Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Liepājas metalurgs” pēcspēles sitienu sērijā izstājas no Eiropas līgas

11.07.2013 18:50

Šovakar Liepājā, UEFA Eiropas līgas 1.kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē “Liepājas metalurgs” pēcspēles sitienu sērijā piekāpās Velsas klubam “Prestatyn Town”. Mača pamatlaiks un papildlaiks beidzās ar 2:1 viesu labā, bet, savus pēcspēles sitienus garām vārtiem sitot Jurģim Kalnam un Dāvim Ikauniekam, liepājnieki ielaida visus četrus pretinieku mēģinājumus no 11 metru atzīmes.

Mačs sākās līdzvērtīgi, abām komandām apmainoties vārtu gūšanas momentiem, no kuriem bīstamākais bija Dāvja Ikaunieka iespēja 5.minūtē, tomēr lieliski nospēlēja velsiešu vārtsargs Robertss. Arī turpinājumā liepājnieki izskatījās pārliecinošāk, tomēr viesi spēja epizodiski sagādāt raizes mājinieku aizsardzībai. Rezultātu gan atklāja “Liepājas metalurga” futbolisti – pēc laba individuāla reida soda laukumā vārtus guva Valērijs Afanasjevs. Liepājas komanda turpināja kontrolēt mača ritējumu, viesiem reizēm atbildot ar diezgan bīstamiem pretuzbrukumiem. Puslaika izskaņā Pārkers vēl satricināja Raivo Varažinska sargāto vārtu pārliktni, tomēr līdz pārtraukuma rezultāts nemainījās – 1:0 “Liepājas metalurga” labā.

Otro puslaiku liepājnieki iesāka diezgan piesardzīgi, tomēr tai pat laikā nekautrējās pārbaudīt Velsas kluba aizsardzību. Tāpat kā abu komandu pirmais savstarpējais mačs, arī šī spēle izcēlās ar daudziem brīdinājumiem. Savdabīgs lūzuma punkts bija Dzintara Zirņa otrais plāksteris 62.minūtē, atstājot liepājniekus mazākumā. Mājinieki atdeva iniciatīvu, lai gan līdz ar Mareka Zuntnera uznākšanu laukumā “Liepājas metalurga” uzbrukums atguva dzīvīgumu. Tuvojoties otrā puslaika izskaņai, velsieši sāka manāmi nervozēt, nopelnot arī dzeltenās kartītes, tomēr savu enerģiju viesi prata ievirzīt arī sev pozitīvā gultnē – 77.minūtē Stefenss izlīdzināja rezultātu. Liepājniekiem derēja arī neizšķirts, bet Velsas klubs turpināja izdarīt arvien lielāku spiedienu.

Mača pamatlaika pēdējās minūtēs spēlētāju starpā izcēlās arī lielāki asumi, bet arī šoreiz velsieši panāca savu un jau kompensācijas laika pirmajā minūtē Gibsons guva otros savas komandas vārtus, panākot izlīdzinājumu divu spēļu summā. Lai gan liepājnieki sāka jau gaidīt papildlaiku, mača liktenis varēja izšķirties jau kompensācijas laikā, kura sestajā minūtē mājiniekus no vārtu zaudējuma glāba Endijs Šlampe, izsitot bumbu no vārtu priekšas.

Papildlaikā komandas iztika bez vārtu guvumiem, īpaši necenšoties riskēt un par katru cenu izvilkt uzvaru jau līdz pēcspēles sitienu sērijai. Papildlaika otrās daļas izskaņā lieliska iespēja gan radās Dāvim Ikauniekam, kurš no vārtu priekšas bumbu ar galvu uzsita virsū viesu vārtsargam Robertsam, tādējādi futbolisti devās īsā pauzē, lai sagatavotos pēcspēles sitienu sērijai.

Jurģis Kalns atklāja pēcspēles sitienu sēriju, aizsitot bumbu garām Robertsa vārtiem. Velsietis Gibsons atbildēja ar ļoti spēcīgu sitienu, un Varažinskis kapitulēja. Ar līdzīgu trāpījumu sēriju turpināja Iļja Šadčins, bet “Prestatyn Town” turpināja būt precīzi – šoreiz Stefenss. Aukstasinīgi savu iespēju izmantoja Jemeļins, tomēr tikpat sekmīgs bija arī Hesijs – 3:2 viesu labā. Fantastiskus vārtus guva Raivo Varažinskis, kolēģi viesu vārtos Robertsu pārspējot ar sitienu zem vārtu pārliktņa, tomēr pats glābt pēc Endija Pārkinsona sitiena nespēja. Dāvim Ikauniekam bija jāizmanto sava iespēja, lai Liepāja saglabātu cerības uz uzvaru, tomēr futbolists raidīja bumbu pāri vārtiem, un “Liepājas metalurgs” kapitulēja “Prestatyn Town” pēcspēles sitienu sērijā.