Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

“Liepājas metalurgs” mazākumā izcīna uzvaru

04.07.2013 18:38

Šodien Velsā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas spēlē Velsā “Liepājas metalurgs” notikumiem bagātā spēlē ar 2:1 pieveica vietējo “Prestatyn Town”.

Mača sākums izvērtās nedaudz saraustīts, ar vairākiem pārkāpumiem. Īpaši izcēlās Hants, kurš pirmais saņēma dzelteno kartīti – jau astotajā minūtē. Drīz pēc tam tika atklāts arī mača rezultāts – precīzs bija Jurģis Kalns. Arī turpinājumā liepājnieki vairākas reizes uzbruka Robertsa sargātajiem vārtiem, tomēr bez panākumiem. 34.minūtē pie plākstera tika arī liepājnieks, šajā gadījumā Roberts Savaļnieks. Pirmā puslaika izskaņā Parkinsons tomēr pamanījās rezultātu izlīdzināt – 1:1.

Otro puslaiku mājinieki sāka aktīvi, Parkinsonam un Hantam vairākas reizes nonākot fiksētās aizmugures pozīcijās. Tomēr īstais satricinājums nāca 55.minūtē – otro dzelteno kartiņu saņēma Savaļnieks, kas nozīmēja, ka liepājniekiem vairāk kā pusstundu nāksies cīnīties mazākumā. Drīz pēc tam bija vēl viens zīmīgs notikums – Liepājas komanda 58.minūtē veica otro spēlētāju maiņu, kas nozīmēja, ka nepieciešamības gadījumā no rezervistu soliņa spēlē varēs iesaistīties vien rezerves vārtsargs Toms Vīksna, jo Liepājas komandas sastāvā spēlei bija pieteikti vien 14 futbolisti.

Tas gan netraucēja “Liepājas metalurgam” izcelties – tieši mazākumā esošie liepājnieki nākamie guva vārtus, 62.minūtē izceļoties uz maiņu nākušajam Iļjam Šadčinam. Mača turpinājums bija dzeltenajām kartītēm bagāts – no 68. līdz 84.minūtei tika piešķirtas septiņas dzeltenās kartītes, no kurām piecas saņēma liepājnieki, tostarp vārtsargs Varažinskis. Neskatoties uz kompensācijas laikā radīto spiedienu, mājinieki tomēr nespēja izlīdzināt rezultātu, un “Liepājas metalurgs” svinēja uzvaru ar 2:1.

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 1.kārta”Prestatyn Town” – “Liepājas metalurgs” 1:2 (1:1)

Vārti: Parkinsons 45′ – Kalns 16′, Šadčins 62′
Brīdinājumi: Hants 8′, Heiss 68′, Pārkers 74′ – Savaļnieks 34′, 55′, Hmizs 70′, Šlampe 77′, Jemeļins 78′, Varažinskis 81′, Kiriļins 84′
Noraidījumi: Savaļnieks 55′
Liepājas metalurgs: Varažinskis, Zirnis, Šlampe, Jemeļins, Kiriļins, Afanasjevs (Ikaunieks 58′), Hmizs, Otaņķis (Šadčins 46′), Savaļnieks, Kalns, Prohorenkovs.