Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

“Liepājas” futbolisti virslīgas mačā svin uzvaru ar Villelas “hat-trick”

Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas 13. kārtas pirmajā cīņā pārliecinošu panākumu guva “Liepāja”, kas tālajā izbraukumā otrajā puslaikā iesita četrus vārtus pēc kārtas, sagraujot (4:0) “Daugavpili”.

14.05.2022 15:33

Par spīti tam, ka pirmajā puslaikā vārti netika gūti laukumā bija vērojams aizraujošs futbols, vienībām izveidojot vairākas spilgtas epizodes. Cīņas pirmajās minūtēs sāncenšu laukuma pusē biežāk uzturējās “Liepājas” futbolisti, savukārt vēlāk bīstami uzbruka arī daugavpilieši.

“Daugavpils” savu labāko iespēju izcelties izveidoja aptuveni 25. minūtē, kad izklupienā bumbu tukšos vārtos centās iesist 19 gadus vecais kamerūnietis Viljams Mukvelle, tomēr aizsardzībā izcili cīnījās “Liepājas” urugvajiešu leģionārs Martins Marta, kurš izklupienā veiksmīgi apturēja Mukvelli.

Pavērsieniem bagāts izvērtās laika periods, kurā apritēja nospēlēta pusstunda. Sākumā pēc gruzīna Lašas Kvaratshelijas piespēles soda laukumā ar ķermenim nepiespiestu roku nospēlēja “Liepājas” ukrainis Jurijs Tkačuks, tomēr galvenais tiesnesis Andris Treimanis 11 metru soda sitienu uz liepājnieku vārtiem nepiesprieda.

Jau vienā no nākamajām epizodēm cīņā par bumbu uz “Celtnieka” stadiona mākslīgā zāliena nokrita Mukvelle un “Liepājas” futbolists Roberts Savaļnieks. Kamerūnietis Latvijas valstsvienības spēlētājam iesita ar roku pa seju, tādējādi izpelnoties sarkano kartīti un atstājot laukuma saimniekus skaitliskajā mazākumā. Piespēļu meistars Savaļnieks pēc dažām minūtēm atgriezās laukumā.

Turpinājumā iniciatīvu pārņēma liepājnieki, 44. minūtē bumbu ar spēcīgu sitienu pa pārliktni raidot Lukasam Villelam. Tāpat pēc centrējumiem līdz bumbai bīstamās pozīcijās neaizsniedzās serbs Nemaņa Belakovičs un brazīlietis Dodo.

Mazākumā esošo daugavpiliešu aizsardzības vadzis lūza 50. minūtē, kad ļoti neveiklu atspēli savam vārtsargam veica Kirils Iļjins, bumbai atsitoties pret vārtu stabu un “Liepājas” baltkrievam Mihailam Hardzejčukam to izklupienā iesitot vārtu tīklā (1:0). Jau nākamajā uzbrukumā liepājnieki iesita arī otros vārtus, pēc filigrānas argentīnieša Leonela Strumijas piespēles vienatnē pret “Daugavpils” vārtsargu Vladislavu Kurakinu izrāvās Villela (2:0).

Daugavpilieši gan turpināja pretoties, pretuzbrukumu smailē izraujoties veterānam Valērijam Afanasjevam un azerbaidžānim Šakiram Sejidovam.

Pamatlaika beigu daļā “Liepājas” uzbrukuma smailē divreiz nepieskatīts palika Villela, kurš “Daugavpili” bargi sodīja, nokārtojot sev hat-trick un uzstādot gala rezultātu.

“Daugavpils” – “Liepāja” 0:4 (0:0)

Vārti: Hardzejčuks 50′, Villela 52′, 83′ 86′.

Noraidījumi: Mukvelle 30′.

Brīdinājumi: Idovu – Tkačuks, Punculs

Daugavpils: Kurakins – Iļjins (Mihaļcovs 76′), Idovu, Krjauklis, Ivanovs, Mikšto (Afanasjevs 36′), Cucurs, Kvaratshelija (Kudeļkins 46′), Sejidovs, Mukvelle, Janki (Bezarašvili 78′).

Liepāja: Zviedris (Radotičs 78′) – Isajevs, Tkačuks, Marta, Strumija, Ukpa (Karašausks 63′), Savaļnieks (Kārkliņš 63′), Villela, Hardzejčuks, Belakovičs (Punculs 78′), Dodo.

Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis.