Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

“Liepājas metalurgs” pārliecinoši uzvar “Ventspili” un nostiprinās otrajā vietā (video)

03.10.2012 13:40

Šodien Latvijas futbola Virslīgas Kurzemes grandu duelī liepājnieki pārliecinoši uzvarēja “Ventspils” komandu ar 3:0 un nostirināja savu otro pozīciju turīra tabulā.

Turnīra tabulā pirms šī mača abas komandas atradās līdzās. Abām pa 61 punktam un šodien panākums nepieciešams kā ēst. Lai gan Daugavpils “Daugava” šobrīd iekrājusi visai drošu pārsvaru pār sekotājiem, kādaklupiena gadījumā viņi vēl ir notverami. Tieši šī iemesla dēļ mačs Ventspilī tika gaidīts ar lielu interesi.

Cīņu krietni veiksmīgāk sāka viesi un jau ar mača pirmajām minūtēm nodrošināja laukuma saimniekiem aukstu dušu. Maču sākot krietni aktīvāk, metalurgi jau spēles sestajā minūtē atklāja cīņas rezultātu. Pēc “Ventspils” aizsarga Antona Kurakina kļūdainas piespēles bumba nonāca pie Ģirta Karlsona, kurš panāca 1:0. Pēc pāris minūtēm līdzsvaru uz tablo varēja panākt Jurijs Žigajevs, taču teicami vārtos nospēlēja Pāvels Doroševs. Viesi turpināja būt krietni aktīvāki un spēles 13. minūtē tas vainagojās ar panākumu. Pēc soda sitiena no vārtu priekšas vārtus guva Ritis Leliuga, panākot jau 2:0. Pēc otro vārtu guvuma liepājnieki nedaudz atkāpās un sāka spēlēt no aizsardzības, kuru mājiniekiem tā īsti uzlauzt neizdevās. Pēc pirmās spēles puses divu vārtu pārsvars Liepājas komandai – 2:0.

Neveiksmīgais spēles sākums ventspilniekiem lika aktivizēties un otro puslaiku mājinieki sāka krietni aktīvāk, taču “Metalurgs” spēlēja uz pretuzbrukumiem. Puslaika sākumā laba iespēja gūt savus otrs vārtus bija Karlsona, taču “Ventspili” glāba Maksims Uvarenko. Pēc brīža Karlsonam bija vēl viena iespēja panākt 3:0, taču arī nekā. Liepājnieku uzbrukuma līderis turpināja būt aktīvs un spēles 72. minūtē panāca savu. Saņēmis izcilu piespēli no Valerija Afanasjeva, Karlsons ielauzās pretinieku soda laukumā un tika neatļauti kavēts, par ko mača galvenais tiesnesis uz “Ventspils” vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu. To izpildīt devās Genādijs Soloņicins un Uvarenko šoreiz bija bezspēcīgs. Mača beigu daļā spēle lielākoties ritēja laukuma centrā un rezultāts vairs nemainījās – 3:0 un pārliecinoša liepājnieku uzvara.

Šis “Ventspils” zaudējums nozīmē, ka Latvijas čempioniem titulu aizstāvēt kļūst gandrīz nereāli.