Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepājai” spēles pēdējā minūtē izdodas panākt neizšķirtu pret “Valmieru”

16.08.2020 20:20

Līdz pat kompensācijas laika pēdējai minūtei “Valmiera” mājas spēlē “Optibet” Virslīgas 15. kārtas ietvaros atradās minimālā vadībā pret “Liepāju”, taču pēc veiksmīgas standartsituācijas liepājnieki izrāva neizšķirtu – 1:1.

Vēl pirms mača sākuma ”Valmieras” līdzjutējus sasniedza negaidīts paziņojums – šīvakara spēlē atteicies piedalīties komandas līderis un Virslīgas labākais vārtu guvējs Tolu Arokodare, kurš izlaidis arī vakardienas treniņu.

Kā vēstīts kluba izplatītajā paziņojumā, šādas nigēriešu uzbrucēja rīcības iniciators bijis Arokodares aģents, kurš tādējādi vēloties veicināt Arokodares pāreju uz slaveno Beļģijas klubu ”Anderlecht”. Valmieras klubs gan uzsver, ka no Tolu šķirties negrasās, neskatoties uz lielo interesi – uzbrucējam ar Virslīgas trešās vietas īpašnieci esot spēkā ilgtermiņa līgums. Arokodare maču pret Liepāju noraudzījās no tribīnēm.

Nigēriešu uzbrucēja prombūtnē vietu uzbrukuma smailē sākumsastāvā Tamazs Pertija uzticēja Daniilam Skopenko un Ērikam Punculam, kurš pirmajā puslaikā izvirzīja valmieriešus vadībā. Pēc stūra sitiena pirmais pie bumbas bija Motezs Zadems, ar galvu to pasitot uz tālo stabu, kur jau gaidīja Punculs, raidot bumbu vārtos (1:0).

Iniciatīva piederēja “Valmierai”, bet pirmā puslaika izskaņā ar ļoti bīstamu momentu atzīmējās “Liepāja”. Soda laukumā sitienu sev izkārtoja Artūrs Karašausks, norībinot vārtu pārliktni. Atlēkusī bumba gan palika liepājnieku rīcībā, taču vietā bija ”Valmieras” vārtsargs Rūdolfs Soloha. Sadursmē ar Olaidi Badmusu soda laukumā krita Mārtiņš Ķigurs, tomēr tiesneša svilpe klusēja.

Latvijas izlases uzbrucējam Karašauskam otrā puslaika sākumā bija vēl labāka iespēja izlīdzināt rezultātu, taču arī tā netika izmantota. Liepājnieku futbolists saņēma bumbu soda laukuma vidū, atbrīvojās no Mikolas Musolitina pretestības un gatavojās izdarīt sitienu, taču pēc kontakta ar Badmusu nokrita – galvenais tiesnesis Artūrs Vītoliņš gan bija tuvumā un visu redzēja, pieņemot lēmumu arī šoreiz 11 metru soda sitienu nepiešķirt, neskatoties uz Karašauska emocionālo protestu.

Vēlāk Karašausks pretuzbrukumā izkārtoja vēl vienu labu vārtu gūšanas iespēju Ķiguram, taču ”Liepājas” pussargam sitiens no tuvas distances pagalam neizdevās.

Sajutis draudus savas komandas aizsardzības līnijai, Tamazs Pertija veica pārkārtojumus ar spēlētāju maiņām, nomainot divus uzbrūkošā tipa spēlētājus – Skopenko un Zademu pret balsta pussargu Kristapu Liepu un centra aizsargu Danielu Balodi.

Līdz pat pēdējai kompensācijas laika minūtei “Liepājai” neizdevās radīt bīstamus momentus pie Solohas vārtiem, tomēr viesi īsi pirms mača finālsvilpes nopelnīja tiešo brīvsitienu no soda laukuma robežas. Kristiana Torresa sitiens lidoja spēlētāju mūrī, bet Leandro Teiho atkārtots sitiens pēc rikošeta no kāda spēlētāja pārsteidza Solohu nesagatavotu – 1:1 un “Liepāja” izrauj vienu punktu.

“Valmiera FC” – FK “Liepāja” 1:1 (1:0)

Vārti: Punculs 31` – Teiho 90+4`
Brīdinājumi: Diaņs, Selestins – Hilariu, Teiho, Jurkovskis
Valmiera: Soloha – Musolitins, Badmuss, Selestins, Kārkliņš, Diaņs, Jaunzems, Zadems (Balodis 76`), Žoržinju (Silagadze 83`), Skopenko (Liepa 63`), Punculs.
Liepāja: Zviedris – Jahaja, Čudars, Zelmanis, Jurkovskis, Ukpa (Torress 67`), Joksimovičs, Teiho, Ķigurs, Karašausks, Hilario.