“Liepājas Futbola skola” līdz punktam neaizsniedzās

Latvijas sieviešu futbola līgas mačā “Liepājas Futbola skola” savā laukumā aizvadīja lielisku otro puslaiku pret līdervienību – “Rīgas Futbola skolu”, bet šoreiz ar to bija par maz arī viena punkta iegūšanai. Mača sākumā izlieto sasmelt neizdevās, un mūsējās piekāpās ar 1:2 (0:2).

31.08.2021 06:00

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Saule, Šenberga, Smirnova, Šarija, Dreimane, Freidenfelde, Prūse (S. Čamane), Heringa, Propošina, Jegorova, Ozola.

“Rīgas Futbola skola” jau sen nodrošinājusi sev kārtējo Latvijas čempiones titulu, turklāt šosezon rīdzinieces nav zaudējušas ne punktu.

Pēc piesardzīga cīņas ievada rīdzinieču pirmais bīstamais uzbrukums atnesa vārtu guvumu. Mājinieču nesaprašanos savā soda laukumā rezultatīvi izmantoja Ieva Krasnova, un čempiones 10. minūtē izvirzījās vadībā ar 1:0.

Pēc dažām minūtēm mūsējās pretiniecēm pasniedza vēl vienu dāvanu, ko viešņas nekavējās izmantot, un pēc Evelīna Ušpalevicas ne visai spēcīgā raidījuma rīdzinieces panāca jau divu vārtu pārsvaru.

Tomēr arī mājinieces nesēdēja aizsardzībā un atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Lai gūtu panākumu, mūsējām pietrūka sportiskās veiksmes, kā arī nevainojami vārtos spēlēja Asnāte Lindermane.

Spēles otrajā daļā aina laukumā pilnībā mainījās, un liepājnieces uzspieda savu stratēģiju, uzbruka bīstamāk un mača galotnē bija tuvu neizšķirtam. Jau ar otrā puslaika sākumu mūsējās iespieda čempiones viņu laukuma pusē, arī vārtu gūšanas momenti sekoja viens otram.

“Liepājas Futbola skolas” rezultatīvākā spēlētāja Signija Šenberga 72. minūtē ar filigrānu sitienu samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Ar lieliem spēkiem mūsējās devās pēc neizšķirta, tomēr labvēlīgās epizodes nevainagojās ar rezultatīvu sitienu.

Nākamo Latvijas sieviešu futbola līgas spēli liepājnieces aizvadīs vien 10. oktobrī, kad viesos sacentīsies ar FK “Auda”. Savukārt 24. septembrī Latvijas kausa pusfinālā mūsējās savā laukumā uzņems “Rīgas Futbola skolu-2”.

KOMENTĀRS

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Zinājām, ka šajā spēlē nebūs Rebekas Tīles, kura cementē aizsardzības centru, arī Sintija Čamane darba dēļ varēja ierasties tikai uz otro puslaiku, tādēļ vajadzēja veikt sastāva pārkārtojumus. Sākumā izvēlējāmies spēlēt ar piecām spēlētājām aizsardzībā, jo iepriekšējās reizēs rīdzinieces mūs apspēlēja flangos. Tomēr neizdevās taktiku īstenot nevainojami savu vārtu tuvumā. Kārtējā spēle, kurā no nekā mēs uzdāvinām pretiniecēm momentus. Kopumā rīdzinieces ne ar ko nebija labākas par mums, tikai tik, ka mēs pašas uzdāvinājām viņām divus golus. Pārtraukumā noskaņojāmies punkta izcīnīšanai, palīgā ieradās Čamane, nomainot slidas pret bučiem, un parādījām jau citu sniegumu. Nedaudz pamainījām izvietojumu un iespiedām pretinieces viņu laukuma pusē. Vienus vārtus atguvām, un radās ticība, ka izdosies izvilkt maču, kā tas bija pret “Super Novu”, bet nedaudz pietrūka.