“Liepājas Futbola skola” galotnē uzvar “Super Nova/RTU” un turpina cīņu par medaļām

Šodien Latvijas Sieviešu futbola līgas 2.kārtas atliktajā spēlē ”Liepājas Futbola skola” izbraukumā līdzīgā cīņā ar 2:1 (0:0) pārspēja SK ”Super Nova/RTU”. Uzvaras vārtus mača izskaņā guva Anna Propošina.

21.08.2021 22:01

Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Saule, S. Čamane, Šenberga, Smirnova, Dreimane, Freidenfelde (Brigmane), Heringa (Šarija), Propošina, Tīle, Jegorova, Ozola.

Abu vienību 2. kārtas spēlei bija jānotiek aprīļa vidū, bet vairāku spēlētāju Covid-19 slimības dēļ mačs tika pārcelts. Spēlētājas parādu kārtoja aizvadītās nedēļas nogalē, un parādu kārtošanā labāk sekmējās liepājniecēm. Samērā nesen, 8. augustā, komandas aizvadīja 12. kārtas spēli, kur mūsējās piekāpās ar nepieklājīgu 1:5 rezultātu.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, kurā nebija daudz bīstamu momentu. Spēles temps bija viduvējs, un aizsardzība dominēja pār uzbrukumu. Cīņa pārsvarā norisinājās laukuma vidusdaļā, un vārtsargi reti iesaistījās cīņā.

Mājiniecēm pirmais bīstamais moments izveidojās 21. minūtē, kad pēc stūra sitiena bumba nedaudz pārlidoja pāri vārtiem, bet vēl pēc brīža rīdzinieces jau norībināja vārtu stabu. Savukārt liepājnieces uzbrukuma ofensīvu noorganizēja puslaika pēdējās minūtēs. Tomēr divas daudzpakāpju kombinācijas līdz golam nerealizējās.

Otrais puslaiks iesākās analoģiskā gaisotnē, bet situācija mainījās 52. minūtē, kad laukuma saimnieces ieguva tiesības izpildīt tiešo brīvsitienu no 25 metru attāluma. Tīnas Balodes-Ritenbergas sitiens bija spēcīgs un precīzi ielidoja vārtu devītniekā. Ar šo brīdi turpmākās 15 minūtes bumbas kontrole pārgāja rīdzinieču pārziņā.

Tuvojoties mača izskaņai, mūsējās pamainīja izkārtojumu, palielinot uzbrukuma jaudu. Izmaiņas deva rezultātu, liepājnieces izlīdzināja cīņas gaitu, un 82. minūtē Guna Ozola panāca neizšķirtu. Gola iedvesmotas, kurzemnieces ar lieliem spēkiem devās pēc uzvaras, un pēc individuāla reida pa kreiso malu Anna Propošina filigrāni apspēlēja vairākas pretinieces un trieca bumu vārtu tālajā stūrī. Divu vārtu ātra zaudēšana tā sarūgtināja rīdzinieču treneri Edgaru Kārkliņu, ka visos grēkos tika vainoti tiesneši, un mājinieču vadītājs nopelnīja sarkano kartīti.

Liepājnieces spēles pēdējās minūtes aizvadīja prasmīgi, pārdomāti un uzvaru nosargāja. 29. augustā ”Liepājas Futbola skola” savā laukumā uzņems ”Rīgas Futbola skolu”.

KOMENTĀRS

Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Pirmās divdesmit minūtes spēlējām apmierinoši, prasmīgi aizsargājāmies, bet piekliboja uzbrukums. Pēc 30. minūtes sākām nedaudz nosēsties, un mājiniecēm parādījās jau pirmie momenti. Pārtraukumā norādījām uz labas komunikācijas trūkumu, kā arī aicinājām savlaicīgāk atgriezties aizsardzībā. Otrā puslaika sākumā pēc nevainīgas kļūdas nopelnījām sodu un zaudējām vārtus. Līdz 75. minūtei mums īsti nebija variantu, lai lauztu spēli. Galotnē veicām divas maiņas, samainījām izkārtojumu, izmainījām shēmu un pēdējās desmit minūtes izveidojām kaudzi ar momentiem. No šīs kaudzes izvilkām divus golus un tad atkal pārkārtojāmies, lai nosargātu uzvaru. Pēdējās trīs minūtes spēlējām antifutbolu, nolikām autobusu un atsitāmies. Kopumā sarežģīta spēle, un no tabulas viedokļa ieguvām svarīgu uzvaru.