Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Liepājas futbolistes sezonu sāk ar zaudējumu

Lieldienu noskaņās četros dažādos Rīgas stadionos startēja jaunā “Lucky Bet” Sieviešu futbola līga. “Liepājas Futbola skola” LNK sporta parkā viesojās pie “RFS Women” un piekāpās ar 1:2 (1:0).

Lai arī mūsu meitenes cīnījās, cik spēja, nācās atzīt iepriekšējās sezonas čempionu SFK “Rīga” pārmantotāju “RFS Women” pārākumu. (Foto: no RFS Women Facebook konta)
03.04.2024 07:15

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Strazdiņa, Flakse, Meijere (S. Čamane), Andersone, Reinfelde, Propošina, Smirnova, Vagule (Dreimane), T. Čamane, Freidenfelde, Ozola.

Jau sezonas sākumā Raivo Varažinska trenētajai komanda iezīmējās nopietns pārbaudījums, jo “RFS Women” ir iepriekšējās čempiones SFK “Rīga” pārmantotāja, saglabājot spēlētāju kodolu un favorītes statusu.

Spēli, kā bija sagaidāms, nedaudz aktīvāk iesāka mājinieces, bet pirmais bīstamais liepājnieču uzbrukums atnesa rezultatīvu iznākumu.

Desmitajā minūtē strauju spurtu pa kreiso flangu veica Annija Gabriela Andersone un, ielaužoties soda laukumā, izpildīja spēcīgu sitienu.

Vārtsardze ar pirmo raidījumu tika galā, bet atkārtots sitiens no Ances Meijeres puses ielidoja vārtu tīklā.

Puslaika vidū rīdziniecēm bija teicama iespēja panākt izlīdzinājumu, tomēr Anastasijas Čemirtānes izpildīto 11 metru soda sitienu elegantā lēcienā atvairīja Elza Renāte Strazdiņa.

Lai gan mājinieces biežāk kontrolēja bumbu, mūsējās atbildēja ar draudīgiem prettriecieniem. Vairākās labās sitienu pozīcijās nonāca Helēna Reinfelde, bet allaž nedaudz pietrūka precizitātes.

Otro puslaiku mājinieces uzsāka gana apņēmīgi, un 52. minūtē pēc viltīgi iegriezta sitiena kurzemnieces no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs.

Šo trauksmes zvanu mūsējās īsti nesadzirdēja, un vēl pēc mirkļa rezultāts kļuva neizšķirts.

Liepājnieces iekrita ātrā pretuzbrukumā, nesadalīja spēlētājas soda laukuma tuvumā, un pēc nospēlētas stundas tablo vēstīja 1:1.

Uz panākuma viļņa mājinieces turpināja vērpt uzbrukuma pavedienus ap viešņu soda laukumu, un spriedze pie mūsējo vārtiem pieauga.

Otrais gols uz liepājnieču vārtiem nobrieda pēc rupjas aizsardzības un vārtsardzes kļūdas, kā dēļ 66. minūtē laukuma saimnieces panāca vadību.

Vēlmes un centības viešņām pietika, bet centieniem panākt neizšķirtu pietrūka asuma un precizitātes.

2. kārtas spēli “Liepājas Futbola skola” aizvadīs 14. aprīlī savā laukumā pret FS “Metta”. Mačs paredzēts LOC futbola hallē.

Komentārs

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Labi iesākām cīņu, bija plāns, kā veidot saspēli un uzbrukumus. Pusi no pirmā puslaika tas arī izdevās, bet tad sadarbības sāka pajukt un sākām nosēsties.

Kopumā arī aizsardzībā nospēlējām atzīstami, nedevām pretiniecēm labas vārtu gūšanas iespējas. Bija gan strīdīga pendele, kuru vārtsardze izvilka.

Otrajā puslaikā rīdzinieces nodemonstrēja labu fizisku spēli, turēja labu tempu. Centāmies viņu ātrumus slāpēt, bet nepatikšanas brieda.

Ielaidām divus tādus golus, identiskus kā 4. februārī, kad spēlējām Baltijas līgā. Priekšējās līnijas futbolistes apspēlēja mūs ātrumā, gluži kā ar moci aizbrauktu garām.

Turpinājumā sākām riskēt, uztaisījām divas maiņas, aizsūtījām Gunu Ozolu uz priekšu un varējām vēl aizķerties ar sekmīgām standarta situācijām.

Sāpīgs zaudējums, jāizdara secinājumi un jāgatavojas mačam ar “Mettu”, kas arī nesolās būt viegls.