“Liepājas futbola skola” sieviešu futbola čempionāta augstākajā līgā atgriežas ar uzvaru

Pēc divu sezonu pavadīšanas pirmajā līgā “Liepājas futbola skola” Latvijas sieviešu futbola čempionāta augstākajā līgā atgriezās ar uzvaru 1:0 (1:0) emocionālā un saspringtā cīņā savā laukumā pret pērnā gada sudraba medaļnieci “Mettu”.

14.04.2021 06:00

“Liepājas futbola skola”: Saule, S. Čamane (Heringa), Šenberga (Šarija), Smirnova, Dreimane, Freidenfelde (Prūse), Propošina, Tīle, Jegorova, Ozola, Meisone.

Trenera Raivo Varažinska vadītā Liepājas vienība pirmās desmit minūtes iespieda pretinieces viņu laukuma pusē, izveidojot vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Liepājnieču piedāvātajam tempam rīdzinieces sākotnēji neturēja līdzi un tikai pirmā puslaika vidū sāka veidot puslīdz draudīgus prettriecienus.

Pirmie un, kā izrādījās, arī vienīgie vārti krita 28. minūtē pēc stūra sitiena izspēles, kad visaugstāk lēca Taisija Smirnova un ar galvu trieca bumbu tīklā. Pēc nepilnām piecām minūtēm viešņas norībināja vārtu pārliktni, bet šī epizode bija vienīgā bīstamā pirmajā puslaikā pie laukuma saimnieču vārtiem.

Otrajā puslaikā laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, lai gan bīstamāki momenti vairāk veidojās pie rīdzinieču vārtiem. Mūsējās organizēti un saturīgi darbojās aizsardzībā, neļaujot pretiniecēm izvērsties uzbrukuma frontē. Kurzemniecēm aktīvi bija abi flangi, kuros dominēja Anna Propošina un amerikāniete Teilore Katrīna Meisone.

Cīņa reizēm bija asa – spēlētājas nežēloja ne sevi, ne pretinieces. Mača galotnē bumbas kontrole pārgāja “Mettas” pārziņā, bet mājinieces atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem un bija tuvāk otram golam nekā viešņas rezultāta izlīdzināšanai.

18.aprīlī “Liepājas futbola skola” izbraukumā spēlēs ar “Super Novu/RTU”, bet 25.aprīlī savā laukumā uzņems “Rīgas futbola skolu”.

KOMENTĀRS

“Liepājas futbola skolas” galvenais treneris: Raivo Varažinskis:

– Ļoti labi, ka izdevās uzvarēt. Prieks, ka noturējām savus vārtus neieņemtus. Vārtos debitēja Emija Emīlija Saule, kura iepriekš bija centra pussardze. Visas meitenes ir malači, bez izņēmuma. Spēlējām ar lielu pašatdevi, pašaizliedzīgi, un tas deva pozitīvu rezultātu. Varēja just, ka ir sezonas sākums un sagatavošanās bijusi saraustīta. Aizvadījām tikai divas pārbaudes spēles, un dažbrīd fiziski nebija viegli.

Otrajā puslaikā bija trīs momenti, no kuriem vismaz vienu vajadzēja realizēt, lai rezultāts būtu drošāks un spēles beigas nebūtu tik nervozas. Pēdējās desmit minūtēs bijām nosēdušies, un “Metta” devās atspēlēties.

Uzslavu pelnījusi Anna Propošina, kura spēles sākumā savainoja potīti, bet ar sakostiem zobiem nospēlēja līdz mača galam. Taisija Smirnova laukumu pameta ar zilu aci, un tas parāda, ka atdevām visus spēkus. Labs sākums, jāiet uz priekšu!