“Liepājai”/”Mogo” zaudējums Rīgā

16.09.2017 21:21

“SynotTip” Latvijas futbola virslīgas spēlē sestdien “Riga” divreiz izcēlās pamatlaika pēdējās sešās minūtēs un savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:0) apspēlēja “Liepāja”/”Mogo” vienību.

Līdz ar to liepājniekiem neizdevās līdz punkta attālumam pietuvoties kopvērtējuma līderei Jūrmalas “Spartakam”, tomēr pirmās četras komandas nu ir piecu punktu robežās.

Pirmajā puslaikā labāki uzbrukumā bija rīdzinieki, tomēr rezultāts netika atklāts. Tas notika 55.minūtē, kad pēc lieliskas Staņislava Lebambas piespēles Artūrs Karašausks izgāja viens pret vārtiem un cēla bumbu pāri mājinieku vārtsargam Vladislavam Kurakinam.

Tomēr 84.minūtē “Riga” panāca izlīdzinājumu – liepājnieku vārtsargam Valentīnam Raļkevičam uzkrita virsū Džordže Šušņars un to izmantoja Antons Kurakins, ieraidot bumbu tukšajos vārtos. Savukārt 89.minūtē pēc Oļega Timofejeva iespēles vārtu priekšā izcēlās jau Šušņars, jo atkal bumbu nespēja tvert Raļkevičs.

Pēc trīs zaudējumu sērijas virslīgā Rīgas klubs nu jau četrās cīņās pēc kārtas palicis nepārspēts, turklāt trešdien Latvijas kausa ceturtdaļfinālā pēcspēles sitienos tika uzvarēta “Jelgava”. Savukārt Liepājas klubs iepriekšējās sešās virslīgas spēlēs bija cietis tikai vienu zaudējumu, bet tas bija svarīgā mačā pret kopvērtējuma līderi “Spartaku”.

Šī abām komandām bija ceturtā un pēdējā spēkošanās šīs sezonas virslīgas turnīrā. Ja sezonas pirmajā mačā ar 1:0 uzvarēja “Riga”, nākamajos divos dueļos ar 2:0 un 2:1 pārāki bija vēju pilsētas futbolisti.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 34 punktiem 18 mačos joprojām ir “Spartaks”, kam ar 30 punktiem tagad seko “Liepāja”/”Mogo” un “Riga”, ceturtajā pozīcijā ar 29 punktiem ir RFS vienība, bet pie 27 punktiem tikuši “Ventspils” futbolistiem.

Vēl “Jelgavai” ir 18, bet “Metta”/”Latvijas Universitāte” guvusi desmit punktus.

Virslīgas čempionāts noslēgsies 4.novembrī, kad tiks aizvadītas 28.kārtas cīņas.