Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

“Liepājas metalurgs” mazākumā uzvar “Jelgavu” (video)

15.07.2012 18:44

Šovakar Virslīgas 19. kārtas spēlē “Liepājas metalurgs” izbraukumā pēc rupja Dzintara Zirņa pārkāpuma palika mazākumā, bet spēja izcīnīt uzvaru pār futbola komandu “Jelgava” ar 2:1.

Mačs Jelgavā sākās līdzīgā cīņā un nevienai no komandām uzreiz neizdevās iegūt iniciatīvu. Mača rezultātu tā 20. minūtē atklāja mājinieki, kuriem padevās labs uzbrukums. Mindaugas Grigaravičus starp aizsargiem iespēlēja bumbu komandas debitantam Romānam Bespalovam, kurš izgāja viens pret viesu vārtsargu un raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī, panākot 1:0. “Liepājas metalurgs” metās atspēlēties un jau 30. minūtē Robertam Savvaļniekam pietrūka pavisam maz, lai aizsniegtos līdz bumbai, kuru soda laukumā no labās laukuma malas iespēlēja viens no viņa partneriem. Mirkli vēlāk pēc stūra sitiena “Jelgavu” no zaudējuma glāba vien Marka Bogdanova meistarība. Mača 36. minūtē liepājniekiem visbeidzot izdevās līdzsvarot mača rezultātu. Viesiem radās iespēja uz standartsituāciju un no, apmēram, 40 metriem bumbu “Jelgavas” vārtos raidīja Genādijs Soloņicins. Bumba vispirms trāpīja pa vārtu pārliktni un pēc tam šķērsoja vārtu līniju. Tiesneši vārtu guvumu ieskaitīja un rezultāts tika līdzsvarots – 1:1. Atlikušajā pirmā puslaika daļā rezultāts vairs nemainījās un pēc spēlētām 45 minūtēm uz tablo dega divi vieninieki – 1:1.

Arī otrā puslaika ievadā vairāk uzbruka liepājnieki, taču arī “Jelgava” aizsardzībā nesēdēja. Vienā no mača epizodēm (56. minūte) ļoti agresīvi pret Bogdanovu nospēlēja pieredzējušais “Liepājas metalurga” aizsargs Dzintars Zirnis, kurš uzreiz saņēma sarkano kartīti un bija spiests doties uz ģērbtuvēm. Nevar teikt, ka pēc palikšanas mazākumā viesi būtu aizgājuši dziļā aizsardzībā, taču vairāk tiešām uzbruka mājinieki. Viena no labākajām vārtu gūšanas iespējām otrajā puslaikā (mača 77. minūtē) bija Robertam Savaļniekam, kurš tika prom no diviem pretspēlētājiem, taču izšķirošajā fāzē spēlētājam vārtus gūt neizdevās. Ko neizdevās paveikt tobrīd, izdevās mača 84. minūtē, kad perfektu partnera piespēli vārtu guvumā pārvērta jau pieminētais Savaļnieks, nodrošinot viesiem astoto uzvaru 16 sezonas spēlēs.

Jau pēc nedēļas Liepājas un Jelgavas komandas tiksies atkātoti. Šoreiz Latvijas kausa izcīņas 1/8 fināla ietvaros.