“Liepāja” viesos pārliecinoši uzvar Jelgavas komandu

22.07.2020 21:20

“Optibet” futbola Virslīgas devītā kārtā no pārspēļu zonas izlīda “Liepājas” futbolisti, kuri izbraukumā ar 5:1 sabradāja “Jelgavu”. Pa diviem vārtiem kurzemnieku rindās guva Dodo un Ričards Fraidejs.

Dmitrijs Mološs spēlē pret “Jelgavu” laukumā laida 19 gadus veco Virslīgas debitantu Robertu Zelmani, kurš stājās liepājnieku centra aizsarga pozīcijā. Arī viņa partneris tieši šajā pozīcijā nebija nekāds pieredzējušais. 20 gadus vecais pussarggs Kristers Čudars ieņēma otru centra aizsarga pozīciju vēju pilsētas komandā.

Pēc ļoti ieilgušas neveiksmju sērijas, neuzvarot piecus mačus pēc kārtas, “Liepājas” futbolisti beidzot varēja pasmaidīt spēles sākumā pret “Jelgavu”. Liepājniekiem izpildot standarta situāciju, visaugstāk soda laukumā lēca Dodo, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī. Lēcienā līdz bumbai nespēja aizsniegties jelgavnieku vārtu vīrs Vladislavs Kurakins, tādējādi kurzemniekiem nostādot “aļņus” iedzinējos ar 0:1. “Jelgavai” spēles ievads vēl vairāk sabojājās 19. minūtē, kad uz mājinieku vārtiem tika nozimēts 11 metru soda sitiens. Pirmos vārtus guvušais Dodo uzņēmās arī pendeli, pārliecinoši triecot bumbu tīklā. Tas Oļega Kubareva vadītajai komandai lika nonākt nepatīkamajā 0:2.

Mājinieku nedienas turpinājās ar puslaika otrajā pusē. Pie saviem vārtiem pēc stūra sitiena ļoti pasīvi nospēlēja jelgavnieku aizsardzība, izlaižot cauri soda laukumam Mārtiņa Ķigura piespēli. Pilnīgi nepiesegts pie bumbas tika Ričards Fraidejs, kurš ietrieca bumbu vārtu tīklā, izvirzot liepājniekiem ļoti nopietnu pieteikumu uz trīs punktiem – 3:0. Pamatīgi šokētie jelgavnieki spēles ritējumu līdz puslaika beigām mainīt nespēja, dodoties pārtraukumā ar pamatīgu nolemtības sajūtu.

Otrajā puslaikā “Jelgavas” briesmīgais murgs turpinājās. Vienus vārtus jau guvušais Fraidejs sprinta sacīkstē noskrēja Ingaru Šlampi un spēja ar bumbu nonākt vienatnē pret vārtsargu. Fraidejs veica apspēlēšanas manevru un ieripināja bumbu vārtos, panākot 4:0. “Jelgavai” nekas nepadevās pat no izcilām pozīcijām. Jurijs Zaharkivs nespēja gūt vārtus pat no dažu metru attāluma, savu komandu “sausā” atstājot Krišjānim Zviedrim.

Dmitrijs Mološs izdarīja virkni ar spēlētāju maiņām, nomainot abus divus vārtus sasitušos uzbrucējus. Pēc tā “Liepājas” spēles intensitāte kritās. Pieļaujot rupju kļūdu aizsardzībā, liepājnieki laupīja Zviedrim iespēju sagaidīt spēles beigu signālu uz nullītes. Ņikita Ivanovs reaktīvā skrējienā tika pie bumbas un raidīja to vārtos, gūstot jelgavnieku goda vārtus 77. minūtē. Rezultāts 1:4 uz rezultāta tablo saglabājās tikai neilgu brīdi, jo Amansiu Fortišs aizskrēja straujā pretuzbrukumā un panāca rezultātu 5:1. Mača noslēgumā pie iespējas debitēt Virslīgā tika 19 gadus vecais Deivids Drāznieks un 16 gadus vecais Maksims Fjodorovs.

“Liepājas” uzvara ļāva komandai izrāpties no pārspēļu zonas, kurā liepājnieki bija nokļuvuši pēc “Mettas” vakar gūtā punkta. “Jelgava” tikmēr sabojāja savu jau ne tā izcilo gūto un zaudēto vārtu attiecību, sliktāk izskatoties tikai debitantu “Tukuma 2000” statistikai.

“Jelgava” – “Liepāja” 1:5 (0:3)
Vārti: Ivanovs 77′ – Dodo 5′, 19′ (11 m), Fraidejs 32′, 55′, Fortišs 82′
Brīdinājumi: Minkevičs, Semjonovs – Jurkovskis
Jelgava: Kurakins, Šlampe, Semjonovs, Minkevičs (Korzāns 71′), Krušatins, Galobka (Grīnbergs 86′), Kazačoks, Kozlovs, Hvoiņickis, Ivanovs, Zaharkivs (Indrāns 71′).
Liepāja: Zviedris, Gabovs, Čudars, Zelmanis, Jurkovskis, Jahaja, Ķigurs (Fortišs 65′). Delī (Drāznieks 84′), Ukpa (Fjodorovs 84′), Dodo (Semenivs 65′), Fraidejs (Ivanovs 71′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs