Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Liepāja” triumfē Ziemas kausā

20.02.2016 11:40

”SMScredit.lv” Ziemas kausa izcīņas finālmačā Latvijas čempionvienības “Liepājas” futbolisti ”Skonto” hallē otro reizi turnīrā ar 1:0 pārspēja “Ventspils” komandu, pirmoreiz triumfējot Ziemas kausa izcīņā, turklāt neielaižot nevienus vārtus.

Spēli aktīvāk uzsāka ”Liepājas” futbolisti, kuri biežāk uzkavējās pie pretinieku soda laukuma un apdraudēja ventspilnieku vārtus, bet ”Ventspils” komandas centieni uzbrukumā nereti tika apturēti ar pārkāpumiem, kas izraisīja arī nelielus asumus. Lai gan ventspilnieki bija pārņēmuši iniciatīvu un bija tuvāk vārtu guvuma, spēles 33. minūtē Alans Siņeļņikovs savā soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Valēriju Afanasjevu un Dāvis Ikaunieks aukstasinīgi realizēja 11 metru soda sitienu.

Jau pirmā puslaika kompensācijas laikā ventspilniekiem radās lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu, kad Ģirts Karlsons soda laukumā pa sitienam atspēlēja bumbu lietuvietim Simonam Pauļum, taču pēc viņa sitiena bumba trāpīja pa vārtu pārliktni.

Arī otrā puslaika sākumā ”Ventspils” komandai piederēja pārsvars un laba izdevība gūt vārtus bija Jurijam Žigajevam, taču liepājniekus glāba vārtsargs Pāvels Doroševs. Dažas minūtes vēlāk teicamā pozīcijā nonāca Karlsons, tomēr viņam neizdevās īsti aizsniegties līdz bumbai un sitiens nesanāca. Tomēr turpinājumā laukumā ritēja līdzīga cīņa un labāk pat izskatījās liepājnieki, bet mača pēdējās minūtes atmiņā palika ar pagrūstīšanos pēc kādas asākas epizodes.

Atgādinām, ka abas finālistes savā starpā bija spēlējušas jau grupu turnīrā – 3. februārī ar 2:0 panākumu izcīnīja ”Liepājas” futbolisti. Pusfinālos liepājnieki ar 1:0 pieveica iepriekšējo divu gadu Ziemas kausa ieguvēju ”Skonto”, bet ”Ventspils” ar 1:0 uzvarēja ”Jelgavu”.

”Liepāja” – ”Ventspils” 1:0 (1:0)

Vārti: Ikaunieks 34’ (11m).