīdī ielaida visus trīs vārtus.

17.05.2023 20:17

Rīdzinieki cīņas likteni izšķīra otrā puslaika pirmajās astoņās minūtēs, viesiem gūstot trīs vārtus pēc kārtas (3:0).

Pirmo vārtu guvumu RFS izkārtoja jau puslaika 15. sekundē, galvaspilsētas klubam uzreiz pēc izspēles no centra ar ātru un precīzu saspēli saraujot “Liepājas” aizsardzību līdz Dmitrija Zelenkova sitienam tukšos vārtos.

Zelenkovam rezultatīvi piespēlēja Sedriks Kuadio, kurš bija pamanāms pirmajā puslaikā, kad ilgus gadus Latvijā spēlējošais kotdivuārietis izdarīja divus bīstamus sitienus, pirmajā no tiem bumbu raidot gar vārtu tālo stūri, savukārt otrajā afrikāņa raidīto bumbu atvairot “Liepājas” gruzīnu vārtsargam Lukam Sanikidzem.

Trešajā spēlē pēc kārtas vārtus guvušais Zelenkovs izcēlās arī vienā no RFS nākamajiem uzbrukumiem, 49. minūtē bumbai iestrēgstot spēlētāju burzmā soda laukumā, “Liepājas” futbolistiem nespējot to izsist ārā un 23 gadus vecajam futbolistam nokārtojot dubli (2:0).

53. minūtē liepājnieku cietoksni iekaroja šīs sezonas rezultatīvākais futbolists Virslīgā Andrejs Iličs, kurš izmantoja Roberta Savaļnieka no labā flanga veikto centrējumu, no nelielas distances sitienā ar galvu triecot bumbu vārtos (3:0).

Pēdējās četrās spēlēs sešus vārtu guvumus nopelnījušais serbs savā karjerā aizvadītajās trijās cīņās Liepājā guvis piecus vārtus.

23 gadus vecais futbolists bīstamu sitienu ar galvu veica arī pirmā puslaika pirmajā daļā, “Liepājas” komandu tajā epizodē glābjot Sanikidzem.

Otro smago sakāvi pret Rīgas lielajiem klubiem cietusī “Liepāja” pirmdien viesosies Jelgavā. RFS svētdien uzņems “Audu”.

“Liepāja” – RFS 0:3 (0:0)

Vārti: Zelenkovs 46′, 49′, Iličs 53′.
Brīdinājumi: Kuadio 19′.
Liepāja: Sanikidze – Staniks, Krautmanis, Tīdenbergs, Anans (Grīnbergs 69′) – Kucija, Grjaznovs (M. Fjodorovs 69′) – Makandžuola, Mankendā, Dodo (Isā 69′) – Nordanuss (Vilnītis 79′).
RFS: Nerugals – Lipuščeks (E. Stuglis 62′), M. Ošs (Zelenkovs 35′), Jagodinskis – Paničs, Marešs, Marhijevs (Uzēla 79′), Nagasava (R. Gaučis 79′), Savaļnieks (Vlalukins 62′) – Kuadio, Iličs.
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis.