Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

“Liepāja” sagrauj “Jūrmalu” ar 6:0

04.10.2014 16:50

Sestdien SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta 32. kārtas spēlē “Liepāja” savā laukumā “Daugavas” stadionā ar rezultātu 6:0 sagrāva turnīra tabulas pastarīti “Jūrmalu”, bet pa diviem vārtiem liepājnieku labā guva Jānis Ikaunieks un Kristaps Grebis.

Pirmajās 15 spēles minūtēs krietni aktīvāki bija mājinieki no Liepājas, izdarot trīs sitienus, kamēr jūrmalniekiem neko izveidot neizdevās. 19. minūtē pēc kārtējā centrējuma Jūrmalas soda laukumā Jānis Ikaunieks izmantoja viesu aizsardzības pasivitāti un ar galvu pārspēja Kristapu Dzelmi. Liepājnieki turpināja kontrolēt spēli, lai gan pamazām arī viesi atcerējās par uzbrukumu. 27.minūtē Šadčins skaisti apstrādāja bumbu un no soda laukuma, neraugoties uz agresīvu aizsarga pretdarbību, ar spēcīgu sitienu raidīja bumbu vārtos – 2:0. Bumbu pārsvarā kontrolēja liepājnieki, veidojot arī arvien jaunas vārtu gūšanas iespējas.

Otrajā puslaikā Liepājas dominance arvien pieauga ne tikai laukumā, bet arī uz rezultāta tablo. Otros vārtus mačā guva Jānis Ikaunieks, tādējādi arī nostiprinot pirmajā puslaikā pārņemto vadību Virslīgas labāko bombardieru sarakstā. Ar vārtu guvumiem izcēlās arī cits ”Liepājas” pārstāvis saraksta desmitniekā – Kristaps Grebis. Izskaņā Ikauniekam daudz netrūka līdz ”hat-trick” gūšanai pēc skaista apspēlēšanas manevra. Mača pēdējai svilpei skanot, tablo vēstīja pārliecinošu 6:0 par labu mājiniecei.

Šī bija ”Liepājas” 18. uzvara sezonā un komanda pietuvojusies ceturtajā vietā esošajai Daugavpils ”Daugavai” līdz trim punktiem.

Liepāja – Jūrmala 6:0 (2:0)
Liepāja: Vaičulis, Tumanovs, Hmizs, J.Ikaunieks, Šadčins (Savaļnieks 46’), D.Ikaunieks (Dobrecovs 78’), Šlampe, Toress (Gucs 62’), Grebis, Mihadjuks, Ivanovs.
Jūrmala: Dzelme, Šiļuks (Nketia 56’), Gluško, Sokoļskis (Grigorovs 36’), Geiko, Tiščenko, Montalvo, Diakvinišvili, Rimkus, Kārkliņš, Abots (Silva 46’).
Vārti: J.Ikaunieks 19’, 70’, Šadčins 27’, Grebis 60’, 84’, Savaļnieks 77’
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis