“Liepāja” vairākumā saplosa “Audu” un nostiprinās Virslīgas trešajā vietā

“Optibet” Virslīgas 11. kārta futbolā sākusies ar “Liepājas” uzvaru galvaspilsētā, LNK Sporta parka otrajā puslaikā vairākumā salaužot tuvākās konkurentes “Audas” pretestību (4:0). Pa vārtiem guva Dodo, Jurijs Mate, Gļebs Kļuškins un Nino Nordanuss.

Matiass Piteo pret Giorgi Kuciju. (Foto: Kristians Putniņš/ FK "Auda")
07.05.2023 17:09

Spēli aktīvāk sāka “Liepāja”, pēcāk bumbas kontroli pārņēma “Auda”, taču bīstamu uzbrukumu bija maz un pirmā puslaika galvenā epizode risinājās pašā izskaņā – Daniils Ulimbaševs vidusdaļā nogāza Saksesu Makandžuolu un saņēma otro brīdinājumu.

“Liepāja” vairākumu izmantoja jau pašā otrā puslaika ievadā, kad pa kreiso malu izrāvās Eduards Tīdenbergs un vārtu priekšā atrada Dodo (1:0). Kapteinim ceturtā piespēle sezonā, brazīlietim ceturtie vārti.

“Auda” atbildēja ar Abioduna Ogunniji bīstamu sitienu, bet 64. minūtē ukraiņu aizsargu sadarbība pēc stūra sitiena dubultoja viesu pārsvaru – Hlibs Hračovs pasita bumbu tālāk, bet Jurijs Mate to raidīja vārtos (2:0).

73. minūtē trešos vārtus pusotras nedēļas laikā guva pirmajā puslaikā izmainītais Gļebs Kļuškins, kurš izmantoja Duglasa Berjkvista un Fabrisa Ondoā rupju komunikācijas kļūdu (3:0), bet 85. minūtē Kļuškins aizsūtīja Nino Nordanusu vienatnē pret vārtsargu (4:0).

“Liepāja” nezaudēja septītajā spēlē pēc kārtas (5-2-0) un uzvarēja piektajā otrajā puslaikā pēc kārtas. Tagad “Liepāju” gaida mājas spēles pret Rīgas grandiem.

Ulimbaševs “Audas” kreklā pret “Liepāju” tika noraidīts arī pagājušajā sezonā (spēles izskaņā).

“Audai” tas bija jau ceturtais noraidījums šosezon – Menijam Ačolam divi brīdinājumi pret “Valmieru” (0:0), Duglasam Berjkvistam un Božo Mikuličam noraidījumi Jelgavā (0:0).

“Auda” spēli aizvadīja bez pamatsastāva centra aizsargiem Vjačeslava Isajeva un Božo Mikuliča, bet otrajā puslaikā savainojumā iedzīvojās arī malējais aizsargs Niko Bretšnaiders.

Auda – Liepāja 0:4 (0:0).

Vārti: Dodo 47′, Mate 64′, Kļuškins 73′, Nordanuss 85′.
Noraidījums: Ulimbaševs 45’+3.
Brīdinājumi: Ulimbaševs, Bretšnaiders , Berjkvists- Dodo.
Auda: Ondoā – Bretšnaiders (Minčevs 58′), Berjkvists, Skrebels, Novikovs – Saveļjevs (Atukvejs 76′), Ačols (Meļņiks 58′), Ulimbaševs – Piteo, Diaņs, Ogunniji.
Liepāja: Lazarevs – Mate, Staničs, Hračovs – Tīdenbergs, Grjaznovs, Kucija (Krautmanis 84′), Mankendā – Dodo (Nordanuss 77′), Makandžuola – Isā (Kļuškins 37′).
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs.