Liepājas futbolistes pēcspēles sitienos piekāpjas FS “Metta” un neiegūst kausu

“Liepājas Futbola skolas” futbolistes pēcspēles sitienos piekāpās FS “Metta”, tādējādi par Latvijas kausa ieguvējām futbolā sievietēm pirmo reizi kļuvusi “Mettas” dāmu komanda.

16.10.2022 22:02

Latvijas kausa izšķirošās cīņas sākums sekmīgāks izdevās pirmo reizi finālā spēlējošajām mettietēm, kurām astotajā minūtē vadību deva precīzais komandas kapteinis Amēlijas Lipšānas sitiens.

Desmit minūtes vēlāk “Mettas” dāmu pārsvaru ar izcilu sitienu dubultoja Anastasija Vainere, liekot Elīzai Zakovičai otro reizi spēlē ķeksēt bumbu ārā no saviem vārtiem. Tādējādi nepilnu 20 minūšu laikā mettietes bija ieguvušas 2:0 vadību.

Pie divu vārtu pārsvara ilgi Ņikitas Kovaļčuka trenētajām meitenēm noturēties neizdevās, jo puslaika vidū uz rezultāta tablo vieniniekam pie “Liepājas” gūtajiem vārtiem iedegties lika Helēna Reinfelde.

Otrajā puslaikā zaļās komandas aizsardzība pajuka savā soda laukumā. “Mettas” soda laukuma vidū bumbu saņēma Ance Meijere, kura spēcīgi trieca bumbu garām Madarai Matrevicai, 67. minūtē izlīdzinot rezultātu – 2:2.

Abām komandām bija pa lieliskai iespējai izraut uzvaru pamatlaikā. Izcilu iespēju palaida garām Nelle Treimane, kura neizmantoja iespēju pēc aizbēgšanas no liepājnieču aizsardzēm. Savukārt kurzemniecēm uzvaru varēja atnest stūra sitiens, pēc kura Matrevica spēja aizskart bumbu, lai neielaistu to savos vārtos.

Spēles pagarinājumā “Mettas” futboliste Fanija Mežecka norāva liepājnieču uzbrukumu un tika pie sava otrā dzeltenā plākstera. Tādēļ no 103. minūtes uz priekšu zaļā komanda spēlēja skaitliskajā mazākumā.

Pagarinājuma izskaņā dāmām spēku rezerves jau bija izsīkušas un krampji pēdējās minūtes mocīja “Mettas” kapteini Lipšāni, liekot komandai uz brīdi spēlēt pat divu spēlētāju mazākumā. Rezultāts gan vairs nemainījās un uzvarētāju noskaidrošanai bija vajadzīga pēcspēles sitienu sērija.

11 metru sitienu sērijā abas komandas bija nekļūdīgas līdz trešajai kārtai, kad Sanija Dreimane pārsita bumbu pāri vārtiem. Sekojošajā sitienā liepājnieču vārtsardze aizskāra bumbu, bet Paulas Lindas Liniņas sistā bumba lidoja spēcīgi un atrada ceļu pāri vārtu līnijai. Madara Matrevica ceturtajā sērijā atsita Sintijas Čamanes raidīto bumbu un “Mettas” sieviešu komanda varēja gavilēt, izcīnot savu pirmo Latvija kausu.

Finālu klātienē Daugavas stadionā vēroja aptuveni 400 skatītāji.

“Metta”-“Liepājas FS” 2:2; 4:2 p.s.s.

Vārti: Lipšāne 8′, Vainere 18′ – Reinfelde 26′, Meijere 67′.
Noraidījums: Mežecka.
Metta: Matrevica – Upīte, Lodziņa, Augustāne, Liniņa – Zankovska (Šilova 78′), Vainere, Mežecka, Lipšāne – Sīpola (Garanča 61′), Treimane.
Liepāja: Zatoviča – Saule, T. Čamane, Meijere, Dreimane – Propošina, S. Čamane – Šenberga, Reinfelde, Andersone.
Galvenā tiesnese: Jeļena Jermolajeva.