Liepājas futbolistes pamatlaika beigās izlaiž uzvaru pret “Rīgu”

Latvijas sieviešu futbola līgas trešās kārtas spēlē “Liepājas Futbola skola” savā laukumā uzņēma valsts čempiones un turnīra favorītes SFK “Rīga”. Mājinieces meistarībā no titulētajām sāncensēm neatpalika un ar Mihaila Zemļinska trenēto vienību nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0), vārtus ielaižot cīņas pēdējā minūtē pēc diskutabli piešķirtā 11 metru soda sitiena.

07.05.2023 13:35

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa, Brigmane, Andersone, Propošina, Saule, T. Čamane, Vagule, Paegle (Reinfelde), Smirnova, Šarija (S. Čamane), Freidenfelde.

Spēle ar čempionēm, kuru rindās atrodas vairākas izlases spēlētājas, aizritēja līdzvērtīgā gaisotnē, un mūsējās oponentēm izrādīja nopietnu pretestību.

Komandas lielu vērību veltīja kvalitatīvai aizsardzībai, un pirmais bīstamais moments izveidojās vien 27. minūtē. Mūsējās kļūdījās laukuma vidusdaļā, un pēc sekojošā pretuzbrukuma no vārtu zaudējuma glāba pirmo spēli Liepājas rindās aizvadījusī Elza Renāte Strazdiņa un arī vārtu stabs.

Pēc desmit minūtēm lieliska iespēja atklāt mača rezultātu jau bija mājiniecēm. Evelīna Freidenfelde saņēma teicamu piespēli no laukuma dziļuma, izgāja vienatnē pret vārtsardzi, bet šajā duelī pārāka bija Sofja Ņesterova.

Savukārt puslaika izskaņā daudzpakāpju uzbrukumu ar spēcīgu sitienu noslēdza Annija Gabriela Andersone, bet liepājnieces raidītā bumba nedaudz paspurdza pāri vārtu pārliktnim.

Otrā puslaika pirmās desmit minūtes aizritēja piesardzīgā futbolā, bet pirmās aktivizējās laukuma saimnieces. Vispirms Emija Emīlija Saule izpildīja draudīgu tālsitienu, bet jau nākamajā uzbrukumā Andersones sitienu atvairīja Ņesterova.

61. minūtē Andersones centība deva augļus – ar individuālu reidu Liepājas astotais numurs apspēlēja viesu aizsardzību un raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī.

15. minūtes pirms cīņas beigām laukuma centrā izraisījās asumi, pēc kuriem Freidenfelde saņēma otro dzelteno kartīti un mūsējās palika mazākumā. Liepājnieces ar šo brīdi pārgāja uz aizsardzības futbolu un prasmīgi neitralizēja visus rīdzinieču centienus.

Uzvaru gan mūsējās nenosargāja – mača pēdējā minūtē uz kurzemnieču vārtiem tika nozīmēts diskutabls 11 metru soda sitiens, kuru sekmīgi realizēja Anastasija Čemirtāne.

Ceturtās kārtas spēli “Liepājas Futbola skola” aizvadīs viesos ar FK “Auda”.

KOMENTĀRS

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Žēl, ka mača galotnē izlaidām uzvaru, bet uzskatu, ka sasniedzām labu rezultātu, demonstrējām labu sniegumu ar lielisku pašatdevi. Taktiski dažās situācijās mēs kā treneri nokļūdījāmies, jo dažbrīd parādījās grūtības ar uzbrukumu uzsākšanu.

Abas komandas šodien izvēlējās demonstrēt piesardzīgu futbolu, meklēja pretinieka kļūdas. Var uzteikt šodien abas vārtsardzes, kas glāba savas komandas.

Kopumā esam apmierināti ar sasniegto, jo laukumā devās trīs 14 gadus vecas futbolistes, bet otrajā puslaikā pievienojās vēl viena piecpadsmitgadniece, tomēr spēlētājas ar uzdevumu tika veiksmīgi galā.

Pirmo reizi izdevās Rīgas galvenajai komandai atņemt punktus, kas vieš optimismu nākotnē.

Komandai vārtos turpmāk iespēju robežās palīdzēs jelgavniece Elza Renāte Strazdiņa, izņemot tos brīžus, kad viņai būs jāpiedalās 1. līgas mačos.