Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Liepājas futbolistes čempionēm otrreiz atņem punktus

Latvijas Sieviešu futbola līgas 17. kārtas spēlē ”Liepājas Futbola skola” savā laukumā uzņēma valsts čempiones SFK ”Rīga” un interesantā mačā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1). Vienīgos vārtus mājinieču labā guva līgas rezultatīvākā futboliste Annija Gabriela Andersone.

04.10.2023 06:14

”Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa, Brigmane, Andersone, Reinfelde (Meijere), Propošina, T. Čamane, Paegle (Dreimane), Vagule, Smirnova, Freidenfelde, Saule.

Bez liekas izlūkošanas komandas sāka šīs sezonas trešo savstarpējo cīņu. Latvijas sieviešu izlases bāzes komanda, kura uz Nāciju līgas divām nesenajām cīņām deleģēja sešas spēlētājas, Sieviešu futbola līgā šogad tikai divos mačos zaudējusi punktus.

Par vienu no šādiem mačiem parūpējās arī liepājnieces, sezonas ievadā līdzīgā cīņā nospēlējot neizšķirti 1:1. Otrajā mačā titulētās rīdzinieces gan vaļības nepieļāva un uzvarēja pārliecinoši ar 3:0.

Pirmā puslaika pirmajā pusē cīņa ritēta visnotaļ līdzvērtīgi, vienībām apmainoties ar vairākiem pusmomentiem. Futbolistes pelnīja biežus sodus un kopumā spēlēja gana asi. Mūsējām ciest nācās Taisijai Smirnovai, pret kuru 25 minūšu laikā trīs reizes tika pārkāpti noteikumi.

Pēc sākotnējās aktivitātes cīņa nostabilizējās laukuma vidū un vārtsardzēm darba nebija daudz. Viešņas tikai 31. minūtē izpildīja pirmo stūra sitienu, bet ar to pietika, lai rezultāts tiktu atklāts.

Pie standarta izpildes soda laukumā devās arī rīdzinieču centra aizsardze Anna Flakse un skaistā sitienā ar galvu trieca bumbu vārtu tīklā.

Pēc iesistā gola viešņas spēlēja arvien piesardzīgāk un paviršāk. Puslaika pēdējās minūtēs mājinieces aktivizējās, sagaidīja rīdzinieču kļūdu, ievadot bumbu spēlē no auta izspēles, un Annija Gabriela Andersone kompensācijas laikā panāca neizšķirtu.

Valsts čempiones mača otro daļu iesāka krietni apņēmīgāk, ātrāk un piespieda mājiniecēm vairāk domāt par aizsardzību. Divcīņu epicentrā atkal pamanāma bija Smirnova, pret kuru vēl trīs reizes pārkāpa noteikumus.

Arvien biežāk spēlē nopietnāk nācās iesaistīties liepājnieču vārtsardzei Elzai Renātei Strazdiņai, un reizi viņa izcilā lēcienā glāba komandu, kad bumba lidoja zem vārtu pārliktņa. Spiediens un presings no pretinieču puses joprojām bija izteikts, un mūsējās arvien retāk pietuvojās rīdzinieču soda laukumam.

Cīņas galotnē rīdzinieces sāka pagurt, savukārt mūsējās nodemonstrēja labu fizisko sagatavotību, izlīdzināja cīņas gaitu un pēc standarta situācijas bija tuvu, lai izrautu uzvaru.

Visnotaļ interesantā un asumiem bagātā spēlē uzvarētājs netika noteikts, un liepājnieces otrreiz sezonā atņēma punktus valsts čempionēm. 7. oktobrī ”Liepājas Futbola skola” viesos sacentīsies ar ”Audu”.

Komentārs

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

Cerējām, ka varam aizķerties šajā spēlē un uzvarēt, jo neizšķirts mums īsti nederēja no turnīra tabulas viedokļa. Tagad jau vairs nav iespējas pacīnīties par uzvaru čempionātā.

Lieliski aizvadījām pirmo puslaiku, bija labs līmenis, atzīstama spēles disciplīna.

Otrā puslaika sākumā nedaudz pietrūka spēka, spēlējām pret vēju, neizdevās priekšējā līnijā aizķerties aiz bumbas.

Tomēr ar pašatdevi cienīgi aizvadījām cīņu līdz beigām, un jāuzslavē visa komanda. Tas dod motivāciju turpmākajai izaugsmei.

Komanda, kura nezaudē jau gadiem, šosezon Liepājā divreiz nospēlēja neizšķirti. Iegūtais punkts ļauj cerīgi skatīties uz čempionāta finišu, lai noslēgumā iegūtu 2. vietu