Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepājas futbola skola” līdzīgā cīņā piekāpjas “Mettai”

Latvijas sieviešu futbola līgas otrā apļa pirmajā spēlē “Liepājas futbola skola” izbraukumā līdzīgā cīņā ar 1:2 (1:1) piekāpās “Mettai”. Uzvaras vārtus mājinieces guva kompensācijas laikā.

26.05.2021 06:00

“Liepājas futbola skola”: Saule, Čamane, Šenberga (Prūse), Smirnova, Dreimane, Freidenfelde, Propošina, Tīle, Jegorova, Ozola, Meisone (Heringa).

Latvijas sieviešu futbola līgas otrā apļa pirmajā cīņā liepājnieču pretiniece izbraukumā bija “Metta”, ko pirmajā aplī līdzvērtīgā cīņā mūsējās pārspēja ar 1:0. Arī otra savstarpējā tikšanā bija visnotaļ līdzvērtīga, un uzvarētāju liktenis izšķīrās tikai mača galotnē.

Nepatīkams notikums mūsējām gadījās jau mača ievadā, kad savainojuma dēļ spēli turpināt nevarēja viena no komandas līderēm amerikāniete Teilore Katrīna Meisone un liepājnieču treneris Raivo Varažinskis jau 7. minūtē bija spiests veikt piespiedu maiņu.

Laukuma saimnieces pirmās guva vārtus, 22. minūtē precīzi sitot Katrīnai Daņilovai. Pēc zaudētiem vārtiem mūsējās pārņēma iniciatīvu un samērā drīz panāca līdzsvaru. Kurzemnieču uzbrukuma līdere Signija Šenberga saņēma piespēli no laukuma dziļuma, aizskrēja pretuzbrukumā un no asa leņķa guva vārtus. Aizvadītajās piecās spēlēs S. Šenbergai tie bija ceturtie vārti.

Otrajā puslaikā cīņas raksturs nemainījās, un laukumā spēkojās divas līdzvērtīgas pretinieces. Tuvāk vārtu guvumam bija viešņas, tomēr allaž pietrūka precizitātes uzbrukuma noslēguma fāzē.

Mača beigās bumba pabija “Mettas” vārtos, bet tiesneši vārtu guvumu neatzina, savukārt kompensācijas laika 2. minūtē mājiniecēm uzvaru izrāva Elīza Paula Sīpola. Liepājnieces metās visiem spēkiem atspēlēties un varēja izraut neizšķirtu, tomēr veiksme bija paslēpusies aiz Rīgas torņiem, un rezultātā uz Liepāju tika vests sāpīgs zaudējums.

Svētdien, 30.maijā, “Liepājas futbola skola” savā laukumā uzņems “Super Novu/RTU.

KOMENTĀRS

“Liepājas futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Spēle bija līdzvērtīga, iniciatīva mainīgi pārgāja no vienas komandas pie otras. Cīņas sākumā labāk izskatījās “Metta”, bet pirmā puslaika otrajā pusē iniciatīva bija mūsu rokās. Arī otrā puslaika pirmajās 20 minūtēs kontrolējām situāciju laukumā, bet neizveidojām pietiekami daudz vārtu gūšanas momentu. Labākās iespējas mums bija no standarta situācijām, bet diemžēl tās netika pārvērstas vārtu guvumā.

Pēc 65. minūtes spēle atkal izlīdzinājās, sākām nedaudz nosēsties fiziski, arī emocijas sāka noplakt. Mačs ritēja kā šūpolēs, un galvenie notikumi norisinājās pēdējās piecās minūtēs. 91. minūtē izveidojām labu uzbrukumu, guvām vārtus, ko tiesneši neatzina. Manuprāt, diezgan strīdīga epizode, un arī pēc video noskatīšanās man neradās pārliecība, ka mums bija aizmugure.

Tad pēc minūtes saņēmām golu savos vārtos. Arī tas vēl nebija viss, jo kompensācijas laika galotnē varējām izraut neizšķirtu, bet Sintija Čamane norībināja vārtu stabu. Spēli ietekmēja arī tas, ka cīņas sākumā savainojumu guva Meisone.

Neizšķirts būtu godīgāks iznākums, bet neizdevās to panākt. Tomēr šādas spēles, kas ir līdzvērtīgas, smagas, sieviešu futbolam Latvijā nāk tikai par labu.